Valsts kontrole kritizē VM; Gerhards neatlaidīs Ušakovu; Erdogans pret ASV Sīrijas kurdu dēļ

Nav ne jausmas

Valsts kontrole otrdien publiskoja revīzijas ziņojumu, kurā konstatēja – daudzi medicīnas rehabilitācijas attīstības pasākumi tā arī palikuši Veselības ministrijas politikas dokumentos. Ministrijai nav mērķtiecīgu risinājumu, kā samazināt augošo ilgstoši slimojošo cilvēku skaitu darbspējīgā vecumā. VM nav datu ne par pacientu rehabilitācijas vajadzībām, ne rehabilitācijas rezultātiem, tāpēc nevar izvērtēt, vai rehabilitācijai izlietotie valsts līdzekļi ir bijuši efektīvi.

Grib atlaist visus

Vides ministrs Gerhards (NA) neizskatīs iespēju pašam atlaist Rīgas mēru Ušakovu (S), bet virzīs likumprojektu par Rīgas domes atlaišanu. To otrdien paziņoja Gerhards. Premjerministrs Kučinskis (ZZS) pēc konsultācijām ar juristiem secinājis, ka VARAM sagatavotajā likumprojektā par Rīgas domes atlaišanu nav neviens likumpārkāpuma fakts domes atlaišanai. Juristi Gerhardam ieteikuši izmantot iespēju atstādināt pašam no amata Ušakovu. Ministrs likumprojektu virzīs saskaņošanai – 15. janvārī plānota sanāksme ar Pašvaldību savienības, Lielo pilsētu asociācijas, Valsts kancelejas pārstāvjiem.

Sāpīgais jautājums

Turcijas prezidents Erdogans otrdien noraidīja ASV aicinājumu aizsargāt to sabiedrotos kurdus Sīrijā. Pirms dažām dienām ASV nacionālās drošības padomnieks Boltons kā papildu nosacījumu ASV karaspēka izvešanai minēja, ka Turcijai jāaizsargā ASV sabiedrotais Sīrijas kurdu grupējums. Taču Ankara to uzskata par teroristu grupējumu.

Vēl

Speciālisti esot novērsuši kļūdas, kas gada sākumā liedza darboties valsts veselības apdrošināšanas sistēmai, paziņoja Nacionālais veselības dienests. Informācija par pacientu statusu būšot pieejama janvāra beigās.

Trešdien Ādažos notiks NATO paplašinātās kaujas grupas komandiera Latvijā nomaiņa – līdzšinējā komandiera Stīva Makbeta vietā amatā stāsies pulkvežleitnants Filips Sovē.

Pēc traģēdijas Polijā VUGD tuvāko trīs nedēļu laikā pārbaudīs Izlaušanās spēļu telpas Latvijā.

Pirmdien Valkas novada Lugažos divstāvu dzīvojamā mājā gāzes noplūde izraisīja sprādzienu. Neviens cilvēks nav nopietni cietis.

Par simtiem vācu politiķu un citu publisko personu datu nopludināšanu internetā aizturēts kāds 20 gadus vecs vīrietis, otrdien paziņoja varasiestādes.

ASV prezidenta Trampa administrācija pagājušā gada beigās pazeminājusi ES diplomātiskās misijas statusu Vašingtonā.

Koalīcijas veidošana

Partijas KPV LV labklājības ministres amata kandidāte Ieva Krapāne otrdien atsauca savu kandidatūru amatam topošajā valdībā. Viņas vietā partija ministres postenim virza Ramonu Petraviču no Saldus.

Baltijā un ziemeļvalstīs

Ar Igaunijas galvaspilsētā Tallinā pirmdien tramvaja pieturās izvietoto reklāmu ar uzrakstiem: “Te tikai igauņi” un “Te tikai krievi” bijis iecerēts parādīt, ka ar vienu reklāmu var sanaidot sabiedrību. Reklāmas tika nomainītas.

Somijā 43% iedzīvotāju uzskata, ka bērnu vakcinēšanai jābūt obligātai, un 25% domā, ka nevakcinētu bērnu vecākiem jāatņem bērnu pabalstu maksājumi un pieeja bērnudārziem.

Lai piesaistītu uzņēmumus, Dānija plāno uzbūvēt deviņas mākslīgās salas Kopenhāgenas dienvidos. Par to pirmdien paziņoja valdība.

Norvēģijas policija pirmdien paziņoja 2. janvārī lavīnā bojā gājušo triju somu un viena zviedra slēpotāja vārdus.

Šodien

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija lems par priekšlikumu līdz 1. jūnijam atlikt veselības pakalpojumu dalīšanu divos grozos.

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vētīs Valsts kontroles un NEPLP informāciju par LTV revīzijās konstatēto.

Rīgas Ekonomikas augstskolā Ārvalstu investoru padome Latvijā iepazīstinās ar ikgadējo Ārvalstu investīciju vides indeksu.

Viedokļi

Marija Ābeltiņa, psiholoģe. Spēja darīt vairākas lietas vienlaikus ir mīts: par mobilā telefona lietošanu pie stūres.

Andžs ŪbelisKPMG Latvijā vadības konsultāciju direktors. 2019. gads ES fondu naudas apguvē būs brangs.

Paplašini apvārsni

No Salatēva līdz pāvestam

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog -5 — -3C, apmācies, neliels sniegs, D – DA vējš 3 – 7 m/s;

accuweather -3C, mākoņains, bet būs arī skaidrs laiks, D – DA vējš 3 – 5 m/s;

yr -4 — -3C, mākoņains, neliels sniegs, D – DA vējš 3 – 5 m/s.

Vārda dienas svin:

Kaspars, Aksels, Alta

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu