Valdību vēl neveidos; atbalsta trauksmes celšanu; pensiju varēs mantot

Bordānam pauze

Ceturtdien partija KPV LV nolēma, ka piektdien vēl neies vēlreiz runāt par valdības veidošanu ar Jauno konservatīvo partiju un gribot papriekš konsultēties ar visām Saeimā ievēlētajām partijām, arī ar Saskaņu. JKP premjerministra amata kandidāts Jānis Bordāns bija solījis piektdien sarunās konkretizēt valdības aprises. Arī Attīstībai/Par premjerministra kandidāts Artis Pabriks ceturtdien pavēstīja, ka būtu jāturpina sarunas ar pārējiem politiskajiem spēkiem. Apvienības valde nolēma rīkot konsultatīvas divpusējās sarunas ar parlamentā iekļuvušajiem politiskajiem spēkiem, atskaitot Saskaņu.

Ziņot būs drošāk

Saeima ceturtdien galīgajā lasījumā atbalstīja Trauksmes celšanas likumu, kura mērķis ir aizsargāt cilvēkus, kas ir gatavi ziņot par likumu pārkāpumiem savās darbavietās. Likuma mērķis ir nodrošināt trauksmes cēlēju anonimitāti un nepieļaut darba devēju atriebību. Trauksmi varēs celt divējādi – vēršoties darba vietā vai kompetentajā institūcijā, piemēram, Valsts kancelejas kontaktpunktā.

Pašu pensija, paši lems

Latvijā iedzīvotājiem būs iespēja mantot 2.pensiju līmenī uzkrāto kapitālu, paredz Saeimas ceturtdien galīgajā lasījumā atbalstītie grozījumi Valsts fondēto pensiju likumā. Pensiju shēmas dalībniekam būs tiesības izvēlēties, kā tiks izmantots viņa uzkrātais kapitāls 2.pensiju līmenī gadījumā, ja persona nomirs pirms pensijas vecuma sasniegšanas, un savu izvēli viņš varēs mainīt neierobežotu reižu skaitu.

Vēl

Eiropas Cilvēktiesību tiesa ceturtdien vienbalsīgi noraidīja Aivara Lemberga sūdzību par liegumu pildīt Ventspils domes priekšsēdētāja pienākumus.

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) plāno pamest partiju Latvijai un Ventspilij un pievienoties Latvijas Zemnieku savienībai.

Saeima ceturtdien Fiskālās disciplīnas padomes locekļa amatā apstiprināja Innu Šteinbuku, līdzšinējo Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāju.

Eiropas Komisija ceturtdien piedāvāja stratēģiju, kā Eiropas Savienībā attīstīt videi un resursiem draudzīgu cirkulāru bioekonomiku.

Identificēts trešais aizdomās turētais par līdzdalību bijušā krievu aģenta Sergeja Skripaļa un viņa meitas indēšanu ar Novičok Lielbritānijas pilsētā Solsberi.

Ceturtdien Krievijas raķetei Sojuz pēc starta uz starptautisko kosmosa staciju atslēdzās dzinēji. Kosmonauti paspēja izglābties avārijas kapsulā.

Māksliniekam, kurš vasaras beigās vairākās sabiedriskās vietās izlīmēja viltus plakātus par indīgiem zirnekļiem, piemērots 100 eiro naudassods.

Šodien

Latvijas Universitātē notiek starptautiska izgudrojumu izstāde Minox 2018.

Rīgas Stradiņa universitātē notiek starptautiska konference Sabiedrība. Veselība. Labklājība.

Izstāžu kompleksā Rāmava notiek diskusija 21. gadsimta meža īpašnieks — patlaban un pēc 10 gadiem. (LETA)

Viedokļi

Jānis Neimanis, Satversmes tiesas tiesnesis. Kam uzticēt Ministru kabineta veidošanu?

Baiba Moļņika, UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretāre. Par ko domājam, kad runājam par izglītību ilgtspējīgai attīstībai?

Kultūra

11. – 20. oktobrī dažādās vietās notiks rudens kamermūzikas festivāls.

No 11. oktobra Rīgas cirkā skatāma izstāde Interlūdija.

13., 14. un 16. oktobrī Andris Nelsons un Leipcigas Gewandhausorchester koncertēs Nacionālajā operā un koncertzālē Lielais dzintars.

18. un 20. oktobrī Dzelzceļa vēstures muzejā notiks Teātra TT un Piip ja Tuut Teater (Tallina) izrāde Cabaret Siberia.

Paplašini apvārsni

ANO brīdina par “klimatisko genocīdu”, taču globālai sasilšanai var būt pat sliktākas sekas.

IR aktuāli

Līdz 21.oktobrim žurnāla IR, IR Nauda un IR Brīvdienas gada abonementam izdevīga cena. Ieskaties mūsu piedāvājumā. IR vērts abonēt un lasīt veselu gadu!

Aicinām dāvināt bibliotēkai žurnāla IR gada abonementu par īpašu cenu, lai to varētu lasīt tie iedzīvotāji tavā reģionā, kuriem tas nav pieejams.

Brīvību sugas brālim!

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog 10 – 16 C, saulains laiks, D vējš 4 – 5 m/s;

accuweather 8 – 18 C, lielākoties saulains laiks, D vējš 4 – 6 m/s;

yr 9 – 15 C, skaidrs un saulains, D – DA vējš 4 – 5 m/s.

Vārda dienas svin:

Valfrīds, Kira

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: svarigakais@irir.lv

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu