Valdība balstīs ekonomiku; Latvijā 86 saslimušie; Ķīnā slimība iet mazumā

Krīzes nauda

Valdība ceturtdien nolēma atvēlēt Covid-19 pandēmijas ekonomisko seku pārvarēšanai vairāk nekā 2 miljardus eiro. Valsts uzņemsies dīkstāves pabalsta maksāšanu krīzes ietekmētajiem uzņēmumiem, ļaus uzņēmumiem atlikt nodokļu nomaksu līdz 3 gadiem, atjaunos garantiju un kreditēšanas programmu. Veselības nozarei piešķirti papildus 10 miljoni medicīnisko aizsarglīdzekļu iegādei un citām vajadzībām. Koronavīrusa dēļ Latvijas IKP šogad piedzīvos vismaz 1,2% lejupslīdi, prognozē Ekonomikas ministrija.Ceturtdien Eiropas Komisija nolēma izveidot medicīniskā aprīkojuma krājumus, lai palīdzētu ES valstīm. Eiropas Centrālā banka trešdien paziņoja, ka plāno iztērēt 750 miljardus eiro, lai veiktu obligāciju ārkārtas uzpirkšanu.

Visā Latvijā

Saslimstība ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 ceturtdien apstiprināta arī Kurzemē, tātad tā apņēmusi visu Latviju, liecina Slimību profilakses un kontroles centra publicētā informācija. Latvijā diennakts laikā konstatēti vēl 15 koronavīrusa izraisīti saslimšanas gadījumi, un kopējais to skaits sasniedzis 86. No ceturtdienas pacientiem valsts apmaksātu Covid-19 analīžu veikšanai pēc iepriekšēja pieraksta ir iespēja ar savu automašīnu doties uz konkrētiem analīžu punktiem arī ārpus Rīgas – Daugavpilī, Liepājā, Valmierā, informē Nacionālais veselības dienests. Valsts policija ceturtdien informēja, ka saistībā ar valdības noteiktajiem ārkārtējās situācijas aizliegumiem un ierobežojumiem aizvadītajā diennaktī sākusi 38 administratīvā pārkāpuma lietvedības. Trešdien ar Tallink prāmi uz Rīgu no Vācijas pilsētas Zasnicas devās 476 Latvijas, Igaunijas un Lietuvas iedzīvotāji, kuri bija iestrēguši ārzemēs. Baltijas valstu iedzīvotājus uz Rīgu atgādās arī ar avioreisiem no Londonas un Maltas. Satiksmes ministrija ir publicējusi starptautisko pasažieru komercreisu sarakstu, ar kuriem Latvijā var atgriezties valstspiederīgie.

Epicentrā apturēts?

Ķīnas varasiestādes ceturtdien paziņoja, ka pirmo reiz kopš janvāra diennakts laikā nav reģistrēts neviens jauns pašmāju saslimšanas gadījums. Apstiprināta saslimšana tikai 34 cilvēkiem, kuri ieradušies no ārvalstīm. Vīrusa izcelšanās valstī Ķīnā kopš janvāra kopumā reģistrēts 80 000 inficēšanos. Tikmēr pieaug vīrusa izplatība Āfrikā, kurā tas skāris vairāk nekā pusi no kontinenta 54 valstīm. Koronavīrusa gadījumu skaits pasaulē šonedēļ pārsniedza 240 000.Vissmagāk līdz šim skarta Ķīna, Dienvidkoreja un Eiropa. Itālijā no vīrusa izraisītās slimības Covid–19 miruši jau 3405 cilvēki – vairāk nekā Ķīnā. Ceturtdien ES Brexit sarunu vadītājs Mišels Barnjē paziņoja, ka viņam diagnosticēta saslimšana ar Covid-19. Latvijā vīruss pirmoreiz konstatēts 2. martā. 12. martā valdība izsludināja valstī ārkārtējo situāciju.

Vēl

Uz 6. jūniju pārcelto Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu kandidātu sarakstu iesniegšana paredzēta no 21.aprīļa līdz 27.aprīlim, ceturtdien informēja CVK.

Latvijas lidsabiedrība airBaltic 2019. gadā strādāja ar 7,7 miljonu zaudējumiem, liecina uzņēmuma trešdien publicētie 2019. gada finanšu rezultāti.

Rīgas satiksmes padome par uzņēmuma pagaidu valdes locekļiem ceturtdien apstiprināja Gintu Zeltiņu un Ingu Rūtiņu.

Banku uzraugi ceturtdien piemēroja Zviedrijas Swedbank četru miljardu Zviedrijas kronu jeb 360 miljonu eiro sodu par nepietiekamiem pasākumiem naudas atmazgāšanas novēršanai.

Igaunijas laikraksts Postimees ceturtdien pirmajā lappusē ievietoja aicinājumu Polijas valdībai ļaut Igaunijas pilsoņiem atgriezties mājās caur Poliju, kura 15. martā slēdza robežas ārvalstu pilsoņiem.

Šodien

Rīgā ierodas lidmašīnas no Zviedrijas, Lielbritānijas, Turcijas un Maltas ar repatriētajiem Latvijas valstspiederīgajiem. (LETA)

Pirmā Baltijas kanāla īpašniece mediju grupa Baltijas mediju alianse pārtrauc vietējā satura ražošanu.

Centrālā statistikas pārvalde informē par ražotāju cenu pārmaiņām rūpniecībā 2020. gada februārī.

Viedokļi

Šonedēļ "Šķiltavā"

Saraustīta, satraucoša nedēļa, kurā vīrusa straujā izplatība mijās ar atbildības uzplaiksnījumu Latvijas politikā un kurā stāsts par senu korupcijas lietu liek domāt par šonedēļ saņemtu negaidītu sēru vēsti. Ir žurnālisti Indra Sprance, Aivars Ozoliņš un Pauls Raudseps apspriež oligarhu sarunu cienīgus slepenos ierakstus, kuri atklājušies Bērnu slimnīcas krimināllietā, atceras Jutu Strīķi, vērtē veselības ministres Ilzes Viņķeles intervijā teikto un spriež, kāpēc KPV, ZZS un Saskaņa pēkšņi kļuvušas tik atbildīgas. Klausieties šeit.

Kultūra

Sakarā ar ārkārtējo stāvokli koronavīrusa izplatības ierobežošanai Latvijā no 13. marta aizliegti lielie masu pasākumi. Lai uzzinātu par atsevišķiem mazākiem pasākumiem, kuri varētu notikt, skatieties kultūras iestāžu mājaslapas.

Paplašini apvārsni

Varam uzlabot savu pašsajūtu, pievēršoties ikdienišķām lietām. 10 ieteikumi, kā palikt mierīgam krīzes situācijā

Sociāli distancēts suns

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +2 – +6C, skaidrs laikas, pievakarē iespējams neliels lietus, R – ZR vējš 4 – 5 m/s;

accuweather –4 – +7C, mākoņains, bez nokrišņiem, R – ZR vējš 4 – 6 m/s;

yr +2 – +8C, lielākoties apmācies, Z – DR vējš 2 – 4 m/s.

Vārda dienu svin:

Made, Irbe

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu