Vakcinētiem priekšrocības; nevis kukulis, bet nauda privātpersonai; ienāk Indijas vīrusa variants

Ar maskām tikai iekštelpās

Valdība otrdien atbalstīja grozījumus, kas ļaus pret Covid-19 vakcinētām vai šo slimību pārslimojušām personām ceļot bez ierobežojumiem. Nevakcinētām personām būs jāievēro lielākā daļa līdzšinējo ierobežojumu. Grozījumi stāsies spēkā no 16.jūnija. Turpmāk sejas maskas nebūs jānēsā ārtelpā, bet iekštelpās un sabiedriskajā transportā. Tā kā vakcinācijas temps Latvijā palēninās, valdības vadītājs Kariņš (JV) otrdien aicināja atbildīgās institūcijas apsvērt iespēju atsevišķu pakalpojumu sniedzējiem paredzēt obligātu vakcināciju pret Covid-19.

Prokuratūra pārsūdzēs

Otrdien Vidzemes rajona tiesa Limbažos iepazīstināja ar pilno spriedumu bijušā Latvijas dzelzceļa šefa Uģa Magoņa un Igaunijas uzņēmēja Oļega Osinovska krimināllietā, kurā tiesnesis Kārlis Jansons abus attaisnoja gandrīz pusmiljona eiro liela kukuļa došanā. Osinovskis naudu devis Magonim kā privātpersonai, lai viņš lobētu uzņēmēja intereses Krievijas dzelzceļā. Tiesnesis uzskata, ka prokuratūra nav savākusi pietiekamu daudzumu pierādījumu, lai apsūdzētos notiesātu. Prokuratūra spriedumu pārsūdzēs.

Mēneša “norma” vienā dienā

Šonedēļ vienas diennakts laikā atklāti 43 Indijas jeb tā dēvētā Delta Covid-19 varianta gadījumi Latvijā. Tas ir tikpat daudz, cik mēneša laikā līdz šim, otrdien valdības sēdē sacīja SPKC pārstāvis Perevoščikovs. Kopumā Latvijā reģistrēti 85 šā varianta gadījumi. Pēdējā diennaktī reģistrēti 143 Covid-19 inficētie, miruši astoņi cilvēki.

IR aktuāli

Džonatans Miks Melgalvis (18) šogad piedalījies deviņās valsts mācību priekšmetu olimpiādēs un septiņās nopelnījis medaļu. Kā viņam tas izdodas?

Vēl

Saeima otrdien pieņēma likumu par fiziskās personas atbrīvošanu no parādsaistībām, kas no 2022. gada 1. janvāra ļaus trūcīgām un maznodrošinātām personām dzēst parādsaistības.

Administratīvā apgabaltiesa otrdien noraidīja pašreizējā eiroparlamentārieša Ušakova (S) sūdzību atzīt par prettiesisku viņa atstādināšanu no Rīgas mēra amata 2019. gada pavasarī.

ASV prezidents Baidens un ES otrdien vienojās izbeigt 17 gadus vecu tirdzniecības strīdu par subsīdijām Boeing un Airbus lidmašīnu ražotājiem.

Francijas tiesa otrdien atzina Zviedrijas uzņēmuma Ikea Francijas struktūrvienību par vainīgu savu darbinieku izspiegošanā no 2009. līdz 2012.gadam.

Ungārijas parlaments otrdien pieņēma likumu, kas aizliedz LGTB saturu skolu materiālos vai TV raidījumos bērniem, kas jaunāki par 18 gadiem.

Baltijā un ziemeļvalstīs

NATO 2023.gada samits notiks Lietuvā, pirmdien pavēstīja alianses dalībvalstu līderi.

Igaunijā Covid-19 inficēto skaits samazinās – pagājušajā nedēļā bija par 38% gadījumu mazāk nekā nedēļu iepriekš. Tiek prognozēts, ka mēneša beigās būs ap 30 inficēto diennaktī.

Zviedrijā vismaz vienu vakcīnas devu pret Covid-19 saņēmis 51% pieaugušo iedzīvotāju, pirmdien paziņoja Sabiedrības veselības aģentūra.

Divas NVO un seši vides aktīvisti vērsušies Eiropas cilvēktiesību tiesā pret Norvēģiju, lai panāktu naftas ieguves aizliegumu Arktikā.

Somijas mediju uzņēmums Sanoma iesniedzis sūdzību Eiropas Komisijā par sabiedrisko mediju Yle, kura internetplatformas izklaidējošais piedāvājums nebūtu jāfinansē valstij, jo tas grauj konkurenci.

Dānijas futbola izlases pussargs Kristians Eriksens, kurš sestdien saļima spēles laukumā, otrdien pateicās faniem par līdzjušanu un no slimnīcas sūtīja sveicienus.

IR aktuāli

Kādas jaunas idejas pandēmijas radītā krīze devusi radošās aģentūras Skudras metropole dibinātājai Gundegai Skudriņai?

Šodien

Notiks ikgadējā konference par ēnu ekonomiku.

Rīgā, Kronvalda bulvārī 9, atklās Rīgas Stradiņa universitātes jauno Anatomijas muzeju.

Latvijas Nacionālā bibliotēka atsāks lasītāju apkalpošanu klātienē.

Viedokļi

Artis Svece, filozofs un publicists. Protasevičs un pēcpatiesība.

Valters Bolevics, Starptautisko inovatīvo farmaceitisko firmu asociācijas (SIFFA) direktors. Latvijas pacientiem ir tiesības dzīvot.

Ir izdevīgi

Lai lustīgi līgo! Līdz 30. jūnijam abonē žurnālu Ir vismaz par 19,90 € un saņem dāvanu karti 15 € vērtībā no Valmiermuižas alus darītavas.

Paplašini apvārsni

Kā britu vēlme pēc perfekta spēles laukuma mainīja futbolu?

Bordo tramvaja līnijā

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +9 – +23C, neliels mākoņainums, bez nokrišņiem, R – DR, Z – ZR vējš 2 – 3 m/s;

accuweather +14 – +23C, pārsvarā saulains, R – DR, Z – ZR vējš 3 – 7 m/s;

yr +12 – +25C, skaidrs laiks, R – DR, Z – ZR vējš 3 – 7 m/s.

Vārda dienu svin:

Justīne, Juta

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu