Vairāk naudas un vakcīnu; tiesnesis attaisno Magoni; EP prasa apturēt NordStream2

Turpināsies mājsēde

Ministru kabinets ceturtdien apstiprināja pašreizējo Covid-19 ierobežojumu saglabāšanu līdz 7. februārim. Valdība nolēma arī piešķirt vairāk nekā 69 miljonus eiro piemaksām mediķiem un citiem Covid-19 ierobežošanā iesaistītajiem darbiniekiem. Mediju atbalstam piešķirs papildus 2,9 miljonus eiro. Fiskālās disciplīnas padome ceturdien publicētajā ziņojumā norāda, ka valsts atbalsts krīzē cietušajiem nesasniedz plānotos apjomus un ir jāpārskata. Valdība ceturtdien nolēma pieteikties vēl 647 tūkstošiem CureVac vakcīnām no kopā 947 tūkstošiem, kuri Latvijai pieejami pēc Eiropas Komisijas noslēgtā pirmpirkuma līgumu ar šo ražotāju. Tās varētu saņemt otrajā un trešajā ceturksnī. Latvijā aizvadītajā diennaktī apstiprināti 902 jauni Covid-19 saslimšanas gadījumi, 25 slimnieki miruši.

Nav kukuļņēmējs?

Vidzemes rajona tiesa Limbažos ceturtdien attaisnoja bijušo Latvijas dzelzceļa valdes priekšsēdētāju Uģi Magoni un Igaunijas miljonāru Oļegu Osinovski, kuri bija apsūdzēti lietā par kukuļošanu. KNAB 2015. gadā aizturēja Magoni ar pusmiljonu eiro skaidrā naudā automašīnas bagāžniekā. 2017. gadā prokuratūra nodeva lietu izskatīšanai Rīgas Latgales priekšpilsētas tiesai, taču tad tā nonāca Limbažu tiesā pie tiesneša Kārļa JansonaTiesa skaidro, ka Magonis attaisnots tāpēc, ka neesot pats pieņēmis lēmumus, par kuriem, kā uzskata prokuratūra, saņēmis kukuli no Osinovska.

Prasa jaunas sankcijas

Eiropas Parlaments ceturtdien pieņēma rezulūciju, kurā pieprasa Krievijai nekavējoties atbrīvot no apcietinājuma Alekseju Navaļniju un aicina Eiropas Savienību pārtraukt gāzes vada Nord Stream2 būvēšanu un pastiprināt sankcijas pret Krieviju. Krievijas varasiestādes 18. janvārī aizturēja Navaļniju uzreiz pēc viņa atgriešanās Krievijā no Vācijas, kur viņš ārstējās pēc Krievijas specdienestu mēģinājuma viņu nogalināt ar Novičok indi. Krievijas ģenerālprokuratūra ceturtdien pieprasīja bloķēt visas tīmekļa vietnes, kurās aicināts sestdien iziet ielās Navaļnija atbalstam.

Vēl

Rīgas domes Finanšu komiteja ceturtdien nolēma, ka plānotais pilsētas budžets šogad būs ar 124 miljonu eiro deficītu, bet izdevumi pārsniegs miljardu eiro.

Centrālā vēlēšanu komisija ceturtdien izsludināja pašvaldību vēlēšanas 5. jūnijā; tās notiks sešās valstspilsētās un 35 novados.

Darījumos ar Krievijas prezidenta Putina pili Gelendžikā bija iesaistīta arī SMP banka Latvijā, ceturtdien pavēstīja viens no Alekseja Navaļnija līdzgaitniekiem.

Ceturtdien KNAB informēja, ka kriminālprocesā par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu veicis neatliekamas kriminālprocesuālās darbības Jēkabpils domē.

Ogres novada dome ceturtdien nolēma uz dienesta pārbaudes laiku atstādināt no amatiem pašvaldības policijas priekšnieku Uģi Ulmani un viņa vietnieku Ēriku Diču par Covid-19 ierobežojumu rupju pārkāpšanu.

Divos pašnāvnieku sarīkotos sprādzienos Irākas galvaspilsētā Bagdādē ceturtdien nogalināti 28 un ievainoti vismaz 73 cilvēki.

Sociālais tīkls Twitter ceturtdien slēdza Ķīnas vēstniecības ASV kontu, jo tajā vēstniecība attaisnoja genocīdu pret uiguriem.

Šodien

Augstākās tiesas plēnums jeb tiesnešu kopsapulce izvērtē AT darbu 2020.gadā.

VID rīko tiešsaistes semināru par nodokļu izmaiņām autoratlīdzību saņēmējiem.

Centrālā statistikas pārvalde informē par ražotāju cenu indeksu rūpniecībā 2020. gada decembrī.

Viedokļi

Dainis Īvāns. Lūgšana Mātei Latvijai 30 gadus pēc Janvāra barikādēm

Kaspars Kudiņš, ārsts rezidents oftalmoloģijā. Mākslīgā intelekta loma veselības aprūpē

Šonedēļ "Šķiltavā"

Covid-19 drausmīgā izplatība pansionātos; barikāžu nozīme šodien; lielie izaicinājumi jaunajam ASV prezidentam. Diskutē Baiba Kļava, Aivars Ozoliņš un Pauls Raudseps. Klausieties šeit.

Kultūra

23. janvārī tiešsaistē notiks Liepājas literārie lasījumi 2021.

24. janvārī varēs piedalīties Videospēļu viktorīnā live.

Līdz 31. janvārim Rīgas Sv. Pētera baznīcā var apskatīt izstādi Ir Latvija. Ir Latvija brīva.

Paplašini apvārsni

Anglijā atklātais jaunais koronavīrusa paveids nebūs vienīgais. Kādus vēl Covid – 19 variantus varam sagaidīt?

Sniega karogs

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog 0 … +1C, lielākoties apmācies, D vējš 6 m/s;

accuweather +1… +2C, apmācies, brīžiem atspīdēs saule, D vējš 6 – 9 m/s;

yr – 1… +2C, apmācies, palaikam saulains, D vējš 7 – 11 m/s.

Vārda dienu svin:

Austris

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu