Vairāk ieroču Ukrainai; ūdens līmenis pie Jēkabpils krītas; Rīgas dome palielina sev algas

Bruņojuma straume

Lielbritānija ceturtdien paziņoja par papildu bruņutehnikas piegādāšanu Ukrainai. ASV gatavojas nosūtīt Ukrainai militāro palīdzību 2,5 miljardu dolāru vērtībā. Zviedrija ceturtdien paziņoja par militāro palīdzību Ukrainai 387 miljonu eiro apmērā, tai skaitā par artilērijas sistēmu Archer nosūtīšanu. Dānija ceturtdien paziņoja, ka ziedos Ukrainai visas 19 tās rīcībā esošās Francijā ražotās Caesar haubices. Kopumā 11 NATO valstis ceturtdien pavēstīja par papildu militāru palīdzību Ukrainai. Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis ceturtdien kritizēja Vācijas vilcināšanos piegādāt Ukrainai tankus Leopard. Polijas premjerministrs Mateušs Moraveckis paziņoja, ka Polija ir gatava nosūtīt uz Ukrainu solītos 14 tankus ar vai bez to ražotājvalsts Vācijas atļaujas.

Pagaidām atplūdi

Ūdens līmenis Daugavā pie Jēkabpils pēdējā diennaktī krities par vēl 1,2 metriem un ceturtdien bija 5,73 metri virs nulles atzīmes. Jēkabpilī turpina apzināt plūdu nodarītos postījumus, pilsētā un novadā joprojām slēgta vai ierobežota satiksme vairākās ielās un ceļos. Pašvaldības amatpersonas uzskata, ka Jēkabpilī vajag jaunu aizsargdambi.

Rīgas kungu turībai

Rīgas domes Finanšu komiteja ceturtdien atbalstīja atalgojuma palielināšanu pašvaldībā ievēlētajām amatpersonām. Domes priekšsēdētāja alga pieaugs no 3851 līdz 6415 eiro, vicemēru algas no 3386 eiro līdz 5346 eiro mēnesī, deputātu algas – no 1270 līdz 1934 eiro
mēnesī. Saeima ceturtdien nodeva izvērtēšanai Ministru kabinetā pilsoņu kolektīvo iesniegumu par algu iesaldēšanu augstākajām valsts amatpersonām. Saeima jau 2021. gadā noteica būtisku atalgojuma pieaugumu valsts pārvaldes amatpersonām no 2023.gada, taču 12. janvārī uzdeva valdībai atkārtoti izvērtēt valsts augstāko amatpersonu atalgojuma sistēmu.

IR aktuāli

Kritiski stabili. Cik sagatavoti ziemas plūdiem Jēkabpilī izrādījās esam un turpmāk būs cilvēki, uzņēmumi, pašvaldības un operatīvie dienesti.

Pastaiga pa mīnu lauku. Jaunā veselības ministre Līga Meņģelsone stāsta par saviem plāniem amatā.

«Piebraucam, izšaujam un braucam tālāk.» Viktors Smorčkovs no mobilās pretdronu komandas izstāsta, kā Kijevas reģionā karo pret Irānā ražotajiem kamikadzes droniem.

Vēl

Eiropas Parlaments ceturtdien pieņēma rezolūciju ar aicinājumu izveidot starptautisku tribunālu Krievijas noziegumu izmeklēšanai.

Saeima ceturtdien nodeva izskatīšanai komisijās grozījumus likumā, ka priekšvēlēšanu aģitācija pamatā notiek valsts valodā.

Saeima ceturtdien pirmajā lasījumā atbalstīja grozījumus Augstskolu likumā, kuri paredz ieviest jaunu doktorantūras modeli.

Latvijas Krievu savienībai valsts finansējums netiek pārskaitīts, jo tai joprojām nav konta Latvijas finanšu iestādēs, ceturtdien informēja KNAB.

Zviedrijā tiesa ceturtdien piesprieda bargu sodu diviem brāļiem, kuri spiegoja Krievijas labā, – vienam mūža ieslodzījumu, otram gandrīz 10 gadu cietumsodu.

Francijā ceturtdien sākās masu protesti pret prezidenta Makrona plāniem palielināt pensionēšanās vecumu no 62 uz 64 gadiem.

Jaunzēlandes premjerministre Džasinda Ārderna ceturtdien paziņoja, ka atkāpsies no amata.

Šodien

Doma laukumā un citur Rīgā notiek Barikādēm 32 pasākumi.

Ramšteinā, Vācijā notiek Ukrainas Aizsardzības kontaktgrupas sanāksme, kurā vairāk nekā 50 valstu aizsardzības ministri lemj par militāru atbalstu Ukrainai.

Centrālā statistikas pārvalde informē par ražotāju cenu pārmaiņām rūpniecībā un par bezdarbu 2022. gada decembrī.

Viedokļi

Anda Batraga, ekonomikas zinātņu doktore, Latvijas Universitātes profesore un senatore. Kurp dodas klientu lojalitātes programmas?

Edgars Čerkovskis, Ekonomikas un kultūras augstskolas studiju programmas Aprites ekonomika un sociālā uzņēmējdarbība direktors. Saules baterijas, granulas vai malka – kas izdevīgāk un dabai draudzīgāk?

Šonedēļ "Šķiltavā"

Plūdi Jēkabpilī. Nauda Magoņa kabatā. Vai robežas sargi pārkāpuši robežu? Klausieties šeit.

Kultūra

20. janvārī Rīgas Mazajā ģildē notiks 1991.gada barikāžu laiku atceres dienas koncerts Janvāra ugunskurs.

20. janvārī Valmieras drāmas teātrī notiks iestudējuma Vārds pirmizrāde.

21. janvārī koncertzālē Cēsis muzicēs Anzû kvartets no ASV.

22. janvārī Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs rīko Ģimenes dienu Par ziemas priekiem un rūpēm Rīgā pirms gadu desmitiem un simtiem.

Paplašini apvārsni

No plēves līdz bakteriofāgiem. Kā augļus un dārzeņus saglabāt ilgāk.

Lavīna Tjanšana kalnos

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog -4 – +1C, apmācies, bez nokrišņiem, Z – ZR vējš 2 m/s;

accuweather 0 – -2C, apmācies, ZR vējš 3 m/s;

yr -1 – +2C, lielākoties apmācies, Z – ZA vējš 1 – 4 m/s.

Vārda dienu svin:

Aļģirds, Aļģis, Oļģerts, Orests

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu