IR Svarīgākais • IR.lv

Vācija dos palīdzību Ukrainai; somus uztrauc robežšķērsotāji; atver Rīgas pili apmeklētājiem

Krievi uzbrūk visā frontē

Vācija sniegs jaunu militāro palīdzību Ukrainai vismaz astoņu miljardu eiro vērtībā, otrdien paziņoja aizsardzības ministrs Boriss Pistoriuss. ES valstu ministru tikšanās viņš teica, ka ES nespēs līdz 2024.gada martam piegādāt Ukrainai miljonu artilērijas šāviņu, par ko iepriekš bija panākta vienošanās. Pistoriuss aicināja militāro nozari palielināt ražošanas jaudas. Ukrainas prezidents Zelenskis otrdien paziņoja, ka Krievijas uzbrukumi Doneckas, Kupjanskas un Avdijivkas rajonos pastiprinās. ES Ukrainai sniegs papildu 110 miljonu eiro lielu humāno palīdzību.

Apsūdz Krievijas robežsargus

15.novembrī stāsies spēkā pilnīgs aizliegums ieceļot Somijā ar velosipēdiem. Pēdējās nedēļās pieaudzis to robežšķērsotāju skaits, kuriem nav derīgu dokumentu. Somijas premjerministrs apsūdz Krievijas robežsargus palīdzībā robežšķērsotājiem. Somijas valdība apsver iespēju samazināt robežšķērsošanas punktu skaitu vai centralizētu kontrolpunktu ierīkošanu.

Rinkēviča iniciatīva

Otrdien – Valsts prezidenta institūcijas 101.gadadienā – Rīgas pils tika simboliski atvērta apmeklētājiem un uzņēma pirmos ekskursantus – jaunsargus, skautus un mazpulcēnus no visas Latvijas. Drīzumā būs arī iespēja noklausīties ekskursiju pa Rīgas pils telpām franču un vācu valodā.

IR aktuāli

Kas ir visbīstamākā vieta pasaulē? Paula Raudsepa komentārs pēc Taivānas ārlietu ministra Džozefa Vu uzstāšanās Rīgā.

Kāpēc psiholoģijas terminu ieviešanai ikdienas valodā ir ne tikai ieguvumi, bet arī būtiski riski, kas jāapzinās, stāsta psihoterapeite Franka Čeruti.

Vēl

Valdība otrdien atbalstīja priekšlikumu no 2024.gada 1.janvāra minimālo mēneša darba algu noteikt 700 eiro līdzšinējo 620 eiro vietā.

Brīvības pieminekļa un Rīgas Brāļu kapu uzturēšanai un atjaunošanai valdība otrdien piešķīra 2,8 miljonus eiro.

Otrdien valdība atbalstīja noteikumus, ka par transportlīdzekļa vadīšanu reibumā sodītām personām būs jāapmeklē uzvedības korekcijas programma.

Palestīniešu teroristu grupējuma Hamās sagrābto ķīlnieku tuvinieki otrdien devās piecu dienu gājienā no Telavivas uz Jeruzalemi. Viņi pieprasa valdībai aktīvāku rīcību tuvinieku atbrīvošanā.

Viens no pieciem Krievijas žurnālistes Annas Poļitkovskas slepkavām Sergejs Hadžikurbanovs apžēlots pēc tam, kad sešus mēnešus karojis UKrainā. Poļitkovsku noslepkavoja 2006.gadā.

Šogad septembrī tālaika premjerministrs Kariņš (JV) uzķēries uz Krievijas viltvāržu dueta izjokošanu. Viņi uzdevās par augsta līmeņa Āfrikas valsts politiķi un 20 minūtes sarunājās ar Kariņu.

Baltijā un Ziemeļvalstīs

Igaunija un Somija Ķīnai iesniedza notu, prasot sadarbību kritiskās infrastruktūras – gāzes un sakaru vadu – bojājumu izmeklēšanā Baltijas jūrā.

Izraēla pārdos Somijai pretgaisa aizsardzības sistēmDāvida linga. Vienošanās parakstīta svētdien Televivā. Kopējā līguma summa ir 317 miljoni eiro.

Igaunijas Tēvzemes savienība sākusi sarunas, lai rosinātu neuzticības izteikšanu premjerministrei Kallasai (Reformu partija).

Lietuva atņēmusi pilsonību Aļģirdam Švanim, kurš augustā nolaupīja savu meitu un aizbēga uz Kaļiņingradu Krievijā. Bērns septembrī atdots mātei, kas dzīvo Lietuvā.

Dānija nepilngadīgajiem ierobežos alkoholisko dzērienu pārdošanu un paaugstinās nodokļus par nikotīnu saturošiem produktiem, otrdien paziņoja Veselības ministrija.

Šogad Zviedrijā 225 cilvēki ziedojuši savus orgānus vai audus pēc nāves. Šis ir lielākais šādu ziedotāju skaits, kāds ir bijis.

Šodien

Saeimas ārkārtas sēdē lems par Valsts prezidenta ierosinājumu dot tiesības skolotājiem pārmeklēt skolēnu somas.

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiks Latvijas vēstures kongress 2023.

Stūra mājā notiks filozofu saruna Domāt aizliegts! Filozofi čekas pagrabos.

Viedokļi

Alberto Di Gennaro, uzņēmējs, mākslas projektu īstenotājs Cēsu Audzināšanas iestādē nepilngadīgajiem. Māksla kā tilts jeb Kā saglabāt atvērtu sirdi tam, kas pabijis cietumā?

Līga Peiseniece, Banku augstskolas rektore. Kā nauda seko skolēnam, tā budžeta vietām būtu jāseko darba tirgū pieprasītām profesijām.

Paplašini apvārsni

Kāpēc mums nepieciešams vienots visu dzīvo radību saraksts uz Zemes?

Tik - tak, tik - tak

32 metronomi uz kustīgas virsmas brīvi svārstīsies, līdz paši sevi sinhronizēs pēc Kuramoto modeļa.

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +3C, apmācies, bez nokrišņiem, ZA vējš 3 – 4 m/s;

accuweather -1 – +3C, mākoņains, ZA vējš 2 – 3 m/s;

yr +1 – +3C, apmācies, ZA vējš 2 – 3 m/s.

Vārda dienu svin:

Leopolds, Undīne, Unda

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu