Vācijā būs lielā koalīcija; Latvija noslīd reitingā; Porziņģis nepiedalīsies Zvaigžņu spēlē

Vienojas

Vācijas konservatīvie un sociāldemokrāti trešdien vienojās par jaunas “lielās koalīcijas” un valdības veidošanu. Kancleres Merkeles konservatīvajiem nācās piekāpties — vienošanās paredz, ka sociāldemokrāti iegūs nodarbinātības un sociālās labklājības, ārlietu un finanšu ministru amatus. Iespējams, sociāldemokrātu līderis Šulcs atkāpsies no partijas vadības un kļūs par ārlietu ministru.

Uz leju

Latvija šogad pasaules ekonomiskās brīvības reitingā no 20. vietas noslīdēja uz 28. Labākās pozīcijās šajā reitingā ir Lietuva un Igaunija. Igaunija ieņem 7. vietu (pērn 6.), bet Lietuva no 16. atkāpās uz 19. vietu. Jau 24. gadu pēc kārtas saraksta pirmajā vietā starp 180 valstīm ir Honkonga.

Izsit no ierindas

Basketbolists Kristaps Porziņģis otrdien NBA spēlē sarāva ceļgala krusteniskās saites un viņam veiks operāciju. Traumas dēļ viņš nevarēs spēlēs piedalīties vismaz deviņus mēnešus. Porziņģim 18. februārī kā pirmajam latviešu basketbolistam vajadzēja piedalīties NBA Zvaigžņu spēlē.

Vēl

Otrdien kosmosā palaida biznesmeņa Īlona Maska radīto kompānijas SpaceXradīto īpaši lielas ietilpības atkārtoti izmantojamo raķeti Falcon Heavy.

Administratīvā rajona tiesa noraidīja uzņēmēju lūgumu atjaunot būvatļauju lielveikala Depo būvniecībai Jelgavā Lielupes krastā.

Valsts kontrole pēc revīzijas pašvaldības uzņēmumā Rīgas meži atzina, ka uzņēmums pretlikumīgi iesaistās komercdarbībā, kropļo tirgus konkurenci un nenodarbojas ar tiešajiem pienākumiem Rīgas apstādījumu apsaimniekošanā.

Ar aizdomīgiem lēmumiem maksātnespējas lietās pazīstamais Rīgas rajona tiesas tiesnesis Buls māszinību studijas savā tiesneša darba laikā uzskata par likumā paredzēto tiesneša pilnveidošanos.

Aizdomās par spiegošanu Krievijas labā nesen DP aizturētais Latvijas pilsonisvāca informāciju par NBS militārajiem objektiem un situāciju Latvijas – Krievijas pierobežā.

Nacionālā apvienība atmaksājusi ziedojumus personai, kura saistīta ar apcietināto bijušo maksātnespējas administratoru Sprūdu. To otrdien LTV teica Saeimas priekšsēdētāja Mūrniece (NA).

Par pērnā gada Latvijas labākajiem vieglatlētiem trešdien nosauca septiņcīņnieci Ikaunieci-Admidiņu un tāllēcēju Misānu.

Šodien

Dienvidkorejā Phjončhanas olimpiskajā ciematā pacels Latvijas karogu. Svinīgajā ceremonijā piedalīsies arī Valsts prezidents.

Saeima izskatīs aicinājumu noteikt sankcijas Sergeja Magņitska lietāiesaistītajām personām.

Administratīvā rajona tiesa skatīs kinooperatora Andra Slapiņa bērnu sūdzību par PMLP lēmumu nesaglabāt viņiem Latvijas pilsonību (LETA).

Viedokļi

Daniels Pavļuts, kustības Par! vadītājs. “Jauna derība” taisnīgai Latvijai.

Dans Titavs, SIA Titava laboratorija valdes priekšsēdētājs. Māja – kuģis nav vēzis.

Paplašini apvārsni

Daudzi dzīvnieki prot skaitīt, daži pat labāk par tevi.

Šonedēļ žurnālā IR

Vai KNAB spēs efektīvi kontrolēt partiju tēriņus internetā pirms Saeimas vēlēšanām?

Psihoterapeite Andrija Likova aizstāv bāreņus un nonāk tiesā — viņas drosme maina bērnunamus.

Latvijas daiļslidotājs olimpietis Deniss Vasiļjevs ir spēcīgs un starojošs, nupat ieguvis 4. vietu Eiropas čempionātā un… pamatīgu fanu pulku Japānā. Kāpēc tā?

Nepraktiskais skaistums

Ķīnas apģērbu dizaineres Guo Pei šāgada pavasara tērpu kolekcijā dominēfantastiski zelta un ziedu motīvi.

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog  -9 — -3, neliels mākoņainums, bez nokrišņiem, D—DA, A—ZA vējš 2—5 m/s;

accuweather  -6 C, laiku pa laikam atspīdēs saule, D—DA, A—ZA vējš 2—4 m/s;

yr  -10 — -6 C, skaidrs un saulains laiks, D—DA, A—ZA vējš 2—4 m/s.

Vārda dienas svin:

Aldona, Česlavs

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: svarigakais@irir.lv

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu