IR Svarīgākais • IR.lv

Ukrainā ierodas Abrams tanki; Pistoriuss vizītē Latvijā; invazīvo sugu apkarošanas plāns iesniegts EK

Abrams Ukrainā. 

Ukrainas armija ir saņēmusi amerikāņu tankus Abrams, pirmdien apstiprināja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis. Ukrainas armijas speciālo operāciju spēki pirmdien paziņoja, ka raķešu triecienā Krievijas Melnās jūras karaflotes štābam Sevastopolē 22. septembrī nogalināti 34 krievu virsnieki, ieskaitot Melnās jūras karaflotes komandieri admirāli Viktoru Sokolovu. Ostas pilsēta Odesa naktī uz pirmdienu piedzīvoja Krievijas bezpilota lidaparātu un raķešu masveida uzbrukumu. Krievijas triecienos Hersonas apgabalā svētdien gāja bojā divi cilvēki, astoņi ievainoti. Arī naktī uz pirmdienu notika uzbrukumi civilajai infrastruktūrai. Cilvēktiesību juristi sadarbībā ar Ukrainas prokuroriem gatavo kara noziegumu lietu  Starptautiskajai Krimināltiesai, kurā apsūdz Krieviju tīšā bada izraisīšanā kara laikā pret Ukrainu, ziņo laikraksts The Guardian. Krievijas anektētajā pašpasludinātajā “Doneckas tautas republikā” ieviesta militārā cenzūra un komandantstunda, teikts “republikas” vadītāja Denisa Pušiļina parakstītajā rīkojumā.

Drošībai austrumu flangā. 

Pirmdien savā pirmajā vizītē Latvijā ieradās Vācijas aizsardzības ministrs Boriss Pistoriuss. Viņš pauda nelokāmu atbalstu Baltijas valstīm un apliecināja, ka Vācija ir gatava uzņemties vadošo militāro lomu Baltijā.

Sods nebūs jāmaksā. 

Latvija ir iesniegusi Eiropas Komisijā invazīvo sugu apkarošanas plānu, par ko EK jūnijā vērsās pret Latviju  Eiropas Savienības Tiesā. Tāpēc lietu izbeigšot un Latvijai vairs nedraudot soda sankcijas, norāda Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.

Žurnālā IR lasi

Dmitro Ržondkovskis stāsta Darinai Rogačukai, kā viņš iedvesmo Ukrainas kara veterānus iesaistīties adaptīvajā futbolā.

Veronika Viļuma apmeklēja starptautisko laikmetīgās mākslas festivālu Survival Kit, kas šogad kļuvis par daļu no Vidzemes tirgus.

Brētliņu seksuālā aktivitāte, matiņu skaits nāsīs un citi “atklājumi”. Māris Diņģelis ir izpētījis šā gada “joku Nobelu” sarakstu.

Vēl

No Apvienotā saraksta Saeimā ievēlētais Igors Rajevs atstās frakciju un paliks Iekšlietu ministrijas parlamentārā sekretāra amatā.

Valsts drošības dienests sācis papildu pārbaudi par medijos izskanējušo informāciju, ka Latvijas uzņēmumi apgādā Krievijas militārās rūpnīcas ar mikroshēmām

Finanšu ministrija ierosina nākamajā gadā celt akcīzes nodokli tabakai un alkoholam un ieviest obligāto uzņēmumu ienākuma nodokļa avansa maksājumu bankām 20% apjomā no iepriekšējā gada peļņas.

Koalīcijai ir politiski vienots redzējums par ieceri konfiscēt Krievijā un Baltkrievijā reģistrētus transportlīdzekļus, pirmdien teica Ministru prezidente Evika Siliņa (JV).

Rīgas apgabaltiesa, skatīdama lietu apelācijas instancē, pirmdien attaisnoja apsūdzēto Eiropas Parlamenta deputātu Nilu Ušakovu (Saskaņa) par neatļautas videonovērošanas ierīces slepenu glabāšanu laikā, kad viņš bija Rīgas mērs.

Azerbaidžanas kontrolē nonākušajā Kalnu Karabahā uzsākta civiliedzīvotāju evakuācija. Anklāvu varētu pamest ap 120 000 jeb visi tur dzīvojošie etniskie armēņi.

Francijas prezidents Emanuels Makrons svētdien vakarā paziņoja, ka Francija atsauks savu vēstnieku no Nigēras un nākamajos mēnešos izvedīs no valsts franču militāro kontingentu.

50 gadu vecumā pirmdien mūžībā devies frakcijas Apvienotais saraksts Saeimas deputāts Atis Deksnis.

Reklāma

Latvijas Laikmetīgās mākslas centra tulkojumu sērijā iznākusi ukraiņu rakstnieces Oksanas Zabužko grāmata “Visgarākais ceļojums”. Visi ienākumi no grāmatas pārdošanas tiks ziedoti labdarības organizācijai United24.

Šodien

Latvijas Universitātes 104.gadadienas sarīkojumu gaitā notiek izklaidējoši izglītojoša rektoru diskusija Misija – rektors.

Notiek starptautisks zinātnieku tiešsaistes seminārs Valodas konsultācijas: tradīcijas un mūsdienu tendences.

Notiek Latvijas Dizaina gada balvas pasākums Dizaina atvasara.

Viedokļi

Normunds Grinbergs, Latvijas Būvnieku asociācijas vadītājs. Līdz ar minimālo algu būvnieki prasa risināt citas samilzušas problēmas

Morten Hansen, Head of Economics Department at Stockholm School of Economics in Riga. New inflationary headache on its way

Paplašini apvārsni

Pērtiķis kacina tīģerus

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +9 – +18C, apmācies, bez nokrišņiem, D vējš 3 m/s;

accuweather +12 – +19C, daļēji apmācies, D vējš 3 – 4 m/s;

yr +9 – +19C, lielākoties apmācies, D – DA vējš 2 – 3 m/s.

Vārda dienu svin: 

Gundars, Knuts, Kurts

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu