“Tīrīga” līgumu nedabū; aiztur Valsts ceļu valdes locekli; neesot pamata atlaist Kalnmeieru

Atbalsta Konkurences padomi

Foto: Paula Čurkste, LETA

Administratīvā apgabaltiesa otrdien noraidīja Rīgas domes lūgumu atcelt Konkurences padomes (KP) lēmumu par pagaidu noregulējumu galvaspilsētas atkritumu apsaimniekošanas tirgū. Rīgā spēkā paliek pagaidu aizliegums slēgt līgumu ar a/s Tīrīga par atkritumu izvešanu pilsētā. Tiesa piekrita KP, ka Tīrīga monopols radīs būtisku un neizbēgamu kaitējumu konkurencei. Administratīvās apgabaltiesas lēmums nav pārsūdzams.

Shēmas ceļu būvniecībā

KNAB otrdien aizturēja valsts a/s Latvijas valsts ceļi valdes locekli Edgaru Strodu. KNAB Strodu tur aizdomās par ziņu sniegšanu par plānotajiem iepirkumiem autoceļu uzturēšanā un atjaunošanā iespējamiem iepirkumu pretendentiem. Aizturēts arī uzņēmējs un bijušā Rīgas mēra Gundara Bojāra padomnieks Armands Zeihmanis. Satiksmes ministrija otrdien nolēma Strodu atbrīvot no amata, jo viņš zaudējis akcionāra uzticību.

Pabeidz pārbaudi

Augstākās tiesas senatore Marika Senkāne pārbaudē nav konstatējusi pamatu ģenerālprokurora Kalnmeiera atlaišanai no amata. Otrdien viņa teica, ka Saeimas deputātu un tieslietu ministra Bordāna (JKP) pārmetumi ģenerālprokuroram par nekvalitatīvu ekonomisko noziegumu izmeklēšanu attiecas uz likumdevēju. Senatores ziņojuma izvērtēšanai sasauks Augstākās tiesas plēnumu, kam tas jāakceptē. Maijā tieslietu ministrs Bordāns izteica neuzticību Kalnmeieram un rosināja vērtēt viņa atbilstību amatam.

Vēl

Valsts kontrole revīzijā par 2018.gadu konstatējusi, ka Zemkopības ministrija gada pārskatā nebija uzrādījusi valstij piederošos derīgos izrakteņus 3,8 miljardu eiro vērtībā.

Valdība otrdien pēc ministra Pūces (A/P!) iebildumiem uz nedēļu atlika Santas Purgailes kandidatūras virzīšanu apstiprināšanai FKTK vadītājas amatā.

Latvijas delegācija solidarizēsies ar Ukrainu un nepiedalīsies EPPA rudens sesijas plenārsēdēs, taču turpinās darbu EP politiskajās grupās un komitejās. Otrdien piecas valstis – Igaunija, Latvija, Lietuva, Ukraina un Gruzija – parakstīja kopīgu paziņojumu par EP vērtībām.

Premjerministrs Kariņš otrdien ierosināja partijām nākamgad papildus piešķirt četrus miljonus eiro, bet miljonu novirzīt sabiedrisko mediju darbinieku algām. To atbalsta arī prezidents Levits.

No otrdienas Nacionālo veselības dienestu vadīs līdzšinējais direktores vietnieks Edgars Labsvīrs. Direktore Inga Milaševiča pēc disciplinārsoda saņemšanas atkāpās no amata.

Otrdien Dailes teātris mutiski vienojās ar līdzšinējo māksliniecisko vadītāju un režisoru Dž.Dž.Džilindžeru par darba tiesisko attiecību pārtraukšanu.

Otrdien Ķīnas galvaspilsētā Pekinā ar militāro parādi atzīmēja komunistiskā režīma izveidošanas 70. gadadienu. Savukārt Honkongā notika protesti pret Ķīnas režīmu, sadursmēs ar policiju ievainots 51 cilvēks, viens sašauts.

SIA Dienas mediji no Mediju nama nopirkusi žurnāla Sporta Avīze zīmolu un no 1.janvāra pārņems tā izdošanu. Redaktors Ingmārs Jurisons un redakcija uzteikuši darbu.

Baltijā un ziemeļvalstīs

Viens cilvēks nogalināts un desmit ievainoti otrdien notikušajā kāda studenta uzbrukumā Somijas pilsētas Kuopio profesionāli tehniskās skolas audzēkņiem. Uzbrucējs ievainots un notverts.

Pagājušajā nedēļā mirušais bijušais Danske Bank Igaunijas filiāles vadītājs Aivars Rehe izdarījis pašnāvību, pirmdien apstiprināja policija. Otrdien sāka bankas Igaunijas filiāles likvidāciju.

Lietuvas bagātākais uzņēmējs joprojām ir biznesa grupas Vilniaus prekyba vairākuma akcionārs Nerijs Numavičs, liecina portāla Delfi un žurnāla Reitingai saraksts.

Krievijas draudu dēļ Zviedrijas karaflote atgriezīsies 1969.gadā pabeigtajā slepenajā pazemes bāzē Muskā, kas ietver pazemes dokus kuģiem un pilsētu personālam.

Norvēģijas finanšu ministre Siva Jensena apstiprināja, ka samazinās degvielas nodokli, lai autobraucēji neizjustu izmaksu palielinājumu sakarā ar CO2 nodokļa palielinājumu.

Šodien

Rīgā notiks gadskārtējā Pasaules brīvo latviešu apvienības valdes sēde.

Notiks Latvijas Bankas konference par Baltijas darba tirgus nākotni.

Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija iztaujās vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Pūci (A/P!) par izmaiņām administratīvi teritoriālajā iedalījumā.

Veselības ministrija informēs par jaunas valsts apmaksātas zarnu vēža testēšanas metodes ieviešanu Latvijā.

Viedokļi

Liene Jurgelāne, pētniecības un konsultāciju uzņēmuma new visions dibinātāja. Sākt ar sevi: iekļaujoša kultūra uzņēmumos veido atvērtu sabiedrību.

Marika Ģederte, Starptautiskās Kosmetoloģijas koledžas valdes priekšsēdētāja. Augstākās izglītības vājākais posms Latvijā ir akadēmiskais personāls.

Paplašini apvārsni

Kā Sanktpēterburgā ar valdošo varu saistīti sportiski tēvaiņi iekaustīja un iebiedēja opozīcijas pārstāvjus pilsētas domes vēlēšanās.

Mazie gudrinieki

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +8 – +14C, neliels mākoņainums, bez nokrišņiem, DR, R – DR vējš 3 – 5 m/s;

accuweather +7 – +14C, pārsvarā apmācies, dienas otrā pusē uzlīs, DR, R – DR vējš 2 – 5 m/s;

yr +10 – +12C, saule no rīta aiz mākoņiem, apmācies, DR, R – DR vējš 2 – 5 m/s.

Vārda dienas svin:

Ilma, Skaidris

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu