Tiesa lems par Ikšķili; KNAB pieķer Preiļu amatpersonas; Rīgā “Saskaņa” zaudē pozīcijas

Jau otra lieta

Satversmes tiesa (ST) pirmdien ierosināja lietu pēc Ikšķiles novada pieteikuma par Ikšķiles pilsētas un Tīnūžu pagasta iekļaušanu Ogres novadā. Šī ir jau otrā lieta ST par administratīvi teritoriālo reformu. Pirms divām nedēļām ST ierosināja lietu pēc Limbažu novada pieteikuma, kas nevēlas Skultes pagasta atņemšanu.

Nesmukums ar dokumentiem

KNAB pirmdien nosūtīja lietu Latgales tiesas apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai pret piecām Preiļu novada domes amatpersonām par dokumentu viltošanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās. KNAB konstatēja, ka pērn amatpersonas viltojušas aktu par atjaunotās Preiļu novada domes ēkas pieņemšanu ekspluatācijā. Viena no aizdomās turētajām ir Preiļu novada domes priekšsēdētāja Maruta Plivda (Latgales partija), kā arī pašvaldības būvvaldes amatpersonas un tehniskās daļas amatpersona.

Līdera maiņa

Vislielākais atbalsts Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās pašlaik ir kopīgajam Attīstībai/Par! un Progresīvo sarakstam (14,9%). Tam seko iepriekš līderpozīcijās esošā Saskaņa (14,1%), liecina LTV pasūtītā un SKDS veiktā aptauja. Trešā vietā ir Nacionālās apvienības un Latvijas Reģionu apvienības saraksts – 7,7%, seko Jaunā Vienotība – 5,9% un Gods kalpot Rīgai – 5,6%. Liels skaits ir to, kuri nav izlēmuši, par ko balsot – 26,1%.

Vēl

Pirmdien Latvijā reģistrēti trīs jauni saslimšanas gadījumi ar Covid-19, bet stacionēti divi saslimušie. Kopā saslimuši 1246, miruši 32, stacionārā ar vidēji smagu slimības gaitu ārstējas seši.

Šogad jūnijā rūpniecības produkcijas apjoms samazinājās par 0,3%, salīdzinot ar pērnā gada jūniju, liecina CSP dati.

Jūlija beigās Jelgavā pēc plānotām mājdzemdībām mirusi 1983. gadā dzimusi sieviete. Policija sākusi kriminālprocesu.

Mežā pie Rendas Nacionālās pretošanās kustības muzeja pārstāvis Juris Grasmanis ar domubiedriem atradis nacionālo partizānu bunkuru, kurā vairākus gadus dzīvoja mežabrāļu vienība Kanādas piecīši.

ASV astronauti Bobs Bēnkens un Daglass Hērlijs, kas maijā ar SpaceX kosmosa kuģi tika nogādāti Starptautiskajā kosmosa stacijā, svētdien kapsulā sekmīgi nolaidās Meksikas līcī.

Itālijas pilsētā Dženovā divus gadus pēc Morandi tilta daļas sabrukšanas pirmdien atklāts jaunais tilts. Traģēdijā 2018.gadā gāja bojā 43 cilvēki.

Šodien

Latvijas Pašvaldību savienības valde diskutēs ar labklājības ministri Petraviču (KPV LV) par garantētā minimālā ienākuma celšanu.

Tieslietu ministrs Bordāns (JKP) apmeklēs topošās Ekonomisko lietu tiesas telpas, lai novērtētu to gatavību sākt darbu no 2021.gada 1.janvāra (LETA).

Dzintaru koncertzālē notiks Jūrmalas festivāla noslēguma koncerts.

Viedokļi

Kaspars Bērziņš, viespētnieks Pekinas Tehnoloģiju institūtā, #esiLV domubiedrs. Kāds Latvijas tēls palīdzēs ekonomikai?

Ilva Skulte, literatūrkritiķe un mediju teorētiķe. Ritms un nozīme: lasīšana kā cezūra.

Paplašini apvārsni

Bijušajam Krievijas dopinga kontroles laboratorijas vadītājam Grigorijam Rodčenkovam tagad ir jāslēpjas. Ko viņš atklāja par Krievijas sportistiem?

Smagais atradums

Ziemeļsibīrijas ezerā zinātnieki atklājuši pieauguša mamuta, kurš pa Zemi staigājis aptuveni pirms 10 000 gadiem, kaulus.

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +15 – +19C, negaisa mākoņi, no rīta un vakarā stiprs lietus, A – ZA, ZR vējš 2 – 3 m/s;

accuweather +14 – +20C, pārsvarā lietus, A – ZA, ZR vējš 2 m/s;

yr +18 – +19C, visu dienu lietains, no rīta stiprs lietus, A – ZA, ZR vējš 2 m/s.

Vārda dienu svin:

Romāns, Romualds, Romualda

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu