Strupceļš Austrumukrainā; atliek Rimšēviča lietas izskatīšanu; izsludina jaunu konkursu Rakstu mājai

Pamiers pārkāpts

Ukrainas armija un Kremļa atbalstītie kaujinieki pirmdien neveica pēdējo fāzi militāro spēku atvilkšanā Doņeckas apgabalā Austrumukrainā, jo Maskavas atbalstītie kaujinieki pārkāpa pamieru. Tādējādi kavēsies Ukrainas un Krievijas prezidentu tikšanās, kurā paredzēts piedalīties arī Francijas prezidentam Makronam un Vācijas kanclerei Merkelei. Pagājušajā nedēļā gan Ukraina, gan Maskavas atbalstītie kaujinieki atvilka spēkus Zolotoje, Luhanskas apgabalā.

Velk gumiju

Pirmdien Rīgas rajona tiesā Jūrmalā sāka izskatīt korupcijā apsūdzēto Latvijas Bankas prezidenta Rimšēviča un uzņēmēja Martinsona krimināllietu. Rimšēviča advokāts Kvēps tiesā teica, ka viņa aizstāvamais ir arī Eiropas Centrālās bankas (ECB) padomes loceklis un tāpēc viņam ir kriminālprocesuāla imunitāte. Advokāts rosināja vērsties ECB, lai saprastu vai Rimšēviču var tiesāt un apsūdzēt. Tiesa uzdeva prokurorei sagatavot viedokli par šo lūgumu un rakstiski to iesniegt nākamajā sēdē, kas notiks 20.decembrī. Tiesa noraidīja advokātu lūgumu lietu iztiesāt slēgtās sēdēs.

Par 2 miljoniem vairāk

Latvijas Universitāte (LU) izsludinājusi jaunu iepirkumu par Rakstu mājas būvprojekta izstrādi, autoruzraudzību un būvniecību. Paredzamā līgumcena norādīta 35 miljoni eiro, kas ir par diviem miljoniem eiro vairāk nekā pērn izsludinātajā konkursā. Ar Rakstu mājas būvniecību varētu būt saistīts KNAB sāktais kriminālprocess par iespējamu kukuļošanu. Šajā kriminālprocesā KNAB šovasar aizturēja toreizējo LU rektora vietnieci Baibu Broku.

Vēl

Pirmdien Berlīnē sākās Vācijas apvienošanās un Berlīnes mūra krišanas 30 gadu svinības, kas ilgs līdz 10.novembrim.

Valdības vadītājs Kariņš (JV) pirmdien paziņoja, ka koalīcija pēc 18. novembra būs tikusi skaidrībā par galīgo kandidātu skaitu Latvijas Bankas prezidenta amatam.

Latvenergo kukuļņemšanas pamata krimināllietas tiesas process pirmdien apstājās, jo apsūdzēto Maksimu Ter-Oganesovu no tiesas zāles aizveda mediķi.

Irbes jūras šaurumā no pirmdienas līdz 14. novembrim notiek NATO 1. pastāvīgās jūras pretmīnu grupas mācības.

Eiropas Komisija pirmdien sāka izmeklēšanu, vai divas lielākās Francijas pārtikas veikalu ķēdes pārkāpj ES konkurences noteikumus, noslēdzot vienošanos.

Vācijas kancleres Merkeles valdība pirmdien nosodīja neonacistu izteiktos nāves draudus e-pastā diviem vadošiem Zaļās partijas politiķiem. Policija sākusi izmeklēšanu.

Spēcīgā smoga dēļ Indijas galvaspilsētā Deli pirmdien slēgtas skolas, daļēji aizliegta automašīnu satiksme. Augstākā tiesa vainoja Indijas varasiestādes gaisa piesārņojumā.

Pirmdien Ventspils novada Labraga ciemā, Jūrkalnē, nobrucis stāvkrasts.

Šodien

Premjerministrs Kariņš (JV), veselības ministre Viņķele (A/P) un finanšu ministrs Reirs (JV) tiksies ar mediķu organizāciju pārstāvjiem.

Valdība lems par JRT ēkas rekonstrukcijai paredzēto 7 miljonu eiro novirzīšanu Satiksmes ministrijai.

Eiropas dzelzceļa līnijas iepazīstinās ar Rail Baltica stacijas projektu starptautiskajā lidostā Rīga (LETA).

Viedokļi

Pēteris Strautiņš, ekonomists. Trijnieks, kas ir piecinieks.

Igors Gubenko, filozofs. Ko pasniedzēji tev nestāsta. Padomi nomāktiem studentiem.

Paplašini apvārsni

Kā 1938.gadā divas zinātnieces laivās izbrauca mežonīgo Kolorado upi.

Izkļūst no dziļas bedres

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +5 – +9C, apmācies, stiprs lietus, A – ZA, A, DR vējš 4 – 6 m/s;

accuweather +1 – +7C, apmācies un lietus, A – ZA, A, DR vējš 2 – 3 m/s;

yr +7 – +10C, apmācies un lietains, A – ZA, A, DR vējš 2 – 3 m/s.

Vārda dienu svin:

Šarlote, Lote

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu