Stoltenbergs prasa Krievijai ievērot līgumu; apstrīd vilcienu konkursu; tiesās atbildīgo par Expo

Raķetes apdraud Eiropu

NATO ģenerālsekretārs Stoltenbergs pirmdien paziņoja, ka Krievijas jaunās raķetes ir drauds Eiropai un aicināja Krieviju sākt pildīt vēl aukstā kara gados parakstīto līgumu par vidējas un tuvas darbības radiusa raķešu likvidāciju. ASV grasās izstāties no līguma, jo Krievija to ir pārkāpusi. Krievija noliedz, ka tā ir izstrādājusi jaunas kodolraķetes.

Neapmierina rezultāts

Čehijas vilcienu ražotājuzņēmums Škoda Vagonka vērsās ar iesniegumu IUB par pārkāpumiem Pasažieru vilciena rīkotajā elektrovilcienu iepirkumā. Pirmdien uzņēmums paziņoja, ka sūdzība ir par sarunu procedūras pārkāpumiem un rezultātiem. Pasažieru vilciens jaunos 32 elektrovilcienus plāno iegādāties no Spānijas uzņēmuma Talgo par 225 303 262 eiro. Konkursā piedalījās četri pretendenti – arī Šveices kompānijas Stadler Polijas meitasuzņēmums un Spānijas uzņēmums CAF.

Nolaidīga amatpersona

Prokuratūra tiesai nodevusi krimināllietu par valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu saistībā ar izstādi Expo Milano 2015. Valstij nodarīti zaudējumi 376 956 eiro apmērā. Apsūdzēta viena persona – Expo Milano 2015 projekta vadītājs Roberts Stafeckis, kurš neveica viņam uzticētos pienākumus.

Vēl

Vācijas ārlietu ministrs Māss pirmdien paziņoja, ka Vācija neapturēs dalību Nord Stream2 projektā. To darīt sestdien aicināja Eiroparlaments.

No pirmdienas ES aizliegts diskriminēt interneta veikalu lietotājus pēc to ģeogrāfiskās atrašanās vietas – preču sortimentam un cenām jābūt Latvijā tādām pašām kā citā ES dalībvalstīs.

Koncerta Mīlestības vārdā. 18+ autoratlīdzību summas pārsniegušas 57 000 eiro, konkurss par šī koncerta producēšanu nav bijis rīkots, pirmdien vēstīja LTV raidījums Aizliegtais paņēmiens.

Novembrī samazinājies vēlētāju atbalsts Nacionālajai apvienībai un partiju apvienībai Attīstībai/Par!, liecina SKDS jaunākie partiju reitingi.

Pirmdienas naktī Stokholmā 102 gadu vecumā mirusi Valentīne Lasmane (1916 – 2018), viena no bēgļu laivu organizētājām uz Zviedriju Otrā pasaules kara beigās.

Francijas protestētājiem pirmdien pievienojās ātro palīdzību apkalpes. Protestos miruši jau trīs cilvēki. Francijas premjerministrs Filips ar protestētājiem tikās pirmdien un tiksies arī otrdien.

Katara pirmdien paziņoja, ka izstāsies no Naftas eksportētājvalstu organizācijas (OPEC) un plāno koncentrēties uz dabasgāzes ieguvi.

Koalīcijas veidošana

Iespējams, jau šonedēļ dažas partijas varētu atteikties strādāt Gobzema (KPV LV) valdībā, jo arī pirmdien valdības veidošanas sarunas nav viesušas lielāku skaidrību. Pirmdienas vakarā partiju apvienība Attīstībai/Par! pulcējās paplašinātā pārstāvju sapulcē un pārrunāja iespēju strādāt Gobzema valdībā.

Šodien

NATO valstis Briselē apspriedīs Krievijas pārkāpto vienošanos par vidējas un tuvas darbības radiusa raķešu likvidāciju.

Valdības sēdē izskatīs Maksātnespējas kontroles dienesta nolikuma projektu.

Tiks paziņoti Latvijas Gada balvas sportā 2018 nominanti un mūža balvas ieguvējs.

Viedokļi

Juris Lorencs, žurnālists. Atklātībā nonākušas VDK mācību grāmatas.

Māris Zanders, žurnālists. Pārāk daudz daudzpunktu un jautājuma zīmju.

Paplašini apvārsni

Kukaiņi nav pamanāmi. Kas notiks, ja uz Zemes tie izzudīs?

Vecītis plosās

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog 0 – 5C, apmācies, neliels lietus, D – DA vējš 5 – 6 m/s;

accuweather 5C, laiku pa laikam lietus, D – DA vējš 4 – 5 m/s;

yr 2 – 4C, mākoņains, nelieli nokrišņi, D – DA vējš 4 – 5 m/s.

Vārda dienas svin:

Baiba, Barbara, Barba

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: svarigakais@irir.lv

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu