Stiprinās cīņu ar netīru naudu; Krievijā sākas grandiozi manevri; paaugstina pedagogu minimālo algu

Rīcības plāns

Lai īstenotu Eiropas Padomes ekspertu komitejas Moneyval norādījumus, otrdien Finanšu sektora attīstības padome premjerministra Kučinska (ZZS) vadībā atbalstīja pasākumu plānu stiprināt Latvijas spējas cīņā pret noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju, terorisma un masu iznīcināšanas ieroču izplatīšanas finansēšanu. Plāns vēl jāapstiprina valdībā.

Lielākie pēc Aukstā kara

Otrdien Krievijā sākās vērienīgākie militārie manevri kopš Aukstā kara gadiem Vostok-2018. Manevros piedalīsies aptuveni 300 000 karavīru un 1000 lidaparātu, 36 000 tanku, bruņutransportieru un citu mašīnu, ap 80 kuģu. Mācības ilgs līdz 17. septembrim un tajās piedalīsies arī Ķīnas un Mongolijas armijas.

Pilda solīto

Valdība otrdien nolēma no šāgada septembra paaugstināt par 30 eiro pedagogu minimālo algu par likmi. Tā būs 710 eiro. Lai pašvaldības saņemtu finansējumu pedagogu algām, skolām no 2020. gada 1. septembra būs jāizpilda noteikti kvalitātes kritēriji. Svarīgs kvalitātes rādītājs būs obligāto centralizēto eksāmenu indekss un skolas  akreditācijas process.

Vēl

Latvijā skolēnu skaits klasē ir krietni zemāks nekā vidēji OECD valstīs un tas palielina izglītības izmaksas, liecina jaunākais OECD ziņojums par izglītību.

Latviešu disidente Lidija Lasmane-Doroņina pieteikta šāgada Nobela Miera prēmijai.

Pirmie 193 iedzīvotāji septembrī veikuši iemaksas obligātajā valsts veselības apdrošināšanas sistēmā un samaksājuši vairāk nekā 22 tūkstošu eiro.

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija otrdien konceptuāli vienojās līdz gada beigām internetā publicēt VDK aģentūras statistisko un alfabētisko kartotēku, kā arī VDK darbinieku telefongrāmatu.

Otrdien par Tieslietu padomes locekļiem ievēlēti trīs tiesneši – Juris Stukāns, Guntars Ploriņš un Andris Zutis. 18. septembrī vēlēšanu otrajā kārtā vēlēs vēl divus.

Pie valdības ēkas otrdien piketēja muitas darbinieki, kuri prasīja izdienas pensijas.

Eiropas Parlamentā otrdien notika asas debates par demokrātijas un likuma varas ierobežošanu Ungārijā. Balsojums par Ungāriju notiks trešdien.

Baltijā un ziemeļvalstīs

Igaunijas uzņēmums Cybernetica Grenlandei izstrādā datu apmaiņas programmu līdzīgu tai, kuru izmanto pašu valstī.

Jons Noreika ir Lietuvas varonis vai nacistu līdzskrējējs – šaubas par 1947. gadā padomju varas nogalināto Noreiku raisījuši viņa ASV dzīvojošās mazmeitas atklājumi.

Slavenais somu F-1 sacīkšu braucējs Kimi Raikonens paziņojis, ka pamet Ferrari komandu un nākamos divus gadus startēs zem Sauber karoga.

Zviedrijas dabas aizstāvji priecājas par tiesas lēmumu vienu no valstī vecākajiem mežiem Ojnarē iekļaut aizsargājamo skaitā.

Otrdien sabiedrībai kļuva pieejami vairāk nekā miljons Dānijas aerofoto, kas rāda dažādus Dānijas nostūrus un ēkas.

Tūroperators TUI grasās slēgt savas aviobāzes Oslo, Helsinkos un Malmē, tādēļ darbu zaudēs 150 darbinieku.

Vēlēšanas

Ar digitālā rīka Tinderis.lv palīdzību žurnāls Ir rosina ikvienam vēlētājam ērti un viegli noskaidrot, ar kuru no politiskajiem spēkiem saskan uzskati 24 būtiskos jautājumos.

Šodien

Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesa skatīs krimināllietu, kurā bijušais prokurors Zigurds Bunks apsūdzēts astoņu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanā (LETA).

EK priekšsēdētājs Junkers uzstāsies Eiropas Parlamentā ar ikgadējo runu par stāvokli ES.

Īrijas lidsabiedrības Ryanair piloti streikos Vācijā, atcelti 150 reisi.

Viedokļi

Jānis Buholcs, Vidzemes augstskolas asociētais profesors. Datu aizsardzības regulas aizstāvībai.

Ints Krasts, SEB bankas valdes loceklis. Pieci iemesli, kādēļ komercīpašumu segments pašlaik ir uz viļņa.

Paplašini apvārsni

Runā, ka rakstniekam Onorē de Balzakam romānus rakstīt palīdzēja diennaktī izdzertas 50 kafijas tases. Vai ir zāles, kas palīdz labāk strādāt?

Var sadzīvot

Kad pilsētā ienāk briežu bars, jāpiesargās cilvēkiem un vēl policists jānorīko aizsardzībai.

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog 14 – 19 C, apmācies, pa dienu bez būtiskiem nokrišņiem, D – DR, R – DR vējš 6 – 8 m/s;

accuweather   20 C, saule mīsies ar mākoņiem, D – DR, R – DR vējš 7 – 8 m/s;

yr 16 – 19 C, apmācies, brīžiem atspīdēs saule, D – DR, R – DR vējš 7 – 8 m/s.

Vārda dienas svin:

Erna, Evita, Eva

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu