IR Svarīgākais • IR.lv

Spāņi aiztur kokaīnu Rīgai; raķešu uzbrukums Ukrainai; Elksniņš pamet “Saskaņu”

Krava pārtverta

Spānijas varasiestādes ceturtdien aizturēja kravas kuģi ar 4,5 tonnām kokaīna, kas bija ceļā no Brazīlijas uz Rīgas ostu. Latvijas policija neesot piedalījusies aizturēšanas operācijā. 2019. gada janvārī Valsts policija Kokneses novadā atrada 2 tonnas kokaīna, kura ievešanu varētu būt sekmējušas četras VID amatpersonas.

Atbilde uz "Leopardiem"

Krievija ceturtdien izšāva 55 raķetes pret Ukrainu, 47 no tām notrieca Ukrainas pretgaisa aizsardzības sistēma. Uzbrukumā nogalināti 11 cilvēki, sabojāti vairāki energoinfrastruktūras objekti. Naktī uz ceturtdienu Ukrainas armija notriekusi 24 Krievijas palaistos kamikadzes dronus. Vācijas aizsardzības ministrs Boriss Pistoriuss ceturtdien paziņoja, ka Leopard 2 tanku piegāde Ukrainai varētu notikt līdz marta beigām. Trešdien Vācijas valdība apstiprināja, ka piegādās Leopard tankus Ukrainai, bet ASV paziņoja, ka sūtīs tankus Abrams. Rietumos jau apspriež arī kaujas lidmašīnu piegādāšanu Ukrainai. Ārpolitikas debatēs Saeimā ceturtdien lielākā uzmanība bija pievērsta Krievijas agresijai Ukrainā.

Saskaņa zaudē Latgali

Daugavpils mērs Andrejs Elksniņš ceturtdien paziņoja par izstāšanos no Saskaņas un jaunas partijas veidošanu. No Saskaņas izstāsies arī pārējie domes frakcijas deputāti. Valsts drošības dienests pērn novembrī prasīja Elksniņam paskaidrojumus par viņa izteikumiem, ka Krima esot daļa no Krievijas. Saskaņas priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs tolaik teica, ka partija plānojot izslēgt Elksniņu, ja viņš neizstāsies pats. VDD trešdien brīdinājis Rēzeknes domes priekšsēdētāju Aleksandru Bartaševiču (Saskaņa) par atbildību, kas paredzēta par Krievijas kara pret Ukrainu attaisnošanu.

IR aktuāli

Par cieņpilnu dialogu. Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere intervijā iepazīstina ar saviem mērķiem jaunajā amatā.

No āderēm līdz zvaigznēm. Dailes teātra aktrise Mudīte Šneidere stāsta, kāpēc viņai patīk būt vecai.

Labā elpošana. Kā elpošanas vingrinājumi var uzlabot dzīves kvalitāti.

Vēl

Saeima ceturtdien pirmajā lasījumā atbalstīja priekšlikumu pagarināt Rīgas un Ventspils brīvostu pārvalžu likvidēšanas termiņu.

Izskatīšanai Saeimā ceturtdien iesniegti gandrīz visu frakciju atbalstīti grozījumi Rīgas vēsturiskā centra saglabāšanas un aizsardzības likumā, kuru pieņemšana ļautu atbloķēt apturēto Rīgas pilsētas attīstības plānu

Krievijas ģenerālprokuratūra ceturtdien lika Rīgā bāzētajam interneta izdevumam Meduza pārtraukt darbību Krievijā. Par sadarbošanos ar “nevēlamu organizāciju” Krievijā draud kriminālvajāšana.

Veselības ministre Līga Meņģelsone ceturtdien noraidīja pretendentu, kurš konkursā uz Zāļu valsts aģentūras direktora amatu bija ieguvis visaugstāko novērtējumu.

Augstākās tiesas Senāts ceturtdien atstāja negrozītu Rīgas apgabaltiesas spriedumu, ar kuru trīs personas atzītas par vainīgām apsūdzībā par kokvilnas kravas piesavināšanos.

Izraēlas militārā reida laikā Rietumkrasta pilsētā Jeninā ceturtdien nogalināti deviņi palestīnieši.

Ceturtdien Maskavas tiesa lika slēgt Krievijas vecāko cilvēktiesību organizāciju Maskavas Helsinku grupu.

Šodien

Notiek Tieslietu ministrijas organizētā tiešsaistes diskusija Cilvēki un uzņēmumi finanšu grūtībās – kā orientēties risinājumos?.

Centrālā statistikas pārvalde informē par mazumtirdzniecības apgrozījumu 2022. gada decembrī.

Jaunatnes organizācija Klubs Māja – Jaunatne vienotai Eiropai un projekts Izproti, iesaisties, lem! rīko hakatonu No idejas līdz redzējumam.

Viedokļi

Svens NūtmansPiletilevi Group partneris un izpilddirektors. Arī kultūras jomā jānovērš korupcijas ēna

Ieva Erele, Mēbeļu ražotāju asociācijas Latvijā izpilddirektore. Izvēļu laiks par labu Latvijā ražotajam

Šonedēļ "Šķiltavā"

Kāpēc tik ilgi bija jāgaida leopardi? Jaunas vēsmas elektrības tirgū. Tieslietu ministres smagais uzdevums. Spriež Jana Altenberga, Aivars Ozoliņš un Pauls Raudseps. Klausieties šeit.

Kultūra

27. janvārī Dailes teātrī Ibsena lugas Brands iestudējuma pirmizrāde.

28. janvārī Lielajā ģildē notiks latviešu simfoniskās mūzikas lielkoncerts.

28. janvārī Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā atklās Jāņa Straupes izstādi Ne-lietas.

28. un 29. janvārī mākslas centrā Zuzeum notiks Riharda Zaļupes koncerts Through the Apocalypse to Home.

Paplašini apvārsni

Kā aprakstīt jauno īstenību? Lingvistiskās realitātes birojs veido vārdnīcu klimata pārmaiņu un vides izmaiņu laikmetam.

Mērkaķi vizinās ar mežacūku

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog 0 – +1C, apmācies, bez nokrišņiem, Z – ZA vējš 3 –5 m/s;

accuweather -4 – +1C, daļēji saulains, A – ZA vējš 2 – 5m/s;

yr -1 – +2C, lielākoties apmācies, Z vējš 1 – 5 m/s.

Vārda dienu svin:

Ilze, Ildze, Izolde

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu