Šolcs nomaina Merkeli; baltieši vienoti par robežu sargāšanu; Latvijā kopumā 5 omikrona gadījumi

Darbu sāk Vācijas jaunā valdība

Sociāldemokrāts Olafs Šolcs (63) trešdien Vācijas parlamentā nodeva zvērestu un kļuva par devīto federālo kancleru. Šolcu atbalstīja 395 deputāti, pret bija 303. Viņš Vācijas valdības vadītāja amatā pēc 16 gadiem nomainījis kristīgo demokrātu līderi Angelu Merkeli. Pieredzējusī kanclere Šolcam novēlēja uzņemt jauno darbu ar prieku. Šolcs vadīs sociāldemokrātu, zaļo un Brīvo demokrātu koalīcijas valdību ar 16 ministriem. Valdībā pirmoreiz būs tikpat daudz sieviešu ministru, cik vīriešu.

Premjerministri pauž atbalstu Ukrainai

Baltijas valstu premjerministri trešdien Viļņā vienojās nepieļaut masveida nelegālo migrantu iekļūšanu ES teritorijā. Premjeri pauda atbalstu Ukrainai un aicināja NATO pastiprināt savu klātbūtni reģionā. Premjeri pārrunāja arī cīņu ar Covid-19, strauji augošās elektroenerģijas cenas, progresu virzībā uz zaļo un digitālo pāreju un reģionālo infrastruktūras projektu attīstībā.

Pfizer/BioNTech sola efektīvu aizsardzību

SPKC trešdien saņēmis informāciju vēl par trim Covid-19 gadījumiem, kurus varētu būt izraisījis omikrona variants. Kopumā ir ziņas par 5 iespējamiem omikrona gadījumiem, bet Igaunija ziņo par 12 omikrona gadījumiem. Uzņēmums Pfizer/BioNTech trešdien paziņoja, ka tā radītā vakcīna pēc trīs devu saņemšanas nodrošina efektīvu aizsardzību pret vīrusa omikrona paveidu. Pēdējā diennaktī reģistrēti 796 Covid-19 inficētie, miruši 25 cilvēki. Slimnīcās ārstējas 631 pacients.

IR aktuāli

Toms Grēviņš labdarības akcijas Dod pieci! ietvaros apņēmies noskriet sešus maratonus! Kā viņš to izdarīs?

Vēl

Pēc otrdienas sarunas ar Krievijas prezidentu Putinu ASV prezidents Baidens trešdien teica, ka iespējamas sarunas starp Krieviju, ASV un vismaz četriem NATO sabiedrotajiem par saspīlējumu Eiropā. Baidens arī solīja nodrošināt Ukrainai aizsardzības spējas.

Patēriņa cenas Latvijā šā gada novembrī salīdzinājumā ar pērnā gada novembri palielinājās par 7,5%. Lielākā ietekme bijusi cenu pieaugumam par mājokli, transportu un pārtiku.

Saeimas atbildīgā komisija trešdien konceptuāli atbalstīja jauna Imigrācijas likuma projektu, kas paredz atteikties no līdzšinējās prakses reģistrēt termiņuzturēšanās atļaujas.

ASV un Austrālija pieteikušas diplomātisko boikotu 2022. gada ziemas olimpiskajām spēlēm Pekinā.

Otrdien Latvijas robežsargi novērsuši 23 cilvēku mēģinājumu nelikumīgi šķērsot Latvijas-Baltkrievijas robežu, bet septiņiem cilvēkiem humānu apsvērumu dēļ ļauts robežu šķērsot.

Swedbank Latvija valdes priekšsēdētāja Reinis Rubenis paziņojis, ka gada beigās atstās amatu. Līdz jauna valdes priekšsēdētāja iecelšanai vietas izpildītājs būs bankas Uzņēmumu pārvaldes vadītājs Lauris Mencis.

Ja izrādīsies patiesi apgalvojumi par Lietuvas preču eksporta bloķēšanu Ķīnā, ES gatava vērsties ar sūdzību Pasaules Tirdzniecības organizācijā, trešdien paziņoja ES amatpersonas.

IR aktuāli

Četras sievietes apsūdzēja ārstu seksuālā izmantošanā. Tomēr Latvijas mērogam unikālā lieta beidzās ar neko.

Šodien

Saeima lems par deputāta Jāņa Ādamsona izdošanu kriminālvajāšanai.

Ekonomikas ministrs Vitenbergs sasaucis Tautsaimniecības padomes ārkārtas sēdi par elektroenerģijas cenu ietekmi uz tautsaimniecību.

Notiks Augstākās tiesas ārkārtas plēnums par tiesību uz taisnīgu tiesu nodrošināšanu tiesu darba digitalizācijā.

Viedokļi

Gatis Galviņš, SIA Eolus vadītājs. Uzņēmējdarbībā sākusies ekonomiskā pandēmija.

Klaudio RiveraRiga Business School direktora vietnieks. Starpdisciplināras izglītības sastāvdaļas: pamata + jaunās + sociālās prasmes.

IR aktuāli

Mums jāmēslo mazāk un jāpārstrādā vairāk! Kāpēc līdz šim tik slikti veicies ar bioloģisko atkritumu pārstrādi?

Paplašini apvārsni

Pandēmija likusi mums aci pret aci satikties ar nāvi. Kā tā izmainīja mūsu psihisko dzīvi?

Bēglis lidlaukā

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog -11 – -7C, apmācies, bez nokrišņiem, A – DA vējš 3 – 4 m/s;

accuweather -9 – -8C, auksts, aiz mākoņiem izsprauksies saule, A – DA vējš 4 – 7 m/s;

yr -11 – -5C, atspīdēs arī saulīte, A – DA vējš 4 – 7 m/s.

Vārda dienu svin:

Tabita, Sarmīte

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu