Slimnīcās 357 Covid slimnieki; Baidens nolīdzina konfliktu ar Franciju; KNAB soda LDz padomi

Rīgas policistus motivēs vakcinēties

Rīgas pašvaldības policijai piešķirs papildu 46 000 eiro, lai motivētu darbiniekus vakcinēties pret Covid-19, trešdien lēma Rīgas domes atbildīgā komiteja. Pēdējā diennaktī reģistrēti 674 Covid-19 inficētie, miruši septiņi cilvēki. Slimnīcās ievietoto Covid pacientu skaits diennakts laikā pieaudzis no 350 līdz 357. 14 dienu kumulatīvais saslimšanas gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju ir 344,1 (iepriekš – 332,8). Lietuvā pēdējā diennaktī reģistrēti 1402 Covid-19 inficētie, 9 mirušie. Igaunijā – 687 inficētie, divi mirušie.

Diplomātiskā telefonsaruna

Francijas vēstnieks ASV atgriezīsies nākamnedēļ, trešdien pēc telefonsarunas ar ASV prezidentu Baidenu paziņoja Francijas prezidents Makrons. Sarunā Baidens atzinis, ka konsultācijas ar Franciju pirms jaunā drošības pakta ar Austrāliju un Lielbritāniju noslēgšanas varēja novērst sekojošo diplomātisko skandālu. Pagājušajā nedēļā Francija atsauca savus vēstniekus no ASV un Austrālijas un vainoja ASV Austrālijas lēmumā atteikties no vienošanās ar Parīzi par 12 franču zemūdeņu iepirkumu. To vietā Austrālija būvēs zemūdenes kopā ar ASV.

200 eiro sods katram

KNAB par pieļautajiem pārkāpumiem piemērojis 200 eiro sodu četriem Latvijas dzelzceļa padomes locekļiem. Viņi 2019. gadā lēma izmaksāt milzīgas kompensācijas bijušajiem uzņēmuma vadītājiem Edvīnam Bērziņam un Aivaram Strakšas. Kompensāciju summas ir konfidenciālas. Kā vēsta LTV, pēc amatpersonu deklarācijām secināms, ka Bērziņš varētu būt saņēmis līdz 250 000 eiro, Strakšas – līdz 200 000 eiro. Lielāko daļu veidojusi atlīdzība par to, ka abiem bija liegts divus gadus strādāt pie konkurentiem.

IR aktuāli

Dziļa apātija vai pat domas par pašnāvību, būtiski cietusi mācību kvalitāte un pieaugusi plaisa starp skolām — skolēnu stāsti, kādas ir attālināto mācību sekas izglītībā.

Vēl

Administratīvā rajona tiesa septembra vidū pretēji Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes lēmumam uzdeva piešķirt bēgļa statusu Latvijā kādai Baltkrievijas opozicionārei.

Kontrabandas dēļ Latvijas valsts gadā neieņem ap 100 miljoniem eiro, secināts SKDS pētījumā.

Policija Saeimas deputātam Gobzemam par pārkāpumiem 18. augusta protesta akcijā pret obligātu vakcināciju piemērojusi 6700 eiro administratīvo sodu.

Lietuvas Aizsardzības ministrija brīdinājusi neiegādāties un atbrīvoties no Ķīnas zīmolu Xiaomi un Huawei ražotajiem viedtālruņiem, jo to programmatūra pieļauj cenzūru un datu spiegošanu. Uzņēmumi šīs aizdomas nolieguši.

ASV Kongresa Pārstāvju palātas komiteja atbalstījusi likumprojekta virzību par sankcijām 35 Krievijas personām, kuras Kremļa opozicionārs Navaļnijs vaino korupcijā un cilvēktiesību pārkāpumos.

Trešdienas rītā bruņots uzbrukums notika Ukrainas prezidenta Zelenska palīga Sergeja Šefira auto, ievainots šoferis. Zelenskis, kurš atradās ANO, solīja spēcīgu atbildi noziedzniekiem.

Pirmdien miris animācijas filmu režisors Nils Skapāns (1969-2021). Viņš Latvijā bija vienīgais plastilīna animācijas meistars, vairāk nekā 40 filmu autors.

IR aktuāli

Aktrise Guna Zariņa intervijā atzīst — par leģendāro preses karalieni Emīliju Benjamiņu daudz nav sapratusi, viņu atveidojot jaunajā filmā.

Šodien

Notiks Ēnu ekonomikas apkarošanas padomes sēde.

Latvijas Universitātē notiks starptautiskā konference “Universitātes kods pārmaiņu laikā: pārvaldība, ilgtspēja, digitalizācija”.

Nacionālajā bibliotēkā sāksies Baltijas konference “Ilgtspējīgas attīstības mērķu lokalizēšana Baltijas valstu muzejos un bibliotēkās”.

Viedokļi

Kaspars Rožkalns, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktors. EXPO 2020 varam pārsteigt ar savu inovācijām labvēlīgo vidi.

Juris Alberts Ulmanis, Latvijas Nacionālo karavīru biedrības vicepriekšsēdētājs. Karavīrs. Namejs. Es. Tu.

IR aktuāli

Sacensībās Polijā Arvis Sprude (34) šovasar laboja pasaules rekordu veloultramaratonā — septiņās dienās pieveica 3023 kilometrus. Kā kuldīdzniekam tas izdevās?

Paplašini apvārsni

Ko mēs zinām par laipnību un kas mums traucē būt pieklājīgiem.

Pārsteigums tiešraidē

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +6 – +12C, apmācies, lietus vakarā, D – DR, D – DA vējš 2 – 7 m/s;

accuweather +9 – +12C, apmācies, pēcpusdienā lietus, D – DR, D – DA vējš 2 – 6 m/s;

yr +7 – +10C, pārsvarā apmācies, pēcpusdienā un vakarā lietus, D – DR, D – DA vējš 2 – 7 m/s.

Vārda dienu svin:

Vanda, Veneranda, Venija

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu