Slimnīcās 351 Covid inficētais; ES kritizē vēlēšanas Krievijā; šaušana Permas augstskolā

Vai nevakcinētiem pašiem būs jāmaksā?

Līdz piektdienai 89% no ar Covid-19 saslimušajiem skolu darbiniekiem nebija pilnībā vakcinēti pret vīrusu, informē SPKC. Iedzīvotāju iniciatīvu portālā ManaBalss.lv sākta parakstu vākšana, lai nevakcinētie Covid-19 pacienti ārstēšanās izdevumus segtu paši. Iniciatīvu iesniedzis Sandis Kravalis. Pirmdien Latvijas slimnīcās ārstējās 351 Covid-19 inificētais, 44 ar smagu slimības gaitu. Pēdējā diennaktī reģistrēti 189 Covid-19 inficētie, miruši pieci cilvēki.

Uzvar Putina partija

Krievijas prezidenta Putina partija Vienotā Krievija saglabājusi vairākumu Valsts domē – pēc provizoriskiem rezultātiem partija saņēmusi 49,8% vēlētāju balsu. Prognozē, ka Vienotā Krievija iegūs divas trešdaļas no 450 Valsts domes deputātu vietām. Komunistiskā partija saņēmusi 19% balsu. 5% vēlēšanu barjeru ir pārvarējušas arī Vladimira Žirinovska vadītā Liberāldemokrātiskā partija, kreisi orientētā Taisnīgā Krievija un līdz šim parlamentā nepārstāvētā labēji centriskā partija Jaunie ļaudis. Neatkarīgie novērotāji ziņoja par 5000 vēlēšanu pārkāpumiem un aicināja anulēt Maskavā nodotās elektroniskās balsošanas balsis. ES kritizēja vēlēšanu norisi Krievijā, jo tās notikušas iebiedēšanas gaisotnē un bez starptautisko novērotāju klātbūtnes.

Students nošauj sešus

Krievijas pilsētā Permā pirmdien augstskolas students Timurs Bekmansurovs sarīkoja šaušanu universitātē un nogalināja sešus cilvēkus. Uzbrukumā cietuši 28 cilvēki, 19 no tiem ar šautām brūcēm. Uzbrucēju aizturēja. Ierosināta krimināllieta. Otrdiena Permā izsludināta par sēru dienu. Maijā līdzīgs uzbrukums notika Kazaņas ģimnāzijā. Pēc tam prezidents Putins lika noteikt stingrākus ierobežojumus ieroču iegādei.

IR aktuāli

Dzejniece Liepa Rūce saņēma kultūras žurnāla Domuzīme Dzejas balvu. Viņas dzeja skan šim laikam terapeitiski.

Vēl

ASV no novembra varēs ieceļot pilnībā pret Covid-19 vakcinētie no ES un Lielbritānijas, pirmdien paziņoja Baltais nams. Šie noteikumi attieksies tikai uz lidojumiem.

Pirmdien farmācijas uzņēmumi BioNTech un Pfizer paziņoja, ka to radītā vakcīna pret koronavīrusu ir droša bērniem vecumā no 5 līdz 11 gadiem.

Šogad augustā faktiskā bezdarba līmenis Latvijā bija 6,9%, kas salīdzinājumā ar jūliju ir par 0,6 procentpunktiem zemāks. Tik zems tas nav bijis kopš 2019. gada decembra.

Polija pirmdien paziņoja, ka neslēgs Turovas ogļraktuves pie Čehijas robežas, jo tas apdraudētu valsts energodrošību. Pirmdien ES Tiesa Polijai piesprieda katru dienu maksāt 500 000 eiro soda naudu, jo tā nepilda tiesas lēmumu par raktuves slēgšanu.

Polija uz Baltkrievijas robežu šonedēļ nosūtīs papildu 500 karavīrus, pirmdien paziņoja premjerministrs Mateušs Moraveckis. Uz robežas atrasti miruši četri migranti.

Vulkāna izvirdumā La Palmas salā pirmdien bija jāevakuējas 5000 cilvēkiem, lavas straumes iznīcinājušas ap 100 māju.

IR aktuāli

Kas ir indīgākās sēnes Latvijas mežos un kā tās atšķirt no ēdamām sēnēm?

Šodien

Valdība konceptuāli lems par drošības pasākumiem Covid-19 ierobežošanai.

Prezidents Levits teiks runu ANO Ģenerālās asamblejas 76.sesijā.

Paziņos skates Gada labākā būve Latvijā 2020 rezultātus.

Viedokļi

Kārlis PurgailisCBL Asset Management valdes priekšsēdētājs. Kas mums var nopelnīt lielāku pensiju?

Iveta Aunīte, psiholoģe. Ko mums par dzīvi māca kino?

Paplašini apvārsni

Kas ir Pīters Tīls un kāpēc viņu sauc par amerikāņu oligarhu?

Roboti dejo

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +5 – +8C, apmācies, neliels lietus, Z – ZA vējš 4 – 6 m/s;

accuweather +5 – +9C, pārsvarā apmācies un auksts, Z – ZA vējš 2 – 4 m/s;

yr +6 – +8C, apmācies, Z – ZA vējš 2 – 4 m/s.

Vārda dienu svin:

Modris, Matīss, Mariss

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu