fbpx

Skolotājiem algu pieliks septembrī; Igaunijas baņķieri zaudē amatus; auditori meklēs RS naudu

Sola naudu

Valdība otrdien pieņēma grozījumus pedagogu darba samaksas noteikumos. Tie paredz, ka no 1. septembra pedagogu minimālais atalgojums par likmi no 710 pieaugs līdz 750 eiro. Tomēr līdzekļus algu palielināšanai valdība piešķīra tikai šā gada budžetā. Izglītības un zinātnes ministrija paziņoja, ka algu celšanai nepieciešami 7,66 miljoni eiro šogad un 22,97 miljoni eiro 2020.gadā.

Maksā ar amatu

Sakarā ar izmeklēšanu par 3,8 miljardu eiro naudas pārskaitījumiem starp Danske Bank un Swedbank Baltijas struktūrvienībām no 2007. līdz 2015. gadam otrdien Igaunijas Swedbank padome apturēja šīs bankas valdes priekšsēdētāja Roberta Kita un valdes locekļa un finanšu direktora Vaiko Tammeveli pilnvaras. Swedbank sākusi padziļinātu iekšējo izmeklēšanu un sadarbojas ar Zviedrijas varasiestādēm.

Kur paliek nauda?

Neatkarīga auditorkompānija Deloitte Latvia sākusi auditu par SIA Rīgas satiksme sadarbību ar SIA Rīgas karte. Auditoru uzdevums ir noskaidrot, kur paliek RS maksātā nauda Rīgas kartei – nav zināms, kam iztērēti 20 miljoni eiro no 2009. līdz 2017. gadam. Auditu iecerēts pabeigt jūnijā. Tikmēr bijušais Rīgas domes Satiksmes departamenta vadītājs Jakrins iecelts par RS valdes locekli.

Vēl

Ata Kronvalda fonds otrdien publiskojis labāko Latvijas skolu topu – 2018./2019. mācību gadā par labāko lielo skolu atzīta Daugavpils Krievu vidusskola licejs.

Valdība otrdien atbalstīja satiksmes ministra Linkaita (JKP) ierosinājumu par 25% samazināt lielo ostu vadības algas.

Valmieras rajona tiesa otrdien pieņēma lēmumu par uzņēmuma Valmieras stikla šķiedra tiesiskās aizsardzības procesa lietas ierosināšanu.

Otrdien paziņoja pretendentus Spēlmaņu nakts 2018/2019 teātra balvām. Visvairāk nomināciju ir izrādēm Pūt, vējiņi, Vēstures izpētes komisija un Mumu.

Francijas policija otrdien aizturēja bijušo UEFA prezidentu Platinī sakarā ar iespējamo korupciju lēmumā piešķirt Katarai tiesības rīkot 2022.gada Pasaules kausa finālturnīru.

ES Tiesa otrdien lēma par labu Austrijai, kura iebilda par Vācijas autoceļu lietošanas nodevas ārvalstniekiem ieviešanu. Tiesa šo normu atzina par ES normām neatbilstošu.

Baltijā un ziemeļvalstīs

Igaunijas prezidente Kaljulaida otrdien izsludināja likumu, kas paredz no 1. jūlija par 25% samazināt akcīzes nodokli daļai alkoholisko dzērienu.

Somijas sabiedriskais radio pagājušajā piektdienā pārtrauca iknedēļas ziņu raidījumu latīņu valodā, kas pirmo reizi parādījās ēterā pirms 30 gadiem.

Dānijas prokuratūra veikusi kratīšanu bankas Nordea birojos Dānijā saistībā ar izmeklēšanu par naudas atmazgāšanu.

Noplūde no rezervuāra, kurā glabājās saspiests ūdeņradis, Sandvikā, Norvēģijā 10.jūnijā radīja tik stipru sprādzienu, ka 28 km attālumā tika reģistrēta zemestrīce. Sprādzienā neviens nav cietis.

Šodien

Izmeklētāju grupa sniegs jaunus pierādījumus un nosauks 4 aizdomās turamos 2014.gada vasarā virs Austrumukrainas notriektās pasažieru lidmašīnas lietā. Bojā gāja 298 cilvēki.

Valsts vides dienests Jelgavā informēs par Zemgales laukos izlietā ķīmiskā piesārņojuma ietekmi uz vidi (LETA).

Konkurences padome atklās, kādas nepilnības tā konstatējusi OCTA tirgū.

Viedokļi

Edgars Plētiens, Raunas vidusskolas direktors. Efektivitāti var sasniegt arī pavisam mazā skolā.

Sarmīte Kolāte, sociāli aktīvs cilvēks. Kas jāzina kultūras ministram?

Paplašini apvārsni

Kādas briesmas draud no globālās sasilšanas? Kūstot mūžīgajam sasalumam, zemes virspusē izdalās toksiskas gāzes, dzīvsudrabs un arī senās slimības.

Visu cieņu gulbjiem!

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog +13 – +26C, mainīgs mākoņu daudzums, bez nokrišņiem, A – DA, Z – ZA vējš 2 – 3 m/s;

accuweather +18 – +27C, pārsvarā saulains un karsts, A – DA, Z – ZA vējš 1 – 4 m/s;

yr +15 – +26C, saule mīsies ar mākoņiem, A – DA, Z – ZA, vējš 1 – 4 m/s.

Vārda dienas svin:

Viktors, Nils

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu