Samazinās Covid saslimstība; pētīs zemo aktivitāti; vētī MH17 notriekšanas lietas pierādījumus

Lems par atvieglojumiem

Saslimstība ar Covid-19 Latvijā divu nedēļu laikā samazinājusies līdz kumulatīvajam rādītājam 201 uz 100 000 iedzīvotājiem, pirmdien teica veselības ministrs Pavļuts (A/P). P ēdējo piecu nedēļu laikā Covid-19 gadījumu skaits samazinājies par 60%, bet pagājušajā nedēļā pret iepriekšējo samazinājums ir par 20%, pirmdien informēja SPKC. Valdība ceturtdien plāno lemt par atvieglojumiem vakcinētajiem, pārslimojušajiem, kā arī cilvēkiem ar negatīvu testu. Pēdējā diennaktī reģistrēti 76 Covid-19 inficētie, nav ziņu par mirušajiem.

Kāpēc nepiedalījās?

Lai noskaidrotu iemeslus pašvaldību vēlēšanu ļoti zemajai vēlētāju aktivitātei, valdības vadītājs Kariņš (JV) pirmdien solīja veikt Latvijas iedzīvotāju sociālo aptauju. 5.jūnija pašvaldību vēlēšanās piedalījās 34,01% vēlētāju, kas ir zemākais rādītājs kopš valsts neatkarības atjaunošanas. Arī prezidents Levits uzskata, ka jāpēta iemesli, kāpēc cilvēki nepiedalījās vēlēšanās.

Pārmet Kremlim nesadarbošanos

Nīderlandes tiesā Hāgā pirmdien sākās pierādījumu izskatīšana lietā par Malaizijas lidsabiedrības pasažieru lidmašīnas MH17 notriekšanu virs Austrumukrainas 2014.gadā. Bojā gāja 298 cilvēki. Apsūdzēti trīs Krievijas pilsoņi un viens Ukrainas pilsonis. Svētdien bojāgājušo piederīgie Krievijas vēstniecībā Nīderlandē iesniedza vēstuli, kurā pārmeta Krievijai nesadarbošanos ar izmeklētājiem. Kremlis uz vēstuli nav reaģējis.

IR aktuāli

Rakstniece Laura Vinogradova saņēma Eiropas Savienības balvu literatūrā. Kāpēc viņa raksta stāstus par cilvēkiem un lietām, ko negribam redzēt?

Vēl

Partiju reitingi maijā liecina, ka joprojām populārākā ir Saskaņa (10,3%), seko Nacionālā apvienība (8%), ZZS (7,7%), Jaunā Vienotība (6,6%), Attīstībai/Par (4,9%).

Attīstībai/Par Saeimas frakciju turpmāk vadīs Juris Pūce, kurš nāk iekšlietu ministres amatā apstiprinātās Marijas Golubevas vietā. Viņa pirmdien nolika deputātes mandātu.

Francijas konkurences regulators piespriedis 220 miljonu eiro naudassodu Google par dominējošā stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu reklāmu izvietošanā tiešsaistē.

ASV pirmdien apstiprinātas pirmās jaunās zāles 20 gadu laikā pret Alcheimera slimību – adukanumabs.

Ukraina pirmdien paziņoja, ka neatteiksies no izlases futbolistu Eiropas čempionāta tērpiem, kurā attēlota valsts teritorija ar Krievijas anektēto Krimu. Formastērps izraisīja Krievijas sašutumu.

Ieslodzītais Krievijas opozicionārs Navaļnijs pārvests no cietuma slimnīcas atpakaļ uz Pokrovas koloniju, kur viņš turpinās izciest divarpus gadu ilgo cietumsodu.

Tīmekļa tirdzniecības lieluzņēmuma Amazon dibinātājs Džefs Bezoss pirmdien pavēstīja, ka jūlijā kopā ar brāli dosies lidojumā kosmosā.

IR aktuāli

12 gadus vecais Miķelis Zalāns ieguva pirmo vietu Latvijas Dabas muzeja fotokonkursa Mans putns 2021 bērnu konkurencē. Ko viņš fotografē?

Šodien

Saeima ārkārtas sēdē 3. lasījumā izskatīs grozījumus Augstskolu likumā.

Sakarā ar Augusta Deglava tilta pārbūvi līdz 26. jūlijam ierobežos transportlīdzekļu un gājēju satiksmi uz tilta.

Rīgas centrā notiks Nacionālā vēstures muzeja orientēšanās spēle Kokam pa pēdām, kas veltīta koka vēsturei Rīgā.

Viedokļi

Ina Behmane, Latvijas pašvaldību sociālo dienestu vadītāju apvienības valdes priekšsēdētāja. Ko sociālajam darbam nesīs pārmaiņas pašvaldībās?

Kaspars Zakulis, Latvijas Zaļā punkta direktors. Nolietotās elektrotehnikas šķirošana kā “apslēpto dārgumu medības”.

Paplašini apvārsni

Ronis izlēma atpūsties

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +12 – +21C, vakarpusē apmācies, bez nokrišņiem, Z – ZR vējš 3 – 4 m/s;

accuweather +14 – +20C, saule un mākonīši, Z – ZR vējš 6 – 9 m/s;

yr +17 – +22C, saule mīsies ar mākoņiem, Z – ZR vējš 6 – 9 m/s.

Vārda dienu svin:

Frīdis, Frīda, Mundra

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu