Samazinās Covid gadījumu skaits; elektrības cenai jauni rekordi; policija divreiz aiztur Gobzemu

Aizdomas par 2 omikrona gadījumiem

No 29. novembra līdz  5. decembrim  Covid-19 saslimšanas gadījumu skaits samazinājies par 21,9%, pirmdien informēja SPKC. Par 23% samazinājies stacionēto pacientu skaits, bet pacientu skaits ar smagu slimības gaitu samazinājies par 20%. Pirmdien SPKC saņēma informāciju par diviem jaunā Covid paveida omikrona gadījumiem. Tas vēl būs jāapstiprina Nacionālās mikrobioloģijas references laboratorijai. Vīruss konstatēts diviem lidmašīnas pasažieriem, kas 4.decembrī atgriezās Latvijā no Zviedrijas. Pēdējā diennaktī reģistrēti 230 Covid-19 inficētie, miruši 10 cilvēki.

Meklēs kompensācijas risinājumus

Novembrī vidējā elektroenerģijas cena Latvijā sasniedza jaunu maksimumu – 125,39 eiro par megavatstundu. Tas ir par 17,8% vairāk nekā oktobrī, bet 3,1 reizi augstāka salīdzinājumā ar 2020. gada novembri. Pirmdien pēcpusdienā elektrības cena biržā pārsniedza 62 centus par kW/h, kas ir augstākā Latvijā fiksētā elektrības cena. Koalīcija meklēs risinājumus augsto elektrības cenu kompensācijai iedzīvotājiem. Viens no priekšlikumiem ir samazināt PVN elektrībai no 21% līdz 5%, pirmdien paziņoja valdības vadītājs Kariņš (JV).

Sākti 2 administratīvie procesi

Par nesankcionētu sapulču rīkošanu policija pirmdien divas reizes aizturēja Saeimas frakcijas Neatkarīgie deputātu Aldi Gobzemu. No rīta Tukumā, bet pēcpusdienā Ventspilī viņš bija organizējis protesta pasākumus pret valsts varu. Gobzems bijis arī Talsos, taču tur nav aizturēts. Pret viņu sākti divi administratīvā pārkāpuma procesi – par nepakļaušanos amatpersonu likumīgajām prasībām un likuma “Par sapulcēm, gājieniem, piketiem” pārkāpumu.

IR aktuāli

Kādas sekas uz valsts budžetu nākotnē atstās cīņa pret kovidu, analizē Pauls Raudseps.

Vēl

Daži pakalpojumu sniedzēji varēs strādāt līdz pulksten 23, bet ēdināšanas uzņēmumos pie viena galdiņa varēs atrasties līdz četriem pieaugušajiem un sešiem bērniem, paredz koalīcijas vienošanās. Par to lems valdības sēdē otrdien.

Vācijas triju partiju veidotā koalīcija pirmdien iepazīstināja ar jaunās valdības ministru amata kandidātiem. Kanclera amata kandidāts ir sociāldemokrāts Olafs Šolcs.

Francijā sākusies prezidenta vēlēšanu kampaņa. Svētdien galēji labējo kandidātam Ērikam Zemūram viņa pirmajā priekšvēlēšanu sapulcē uzbruka oponenti.

Par neapmierinošu sniega tīrīšanas kvalitāti Rīgas pašvaldība nolēmusi uzņēmumam Clean R uzlikt atkārtotu līgumsodu. Kopējais soda apmērs sasniedzis 3900 eiro.

ES līdz nākamā gada 8.decembrim pagarināja sankcijas par cilvēktiesību pārkāpumiem dažādās valstīs, tai skaitā Krievijā.

Militārās huntas gāztajai Mjanmas līderei Aunai Sanai Su Či pirmdien tiesa piesprieda 4 gadus cietumā par kūdīšanu un Covid ierobežojumu pārkāpšanu. Huntas līderis spriedumu samazināja līdz 2 gadiem cietumā.

IR aktuāli

Rīgas Krievu teātra aktieri apzvanīja Rīgas seniorus, sniedzot informāciju par vakcināciju. Kas viņus šajās sarunās pārsteidza?

Šodien

Valdība plāno lemt par epidemioloģiskās drošības noteikumu grozījumiem.

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija skatīs Labas gribas atlīdzinājuma Latvijas ebreju kopienai likumu.

Siguldas bobsleja un kamaniņu trasē sāksies šosezon pirmās starptautiskās sacensības bobslejā un skeletonā – Eiropas kauss un Starpkontinentālais kauss (LETA).

Viedokļi

Anita Muižniece, izglītības un zinātnes ministre (JKP), pedagoģe. Pedagoģija nav mazākā māsa zinātnes saimē.

Inese Vaidere, Eiropas Parlamenta deputāte. Skriešus jābēg no infarkta.

Paplašini apvārsni

Viduslaiku holandiešu izgudrojums aizsardzībai pret plūdiem joprojām ir iedarbīgs.

Vajag dziedāt par vērtībām!

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog -12 – -10C, mainīgs mākoņu daudzums, bez nokrišņiem, A – ZA, D – DA vējš 1 – 2 m/s;

accuweather -16 – -9C, mainīgs mākoņu daudzums, auksts, A – ZA, D – DA vējš 1 – 3 m/s;

yr -13 – -8C, atspīdēs arī saulīte, A – ZA, D – DA vējš 1 – 3 m/s.

Vārda dienu svin:

Antonija, Anta, Dzirkstīte

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu