Sāks ABLV pašlikvidāciju; Tramps ar Kimu sarokojas; policija pārmeklē restorānus

Beidzot pieņem lēmumu

FKTK otrdien nolēma atļaut ABLV Bank sākt pieteikto pašlikvidācijas procesu un par to informēja Eiropas Centrālo banku. Nākamajos 3 – 4 mēnešos tiks izstrādāts detalizēts likvidācijas plāns, līdz tam nekādi līdzekļi no bankas netiks izmaksāti. FKTK arī apstiprināja visus četrus bankas izraudzītos likvidatorus, kas pārņems bankas vadības funkcijas. Piesaistīti arī neatkarīgi eksperti un starptautiskā auditorkompānija Ernst&Young.

Vēsturiska tikšanās

Prezidenta Trampa un Ziemeļkorejas diktatora Kima Čenuna tikšanās otrdien noslēdzās ar kopīga paziņojuma parakstīšanu. Tas ietver Kima vēlmi panākt Korejas pussalas atbrīvošanu no kodolieročiem, savukārt ASV solīja pārtraukt kopīgās militārās mācības ar Dienvidkoreju. Eksperti dokumentu vērtē kā deklaratīvu, tajā nav konkrētības par Ziemeļkorejas atbruņošanās procesa sākumu, kā arī nav pieminētas starptautiskās sankcijas pret Ziemeļkoreju.

Krata "Vairāk saules"

Aizdomās par 1,5 miljonu eiro zaudējumu nodarīšanu valstij otrdien policija kratīšanu veica restorānu tīkla Vairāk saules ēdināšanas vietās un birojā. Policijai bija aizdomas par iejaukšanos kases aparātu sistēmās. Restorānu pārstāvis Endijs Bērziņš noliedza nelikumības un uzskata to par konkurentu izrēķināšanos.

Vēl

No 2022. gada Valsts kultūrkapitāla fonda budžetu veidos daļa no alkohola un tabakas akcīzes nodokļa, kā arī izložu un azartspēļu nodokļa, otrdien nolēma valdība.

Jelgavas novada Jaunsvirlaukas pagastā PVD reģistrēja šogad Latvijā pirmo Āfrikas cūku mēra uzliesmojumu 165 cūku ganāmpulkā.

Pirmdienas vakarā nolijušais lietus palīdzēja dzēst ugunsgrēku Ādažu poligonā. Ugunsgrēkā degusi 770 hektāru liela platība, otrdien turpinājās dzēšanas darbi.

Arboristi otrdien sāka darbus, lai iespējami saudzīgākā veidā nodrošinātu vides objekta Laika priekškars izvietošanu ozolu alejā pie Nacionālā teātra.

Grieķija un Maķedonija vienojās par jaunu Maķedonijas nosaukumu, tā atrisinot 27 gadus ilgušo strīdu. Jaunais nosaukums būs “Ziemeļmaķedonijas Republika” jeb “Severna Makedonija” maķedoniešu valodā. Tas vēl jāapstiprina referendumā.

Pēc vairāk nekā gadu ilga pārtraukuma Vācijas, Francijas, Ukrainas un Krievijas ārlietu ministri otrdien apsprieda situāciju Austrumukrainā un ideju uz kauju rajoniem nosūtīt ANO misiju.

Baltijā un ziemeļvalstīs

Igaunija no 2020. līdz 2027. gadam par 50 miljoniem eiro no Francijas iepirks pretgaisa aizsardzības vidējas darbības rādiusa raķetes. Vienošanās paredz arī par 100 miljoniem eiro iepirkt zenītraķetes.

Otrdien Lietuvas prezidente Grībauskaite parlamentā gada ziņojumā kritizēja politisko korupciju. Tā atklājās Viļņas apgabaltiesā iztiesājamā lietā, kurā figurē koncerns MG Baltic, apsūdzēti ir politiķi un uzņēmējs.

Zviedrijas valdība devusi zaļo gaismu gāzesvada Nord Stream 2 būvniecībai tās ekonomiskajā zonā Baltijas jūrā.

Ar pamatakmens ielikšanu gāzesvada kompresoru stacijai Somijā piektdien sākās Somijas-Igaunijas zemūdens gāzesvada Balticconnector būvniecība.

Ja Zviedrija izlems ierobežot pensiju izmaksu tiem cilvēkiem, kuri dzīvo ārpus valsts robežām, tas varētu skart 17 000 Somijas iedzīvotāju.

Šodien

Saeimas Budžeta un finanšu komisija spriedīs par 10 156 Latvijas pilsoņu kolektīvā iesnieguma “Par mantojamu 2. pensiju līmeņa uzkrājumu” turpmāko virzību.

Uzņēmumu reģistrs atklās pirmo Latvijas publiskās pārvaldes virtuālo asistentu UNA.

Tukumā ieliks pamatakmeni pirmā Latvijas ārlietu ministra Zigfrīda Annas Meierovica piemineklim.

Viedokļi

Gunta Jēkabsone, Ārvalstu investoru padomes pārstāve. Kā cīnīties ar bezdarbu darbinieku trūkuma apstākļos.

Andris Strazds, LB ekonomists. Piecas globālas tendences un to nozīme Latvijas kontekstā.

Paplašini apvārsni

Kādi ir latvieši – intraverti, vientulīgi, noslēgti, bet varbūt radoši un neteatrāli?

Neierasti... par bērēm

Kad cilvēks sasniedzis noteiktu vecumu, bēres kļūst pārāk zināmas. Šie cilvēki uz bērēm paraudzījās citādi.

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog  9—20 C, mainīgs mākoņu daudzums, bez nokrišņiem, Z—ZR  vējš 3—4 m/s;

accuweather 19 C, saule un mākoņi debesu jumā, Z—ZR vējš 3—4 m/s;

yr  14—18 C, mākoņains laiks, brīžiem atspīdēs saule, Z—ZR vējš 3—4 m/s.

Vārda dienas svin:

Zigfrīds, Ainārs, Uva

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu