Sākas konsultācijas par koalīciju; ukraiņi atbrīvo jaunas teritorijas; pieaug Covid-19 slimnieku skaits

Kariņš sāk apspriesties.

Valsts prezidents Egils Levits pirmdien pilnvaroja Jaunās Vienotības pārstāvi Krišjāni Kariņu sākt konsultācijas ar pārējām 14. Saeimā ievēlētajām partijām par jauno koalīciju. Taču uzdot kādam izveidot valdību prezidents varēs pēc 1. novembra, kad beigsies pašreizējās Saeimas pilnvaras. Prezidents pirmdien tikās ar Saeimā ievēlētajām partijām un uzskata, ka labākā būtu plašāka koalīcijaJV valde ir nolēmusi nevirzīt ministru amatam pašreizējo finanšu ministru Jāni Reiru un citus vēlētāju atbalstu neieguvušos. Bet visvairāk vēlētāju plusu saņēmuši Kariņš un ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs. 1. oktobrī notikušajās vēlēšanās 5% barjeru pārvarēja un 14. Saeimā būs septiņas partijas. Vēlēšanu dienā ārvalstīs balsoja mazāk pilsoņu (26 189 ) nekā 13. Saeimas vēlēšanās (31 515). Valsts drošības dienests pirmdien informēja, ka neesot identificējis prettiesiskas darbības vēlēšanu norises un iznākuma ietekmēšanai.

Turpinās atbrīvošana.

Ukrainas armija pēc stratēģiski svarīgās Limanas atbrīvošanas pirmdien turpināja sekmīgi uzbrukt un atbrīvot arvien jaunas apdzīvotās vietas valsts austrumos un dienvidos. Krievijas Valsts dome pirmdien ratificēja prezidenta Putina pagājušo piektdien parakstītos “līgumus” par okupēto Ukrainas apgabalu “uzņemšanu Krievijas Federācijā”. Ukrainas iedzīvotāju atbalsts dalībai NATO sasniedzis visu laiku augstāko līmeni – 83%.Ukraina piektdien iesniedza pieteikumu par uzņemšanu NATO.

Tuvojas Covid-19 sezona. 

Latvijā aizvadītajā nedēļā par 32% pieaudzis Covid-19 slimnieku skaits slimnīcās, reģistrēti 7816 jauni Covid-19 gadījumi. Pēdējo trīs dienu laikā reģistrēts 2231 jauns inficēšanās gadījums, četri slimnieki miruši.

Žurnālā IR lasi

Mantena Devrīnta un Lienes Jākobsones arhitektūras un dizaina biroja Sampling ēkas rekonstrukcijas projekts brūzis Manufaktūra izvirzīts Latvijas Arhitektūras gada balvai. Viņus vieno ne tikai arhitektūra, bet arī bērni un tautas dejas.

Ar šampanieti ir labāk. Nacionālās operas jauniestudējums Jautrā atraitne demonstrē patiesību, ka operete ir grūtākais no muzikālā teātra žanriem, vērtē Edīte Tišheizere.

Vēl

Pirmdien sākās tiesas debates Zolitūdes traģēdijas krimināllietā apelācijas instancē.

Valsts policija pirmdien nodeva prokuratūrai lietu par liela apjoma finanšu izkrāpšanu no ES struktūrfondiem.

Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome pirmdien nolēma virzīt uz Latvijas Radio valdei Unu Klapkalni, Ievu Aili un Māri Gulmani.

Lietuva pirmdien izraidīja no valsts Krievijas pagaidu pilnvaroto lietvedi, kura rīcība un izteikumi neesot savienojami ar diplomāta statusu.

Bulgārijā nedēļas nogalē notikušo, pusotra gada laikā jau ceturto parlamenta vēlēšanu provizoriskie rezultāti liecina, ka visvairāk balsu ieguvusi korupcijā un ES līdzekļu neatbilstošā izmantošanā aizdomās turētā bijušā premjerministra Boiko Borisova partija GERB.

Nobela prēmiju medicīnā šogad ieguvis Zviedrijas paleoģenētiķis Svante Pēbo par izmirušo hominīnu genomu pētījumiem.

Šodien

Tiešsaistē notiek kiberdrošības konference Kiberšahs 2022

Kara muzejā notiek Somijas militārā eksperta Vesas Nissinena vieslekcija Militārā dienesta sistēmas attīstība Somijā no 1990. gadiem līdz mūsdienām.

Tiesa sāk skatīt krimināllietu, kurā par pabalstu nelikumīgu izmaksāšanu apsūdzēts Latvijas Universitātes rektors Indriķis Muižnieks.

Viedokļi

Mārtiņš Āboliņš, AS Citadele banka ekonomists. Gaidāmā ziema – grūtākā ekonomikā kopš 2009. gada

Jānis Pekša, Biznesa augstskolas Turība IT virziena vadītājs. Apgūt programmēšanu var ne tikai gados jauni cilvēki

Paplašini apvārsni

Ronis un nirējs

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +10 – +13C, apmācies, brīžiem saulains, neliels lietus, Z – ZR vējš 9 – 10 m/s

accuweather +8 – +14C, lielākoties apmācies, brīžiem lietus, Z – ZR vējš 7 – 11 m/s

yr +9 – +13C, apmācies, palaikam skaidrosies, naktī un no rīta lietus, Z – ZR vējš 6 – 10 m/s

Vārda dienu svin: 

Dmitrijs, Francis, Modra

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu