Sāk saņemt 3.poti; Francijā spēkā obligāta vakcinācija; aicina stiprināt ES militāro spēku

Slimnīcās pāri 300 Covid pacientu

Valdības vadītājs Kariņš (JV) trešdien uzdevis Veselības ministrijai divu nedēļu laikā iesniegt vienkāršotus epidemioloģiskās drošības noteikumus, lai tie būtu viegli saprotami ikvienam iedzīvotājam. No trešdienas cilvēki ar pavājinātu imunitāti var saņemt trešo vakcīnu pret Covid-19. Šādu cilvēku esot ap 10 000. Otrdien Latvija saņēma 7200 devas Janssen vakcīnu. Slimnīcās trešdien ārstējās 308 Covid inficētie. Nedēļas laikā Covid-19 izplatības dēļ valstī četrkāršojies to klašu skaits, kas no klātienes mācībām pārgājušas uz attālināto procesu. Pēdējā diennaktī reģistrēti 697 Covid-19 inficētie, 7 cilvēki miruši.

Prasības noteiktu profesiju pārstāvjiem

Francijā trešdien stājās spēkā prasība par obligātu vakcināciju pret Covid-19 vairāku profesiju pārstāvjiem – mediķiem, slimnīcu un pansionātu darbiniekiem, ugunsdzēsējiem, civilās aizsardzības un žandarmērijas darbiniekiem. Nevakcinētie tiks atstādināti no pienākumu pildīšanas.

Leiena uzrunā EP

Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena trešdien Eiropas Parlamentā (EP) gadskārtējā uzrunā par stāvokli ES paziņoja, ka ES jācenšas stiprināt savu militāro potenciālu un ES bruņotie spēki būšot daļa no risinājuma. Viņa arī cildināja vakcinācijas kampaņu – ES pilnībā vakcinēti vairāk nekā 70% pieaugušo iedzīvotāju.

IR aktuāli

Vietējie eksperti trešo Covid poti pagaidām atbalsta tikai slimniekiem ar novājinātu imunitāti. Kāpēc citas valstis lemj atšķirīgi, kādi ir to argumenti?

Vēl

Eiropas Cilvēktiesību tiesa atcēlusi pagaidu noregulējumu par pārtikas un medicīniskās aprūpes nodrošinājumu uz Latvijas – Baltkrievijas robežas esošajiem migrantiem. Latvija palīdzību sniegs arī turpmāk, trešdien Saeimas atbildīgo komisiju informēja Ārlietu ministrija.

Lielbritānijas premjerministrs Džonsons trešdien no amata atcēlis ārlietu ministru Dominiku Rābu. Viņa vietā stāsies līdzšinējā starptautiskās tirdzniecības ministre Liza Trasa. Amatus zaudējuši arī tieslietu un izglītības ministri.

Šāgada otrajā ceturksnī Latvijā bija 25 300 brīvu darba vietu – tas ir par 4200 jeb 20,1% vairāk nekā pērn attiecīgajā laikposmā.

Iekšējās drošības birojs nosūtījis lietu kriminālvajāšanas uzsākšanai pret kādu bijušo Iekšlietu ministrijas Informācijas centra amatpersonu, kura ļaunprātīgi izmantoja savu dienesta stāvokli.

Konkurences padome atzinusi, ka būvnieku karteļa lietas dalībnieks – uzņēmums Velve – veicis pasākumus pasūtītāja uzticamības atjaunošanaiVelve samaksājusi piespriesto naudas sodu.

FKTK par Finanšu instrumentu tirgus likuma pārkāpumiem piemērojusi 100 000 eiro sodu a/s Rīgas kuģu būvētava akcionāriem Vasilijam Meļņikam un Irinai Meļņikai.

Gēteborgas tiesa kādu Zviedrijas pilsoni trešdien atzina par vainīgu spiegošanā Krievijas labā un piesprieda trīs gadus cietumā. Viņš bija konsultants Zviedrijas autobūves uzņēmumos Volvo Cars un Scania.

Afganistānas sieviešu futbola izlases spēlētājas un viņu ģimenes bailēs no talibu režīma aizbēgušas uz Pakistānu.

IR aktuāli

Pērn režisores Daces Pūces spēlfilma Bedre saņēma Grand Prix Lībekas kinofestivālā un turpina plūkt laurus Eiropā. Šonedēļ pirmizrāde Latvijā. Intervija ar režisori.

Šodien

Valsts kontrole publiskos revīzijas ziņojumu par 11 pašvaldību īpašumā esošo tiltu un pārvadu uzturēšanu.

Rīgas vēsturiskajā tramvaju depo Tipogrāfijas ielā 1 atklās ikgadējās Eiropas kultūras mantojuma dienas.

Kinoteātrī Kino Bize sāksies Rīgas Pasaules filmu festivāls.

Viedokļi

Edžus ŽeirisZZ Dats direktors. Pandēmija apliecina Latvijas IT nozares spēju darboties pasaules līmenī.

Arnis Balčus, fotogrāfs, tiešsaistes žurnāla Foto Kvartāls redaktors. Kā nodokļu reforma ietekmē fotogrāfus?

IR aktuāli

Aizsargāto pelēko roņu populācijas savairošanās radījusi jaunas raizes zvejniekiem — dzīvnieki saplēš tīklus un izzog lomu. Kā zvejniekiem cīnīties ar nekaunīgajiem konkurentiem?

Paplašini apvārsni

Kā Sīrijas kara noziedznieks un dubultaģents pazuda Eiropā un kam viņš patiesībā kalpo?

Plintes virpināšana

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +4 – +15C, pārsvarā apmācies, bez nokrišņiem, A – DA vējš 3 – 5 m/s;

accuweather +10 – +15C, apmācies, vakarā var uzlīt, A – DA vējš 3 – 4 m/s;

yr +7 – +15C, saule slēpsies aiz mākoņiem, A – DA vējš 3 – 4 m/s.

Vārda dienu svin:

Asja, Asnate, Dāgs

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu