Saeima noraida ANO Migrācijas paktu; būs pagaidu budžets; briti aptur “zelta vīzas” miljonāriem

Esam vienīgie reģionā

Saeimas deputāti ceturtdien atbalstīja NA iesniegto rezolūciju par nepievienošanos ANO globālajam drošas, sakārtotas un likumīgas migrācijas paktam un aicināja valdību neatbalstīt Latvijas pievienošanos šim ANO dokumentam. Par rezolūciju balsoja 43 deputāti no NA, ZZS, JKP un KPV LV, pret bija 31 parlamentārietis no SaskaņasAttīstībai/Par! un Jaunās Vienotības. Pievienošanos ANO paktam ir atbalstījušas visas Ziemeļvalstis, Lietuva un Igaunija, un Latvija ir vienīgā reģionā, kas nav atbalstījusi šo juridiski nesaistošo politisko dokumentu.

Avārijas risinājums

Saeima ceturtdien galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Budžeta un finanšu vadības likumā, ar kuru iecerēts risināt jautājumu par nākamā gada valsts budžeta novēlotu pieņemšanu. Taču KPV LV un JKP atbalstīja arī Saskaņas priekšlikumu 2019. gadā novirzīt 8,3 miljonus eiro neatliekamās medicīniskās palīdzības darbinieku darba samaksai, kas nav šā likuma jautājums.

Iegrožo oligarhus

Lielbritānija nolēmusi apturēt tā dēvēto „zelta vīzu” programmu, lai ieviestu stingrākus noteikumus cīņā pret naudas atmazgāšanu un organizēto noziedzību. Uzturēšanās atļaujas līdz šim varēja iegūt cilvēki, kuri valstī ieguldīja vismaz divus miljonus britu mārciņu.

Vēl

Nogalinātā advokāta Mārtiņa Bunkus ģimene ir iesniegusi tiesā prasību pret bijušo advokātu Aldi Gobzemu (KPV LV) par cieņas un goda aizskaršanu, ceturtdien informēja nogalinātā brālis.

Divu dienu vizītē Latvijā ceturtdien ieradās Dānijas kroņprincis Frederiks un kroņprincese Mērija.

Ceturtdien virs Baltijas jūras neitrālajiem ūdeņiem pie Latvijas teritoriālās jūras robežas identificēta Krievijas bruņoto spēku lidmašīna, informēja NBS.

Ukrainas Augstākā rada ceturtdien pieņēma likumu, ar kuru pārtrauc Draudzības, sadarbības un partnerības līgumu ar Krieviju.

Pēc vairākas nedēļas ilgušajiem vardarbīgiem protestiem Francijas valdība ir atteikusies no degvielas nodokļa celšanas, trešdien paziņoja vides ministrs Fransuā de Rižī.

Slovākija izraidījusi Krievijas diplomātu aizdomās par spiegošanu, trešdien pavēstīja Slovākijas premjerministrs Pēters Pelegrīni.

Aizvadīto divu nedēļu laikā Latvijā reģistrēti pirmie trīs gripas klīniskie gadījumi.

Koalīcijas veidošana

Valdība ir gatava, ja vien JKP to netorpedēs, atteikdamās strādāt kopā ar ZZS, ceturtdienas rītā LTV pavēstīja KPV LV premjermistra amata kandidāts Aldis Gobzems. JKP līderis Jānis Bordāns paziņoja, ka ir gatavs piedalīties četru partiju valdībā, taču esot jāpasaka skaidrs “nē” ZZS. ZZS atbildēja ar paziņojumu, ka JKP raksturojot mantkārība, melīgums, demagoģija un populisms, un aicināja Gobzemu atsākt sarunas ar Attīstībai/Par!. Taču AP!līderis Juris Pūce pavēstīja, ka pie viena galda ar Gobzemu valdības veidošanai vairs nesēdīsies. Bet KPV LV vadītājs Artuss Kaimiņš paziņoja, ka neatbalsta ZZS iekļaušanu valdībā.

Šodien

Mākslas muzejā Rīgas Birža Dānijas kroņprincis un kroņprincese piedalās Dānijas un Latvijas radošo industriju forumā Creative Industries. Matchmaking.

Izstāžu centrā Ķīpsala Latvijas juristi un citi tieslietu nozares darbinieki tiekas Justīcijas ballē.

Maršrutā Rīga – Aizkraukle – Rīga dodas Veselības ekspresis, kurā informē par onkoloģisko saslimšanu riskiem.

Viedokļi

Kārlis Ketners, Finanšu ministrijas Budžeta politikas attīstības departamenta direktors. Nākamo gadu sāksim ar pagaidu #Budžets2019.

Baiba RubesaNevienam nepatīk migrācija, bet tā jārisina kopīgi.

Kultūra

No 7. decembra Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā skatāma izstādeIzstādei Forma. Krāsa. Dinamika 40.

7. decembrī Lielajā ģildē notiks LNSO un diriģenta Žana Kloda Kazadesī koncerts Bizē, Ravels un Rimskis-Korsakovs.

7. decembrī Latvijas Nacionālajā operā notiks Džakomo Pučīni operas Bezelīgakoncertuzvedums.

8. decembrī Liepājas teātrī notiks Viestura Meikšāna iestudējuma Bernardas Albas nams pirmizrāde.

Paplašini apvārsni

IR aktuāli

Aicinām dāvināt bibliotēkai žurnāla IR gada abonementu par īpašu cenu, lai to varētu lasīt tie iedzīvotāji tavā reģionā, kuriem tas nav pieejams.

Kā pavadīt nedēļas nogali

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog –1 — +1, mainīgs mākoņu daudzums, bez nokrišņiem, D vējš 5 – 8 m/s

accuweather 1 – 2C, mākoņains, brīžiem lietus ar sniegu, D – DA vējš 5 – 9 m/s

yr –1 – 0C, apmācies, palaikam nokrišņi, D – DA vējš 5 – 6 m/s

Vārda dienas svin:

Antonija, Anta, Dzirkstīte

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: svarigakais@irir.lv

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu