IR Svarīgākais • IR.lv

Rinkēvičs būs prezidents; Krievija neizsludinās kara stāvokli; spriedze Kosovā

Kariņš grib paplašināt koalīciju

Par Valsts prezidentu trešdien 3.balsošanas kārtā Saeima ar 52 balsīm ievēlēja līdzšinējo ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču (JV). Par viņu balsoja Jaunā Vienotība, ZZS un Progresīvie, kuri par Rinkēviču nobalsoja pēc savas kandidātes Elīnas Pinto izkrišanas 2.kārtā. 25 balsis saņēma Uldis Pīlēns no Apvienotā saraksta un Latvija pirmajā vietā frakcijas deputātiem, un Glorijas Grevcovas. Pret abiem kandidātiem balsoja Stabilitātei, bet NA balsojumā nepiedalījās. Prezidenta amatā Rinkēvičs stāsies 8. jūlijā. Valdības vadītājs Kariņš (JV) iniciēs sarunas par koalīcijas paplašināšanu ar ZZS un Progresīvajiem. Sarunas viņš plāno piektdien.

Sprādzieni Krievijā

Krievija neizsludinās kara stāvokli valstī pēc otrdien uz Maskavu raidīto dronu triecieniem, trešdien paziņoja Putina preses sekretārs Peskovs. Krievijas Krasnodaras apgabala Afipskas naftas bāzē trešdien izcēlies ugunsgrēks, ko esot izraisījis Ukrainas raidīts drons, ziņo apgabala vadība. Savukārt Belgorodas apgabalā četri cilvēki ievainoti Ukrainas artilērijas apšaudē. Krievijas armija uzspridzinājusi ceļu Ukrainas Černihivas apgabalā krustojumā pie robežas ar Baltkrieviju un Krieviju, trešdien paziņoja Ukrainas robežsardze. Smagās kaujās cietušajā Bahmutā no agrākajiem 70 000 iedzīvotāju palikuši 500.

NATO nosūta vēl 700 karavīrus

Kosovas premjerministrs Albins Kurti trešdien paziņoja, ka ir gatavs izskatīt jautājumu par pirmstermiņa vēlēšanām valsts ziemeļdaļā, kuru pārsvarā apdzīvo serbi. Pirmdien šajā reģionā izcēlās serbu un NATO miera uzturētāju sadursmes, jo valdība uz ziemeļdaļas pilsētām nosūtīja jaunos mērus, kas bija ievēlēti reģionālajās vēlēšanās, kuras boikotēja serbi. NATO ģenerālsekretārs Stoltenbergs paziņoja, ka uz Kosovu nosūtīti vēl 700 karavīru. NATO un ES vadītāji aicināja Kosovas un Serbijas līderus mazināt saspīlējumu.

IR aktuāli

Neko tādu sen neesam piedzīvojuši, tomēr mēs visi to esam pelnījuši, saka Latvijas hokeja izlases aizsarga Kristapa Roberta Zīles mamma Kristīne. Viņa un uzbrucēja Oskara Batņas mamma Zanda stāsta par talantīgajiem dēliem.

Ko cilvēki gaida no valsts galvas? Pārdomās dalās bijušie un tagadējais Valsts prezidents.

Naktī no svētdienas uz pirmdienu Saeimā pieņemtais lēmums par brīvdienu ielēja darvas karoti medus mucā. Vairāk par ekonomiku no tā cieta ticība stabilitātei.

Vēl

Izglītības un zinātnes ministrija sagatavojusi valdības lēmuma projektu par 576 717 eiro piešķiršanu Latvijas hokeja izlasei un Hokeja federācijai. Tas ir divreiz vairāk nekā plānots iepriekš.

Latvijas IKP šā gada pirmajā ceturksnī salīdzinājumā ar pērnā gada attiecīgo laikposmu ir palielinājies par 0,8%.

Lietuva no 7.jūlija līdz 13.jūlijam uz NATO samita laiku atjaunos kontroli uz Šengenas zonas robežām ar Latviju un Poliju, trešdien paziņoja Iekšlietu ministrija.

Vācijas valdība likusi valstī slēgt četrus no pieciem Krievijas konsulātiem pēc tam, kad Maskava bija noteikusi ierobežojumus darbinieku skaitam Vācijas vēstniecībā Krievijā un citās struktūrās.

Trešdien Latvijas skolās beidzās mācību gads un sākās skolēnu vasaras brīvlaiks.

Iecavā otrdienas vakarā tirgus laukumā dega vairāki kioski, tai skaitā ēka ar pirotehnikas izstrādājumiem. Policija sākusi kriminālprocesu un noskaidrojusi iespējamo vainīgo.

Šodien

Saeima ārkārtas sēdē izskatīs lēmuma projektu par atbalstu Ukrainai NATO Viļņas samitā.

Partija Saskaņa iesniegs CVK likumprojektu par visas tautas vēlētu prezidentu.

Pils laukuma parkā pie pieminekļa Sibīrijas bērniem notiks akcija, lai pieprasītu visu uz Krieviju piespiedu kārtā aizvesto Ukrainas bērnu atgriešanos.

Viedokļi

Andris Gailītis, DEAC valdes priekšsēdētājs. Datu centru nākotne – atbildīgāka lietošana un MI.

Artis Svece, filozofs un publicists. Atļauto vārdu kalendārs.

Paplašini apvārsni

Vai cilvēki reiz spēs izprast, kā domā dzīvnieki?

Gardi gan tie kēksiņi

Kā lācis sev sagādāja kārumus ceptuves garāžā.

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +8 – +15C, mainīgs mākoņu daudzums, bez nokrišņiem, Z – ZR vējš 4 – 6 m/s;

accuweather +4 – +16C, var palaikam līt, aukstāks, Z – ZR vējš 2 – 6 m/s;

yr +11 – +19C, mākoņains, R, Z – ZR vējš 2 – 6 m/s.

Vārda dienu svin:

Biruta, Mairita, Bernedīne

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu