Rīga pirks Sprūda zemi; dāsni ziedo partijām; Grieķijas glābšanas programma pabeigta

Apsūdzētā bizness.

Rīgas pašvaldība plāno par gandrīz miljonu eiro atpirkt četrus zemesgabalus Skanstē, no kuriem viens daļēji pieder bijušajam maksātnespējas administratoram Mārim Sprūdam, kas apsūdzēts par izspiešanu un naudas atmazgāšanu. Šie zemes gabali esot nepieciešami Skanstes revitalizācijas projektam, bet no Sprūda kriminālprocesus uzraugošā prokurora esot saņemts akcepts darījuma veikšanai, skaidro Rīgas dome.

Biezās kases.

Šogad politisko partiju kasēs saziedoti jau vairāk nekā 1,3 miljoni eiro, un piektā daļa no šīs naudas ziedota pagājušajā mēnesī, liecina KNAB dati. Ziedotāju skaits ir palielinājies, salīdzinot ar pagājušo gadu, bet ziedotās naudas apmērs ir līdzīgs. Visvairāk ziedots Zaļo un Zemnieku savienībai, kurai jūlijā pārskaitīti 73 252 eiro, bet kopš janvāra sākuma — gandrīz 400 000 eiro.

Slimnieks atlabst.

Grieķijai pirmdien beidzās astoņu gadu aizdevumu programmas, kuru gaitā valsts trīs paņēmienos saņēma vairāk nekā 300 miljardus eiro lielu finansiālu palīdzību un spēja pārvarēt dziļo finansiālo krīzi. Pašlaik Grieķijā ir ekonomiskā izaugsme, taču Starptautiskais Valūtas fonds brīdina, ka lielais valsts parāds var sagādāt jaunas problēmas nākotnē.

Vēl

Pirmdien sākās vērienīgas Nacionālo bruņoto spēku mācības Namejs 2018, kuras šonedēļ notiks 36 novados, un tajās piedalīsies 10 000 cilvēku.

Pāvests Francisks vēstulē visiem Romas katoļiem paudis nosodījumu bērnu seksuālai izmantošanai baznīcās un šo noziegumu slēpšanai.

Ugunsgrēks pirmdien izpostījis vienu no IT lieluzņēmuma SIA Mikrotīkls noliktavām Rumbulā.

Lietuvas Finansiālo noziegumu izmeklēšanas dienests atklājis organizētu Lietuvas un Latvijas pilsoņu grupējumu, kas no Polijas ievedis Lietuvā rapšu un saulespuķu eļļu un cukuru, nemaksājot PVN.

Maksātnespējas administrators pirmdien sāka atlaist 9. augustā tiesas par maksātnespējīgu pasludinātās Tosmares kuģubūvētavas darbiniekus.

Prokuratūra pagājušonedēļ izvirzījusi apsūdzības Nepilsoņu kongresa vadītājam Aleksandram Gapoņenko par iespējamām pret Latvijas valstiskumu vērstām darbībām un naida kurināšanu.

Afganistānas prezidents Ašrafs Gani izsludinājis pamieru cīņā ar kustību Taliban, kas būs spēkā ar nosacījumu, ka arī nemiernieki pārtrauks militārās aktivitātes.

Vēlēšanas

KNAB sācis pārbaudi par politiķim veltītām «viltus avīzēm» Jēkabpilī.

Latvijas Krievu savienībai neesot «sarkano līniju» sadarbībai Saeimā, un tā ir gatava sadarboties ar visiem politiskajiem spēkiem, kuri piekritīs partijas principiem, intervijā Latvijas Radio pirmdien pastāstīja LKS premjerministra kandidāts Andrejs Mamikins.

Šodien

Nacionālajā bibliotēkā notiek pirmā Latvijas un Igaunijas valdību kopīgā sanāksme, kurā apspriež reģionālo sadarbību un drošības stiprināšanu reģionā, kā arī aktuālos Eiropas Savienības jautājumus.

Notiek Centrālās vēlēšanu komisijas sēde, kuras darba kārtībā jautājums par Latvijas Krievu savienības 13. Saeimas deputātu kandidātes Tatjanas Ždanokas svītrošanu no kandidātu saraksta.

Latvijas Bankā notiek seminārs skolotājiem Aktualitātes ekonomikā.

Viedokļi

Paplašini apvārsni

Cik erogēna ir Lietuvas galvaspilsēta?

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog 

15 – 20 C, apmācies, brīžiem skaidrosies, R – ZR vējš 5 – 7 m/s

accuweather

13 – 20 C, apmācies, brīžiem saulains, ZR vējš 4 – 7 m/s

yr

14 – 18 C, mākoņains, brīžiem lietus, R – ZR vējš 6 – 7 m/s

Vārda dienas svin:

Janīna, Linda

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu