Rīgā meklēs atkritumu apsaimniekotājus; vienojas par valsts budžetu; ASV karavīri atstāj Sīriju

Būs četras zonas

Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs. Foto: Evija Trifanova, LETA

Rīgas domes vadība pirmdien pieņēma lēmumu līdz 18.oktobrim izsludināt jaunu iepirkumu par atkritumu apsaimniekošanu. Rīgas teritorija tiks sadalīta četrās zonās. Jaunie pakalpojumu sniedzēji būšot zināmi ne ātrāk par 11.decembri, līdz kuram spēkā ir ārkārtējā situācija Rīgā. Iedzīvotājiem līgumi ar jaunajiem apsaimniekotājiem būs jāslēdz nākamā gada 1.ceturksnī. Pagaidām nav skaidrs, kas notiks ar Konkurences padomes daļēji apturēto domes un Getliņi EKO līgumu ar a/s Tīrīga. Nav zināms arī, kāds būs jaunais atkritumu apsaimniekošanas tarifs.

Sakārto budžetu

Prezidents Levits pirmdien tikās ar koalīciju un vienojās, ka finansējums partijām turpmāk būs atkarīgs no tā, kā partija būs startējusi visu līmeņu vēlēšanās. Koalīcija arī vienojās miljonu eiro piešķirt sabiedriskajiem medijiem. Savukārt deputātu kvotas budžetā netiks atjaunotas, pēc tikšanās teica premjerministrs Kariņš (JV). Valdība par valsts budžeta projektu 2020.gadam gatavojas lemt piektdien.

Dod turkiem ceļu

ASV karaspēks Sīrijas ziemeļos pirmdien sāka atkāpšanos, dodot iespēju Turcijas plānotajai militārajai operācijai. Turcijas prezidents Erdogans no pierobežas vēlas padzīt kurdu kaujiniekus, kas bija ASV sabiedrotie Sīrijā cīņā pret Islāma valsti. Kurdi ASV rīcību nosauca par dūrienu mugurā. Baltais nams par politikas maiņu Sīrijā paziņoja pēc svētdien notikušās ASV prezidenta Trampa telefonsarunas ar Erdoganu.

Vēl

Koalīcijas ministri pirmdien solīja atbalstīt valdībā Santas Purgailes virzīšanu uz FKTK vadītājas amatu. Domas par Purgaili mainīja pirms nedēļas pret viņu bijusī Attīstībai/Par!.

Tieslietu ministrija rosina ar nekustamā īpašuma nodokli neaplikt vienīgo mājokli, kura vērtība nepārsniedz 100 000 eiro. To pirmdien pavēstīja JKP Saeimas frakcijas vadītāja Strīķe.

Dailes teātra mākslinieciskais vadītājs Džilindžers pirmdien parakstīja vienošanos par atkāpšanos no amata un paziņoja, ka plāno pamest profesiju.

Tiesa pirmdien atstāja negrozītu Valsts valodas centra lēmumu sodīt bijušo Daugavpils mēru Rihardu Eigimu par nepietiekamām valsts valodas zināšanām.

VID septembrī apturējis PVN izkrāpšanas un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas grupējumu, kas valstij nodarījis miljonu eiro lielus zaudējumus.

Oktobra sākumā Latvijā reģistrēti pirmie gripas saslimšanas gadījumi,  informē Slimību profilakses un kontroles centrs.

Nobela prēmija medicīnā pirmdien piešķirta trim zinātniekiem Viljamam Kaelinam, Gregam Semenzam un Pīteram Retklifam par pētījumu, kā šūnas izmanto skābekli.

Simtiem klimata aktīvistu pirmdien tika arestēti vairākās pasaules pilsētās, kur notika kustības Dumpis pret izmiršanu (Extinction Rebellion) protesta akcijas.

Šodien

Eiropas Parlaments uzklausīs trīs EK priekšsēdētājas Urzulas fon der Leienas izpildvietniekus, tai skaitā Valdi Dombrovski.

Valdības sēdē apspriedīs vienošanās protokola projektu ar Latvijas Pašvaldību savienību 2020.gadam.

Valsts prezidents Levits tiksies ar Rīgas mēru Burovu (GKR).

Viedokļi

Māris Kūlis, Dr. phil., LU Filozofijas un socioloģijas institūts. Bērna seja spogulī.

Ilze Fedosejeva, filozofijas doktore, docente. Par stukaču vainu domājot. 1. daļa.

Paplašini apvārsni

Draudzīgs milzenis

Baltais valis Norvēģijas piekrastē laivotājam izsit no rokām videokameru un pēc tam to paceļ no dzelmes un atdod īpašniekam.

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +1 – +9C, mainīgs mākoņu daudzums, neliels lietus, D – DR vējš 2 – 5 m/s;

accuweather +5 – +9C, no rīta lietus, vēlāk vēss un skaidrs, D – DR vējš 3 – 5 m/s;

yr +1 – +6C, apmācies, D – DR vējš 3 – 5 m/s.

Vārda dienu svin:

Aina, Anete

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu