Rīgā izlīgums par atkritumiem; EK vēršas pret Ungāriju un Poliju; Rīgā atbalstīs vakcinētās skolas

Miers par miskastēm

Rīgas dome ceturtien nolēma izlīgt ar Konkurences padomi tiesvedībā par atkritumu apsaimniekošanu pilsētā un samaksāt pusmiljonu eiro sodu. 2019. gada septembrī KP ierosināja pārkāpuma lietu pret RD un SIA Getliņi Eko un uz laiku aizliedza uzņēmumam Tīrīga slēgt līgumus ar iedzīvotājiem par atkritumu apsaimniekošanu. Getliņi Eko sodā samaksās 385 tūkstošus eiro.

Pret homofobiju

Eiropas Komisija ceturtdien sāka pārkāpuma procedūru pret Poliju un Ungāriju par likumiem, kuri diskriminē seksuālās minoritātes. Ungārijā pagājušonedēļ stājās spēkā tā dēvētais pedofilijas apkarošanas likums, kas aizliedz informēt jauniešus par homoseksuālismu un dzimuma maiņu. Polijā virkne apdzīvoto vietu pašvaldības pasludinājušas sevi par “no LGBT brīvām” un pieņēmušas rezolūcijas pret LGBT “ideoloģijas propagandu”.

Burkāns skolām

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komiteja ceturtdien atbalstīja 1,725 miljonu piešķiršanu izglītības iestāžu darbinieku motivēšanai vakcinēties pret Covid-19. Šobrīd izsīkuši Janssen vakcīnas pret Covid-19 krājumi, tāpēc tuvākās nedēļas laikā vakcinācijas punktos iedzīvotājus potēs ar Pfizer ražoto Comirnaty un ar Moderna ražoto Spikevax. Latvijā aizvadītajā diennaktī reģistrēti 37 jauni Covid-19 inficēšanās gadījumi, viens slimnieks miris.

IR aktuāli

Valsts robežsardzes priekšnieks Guntis Pujāts stāsta, ko darīsim, ja Latvijā sāksies nelegālās imigrācijas krīze kā Lietuvā.

Vēl

Valsts policija ceturtdien aizturēja astoņu cilvēku grupu, kuru tur aizdomās par cilvēku paverdzināšanu organizācijas Neatkarība Balt atkarību profilakses centros.

VID lūdzis prokuratūrai uzsākt kriminālvajāšanu pret četriem cilvēkiem, to skaitā bijušo VID muitas amatpersonu, Valsts policijas amatpersonu un Valsts robežsardzes amatpersonu, par kontrabandu un korupciju.

Administratīvā rajona tiesa ceturtdien noraidīja SIA Memory Water prasību atcelt Patērētāju tiesību aizsardzības centra lēmumu par tā sodīšanu par negodīgu komercpraksi.

Igaunija ceturtdien izraidīja vienu Krievijas diplomātu. Tā ir atbilde uz Igaunijas konsula Sankpēterburgā Marta Leti izraidīšanu no Krievijas 7. jūlijā.

Nīderlandē ceturtdien miris 6. julijā sašautais žurnālists Pēters Devrīss, kurš vēstīja par dažādām skaļām krimināllietām.

Lielbritānijā pret Covid-19 pilnībā vakcinētas jau divas trešdaļas pieaugušo iedzīvotāju, taču strauji pieaug jaunu inficēšanās gadījumus skaits.

IR aktuāli

Ko tev vajag kosmosā? Eiropas Kosmosa aģentūras izsludinātajā astronautu atlasē pieteicies arī 81 cilvēks no Latvijas. Ir parunāja ar dažiem no viņiem.

Šodien

Olimpiskās delegācija izlido uz Tokiju.

Topošajiem studentiem paziņo uzņemšanas konkursa pirmās kārtas rezultātus.

Mazsalacā svin Ērenpreisa 130. jubileju.

Viedokļi

Jānis RozenfeldsSEB Investment Management valdes priekšsēdētājs. Ļoti labvēlīga vide visiem pensiju 2. līmeņa dalībniekiem

Liene PerijaRimi Digitālās attīstības direktore. Drukātie čeki – nozares dinozaurs izmiršanas priekšvakarā

Šonedēļ "Šķiltavā"

Stabiņu nemieri. Grib dažām profesijām noteikt pienākumu potēties. Vai Lukašenko izmantos migrantus pret Latviju? Spriež Ieva Jakone, Aivars Ozoliņš un Pauls Raudseps. Klausieties šeit.

Kultūra

16. jūlijā Liepājas koncertzalē Lielais dzintars notiks iestudējuma Maģiskās domāšanas gads pirmizrāde.

16., 17. un 18. jūlijā Dzintaru koncertzālē un Lielajā ģildē notiks festivāla Rīga Jūrmala koncerti.

No 19. līdz 22. jūlijam tiešsaistē notiks 5. Starptautiskais Baltijas baleta festivāls.

21. jūlijā Rīgas Krievu teātrī notiks iestudējuma Čaks. Rīga. Sieviete pirmizrāde.

Paplašini apvārsni

Pirm 66 miljoniem gadu milzu meteorīts iznīcināja dinozaurus. Bet kas būtu turpmāk noticis ar dinozauriem, ja asteroīds būtu aizlidojis garām Zemei?

Plūdi Vācijā

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +20 – +30C, lielākoties saulains, palaikam lietus, Z – ZR vējš 2 – 3 m/s;

accuweather +21 – +29C, daļēji mākoņains, brīžiem lietus, Z vējš 3 – 4 m/s;

yr +26 – +32C, lielākoties saulains, Z – ZR vējš 1 – 5 m/s.

Vārda dienu svin:

Estere, Hermīne, Liepa

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu