Raķešu trieciens Asadam; “Facebook” palīdzēs KNAB vēlēšanu laikā; ungāri pret Orbānu

Soda par ķīmisko uzbrukumu

Sestdien ASV kopā ar Francijas un Lielbritānijas bruņotajiem spēkiem izšāva 105 raķetes uz trim objektiem Sīrijā, kas saistīti ar valdības ķīmisko ieroču programmu. Lielbritānijas ārlietu ministrs Džonsons cer, ka tas atturēs no turpmākas ķīmisko ieroču lietošanas. ASV ieviesīs jaunas sankcijas pret Krievijas uzņēmumiem, kas veic piegādes Sīrijas valdībai.Trieciens bija atbilde uz ķīmisko uzbrukumu pēdējai nemiernieku kontrolētajai Damaskas piepilsētai Dumai 7. aprīlī.

Sola palīdzību

Facebook sadarbosies ar Latvijas varasiestādēm, lai palīdzētu nodrošināt Saeimas vēlēšanu caurskatāmu norisi. To piektdien KNAB vadītājam Straumem apliecināja Facebook reģionālie pārstāvji. KNAB vadītājs atzina, ka jautājums par Facebook bloķēšanu pirms vēlēšanām nav aktuāls. KNAB vēlas zināt, kurš apmaksāja politisko aģitāciju sociālajā tīklā un vai aģitācija nav apmaksāta par finanšu līdzekļiem ar neskaidru izcelsmi.

Neapmierināti

Tūkstošiem cilvēku sestdien izgāja Budapeštas ielās, lai protestētu pret premjeru Viktoru Orbānu. Viņi apšaubīja Orbāna vadītās konservatīvās partijas Fidesz uzvaru vēlēšanās 8. aprīlī.

Vēl

No 17. līdz 19.aprīlim plānotas Krievijas militārās mācības Latvijas ekonomiskajā zonā, pie Zviedrijas, Dānijas, Polijas krastiem.

Satiksmes ministrija piešķirs papildu finansējumu ceļa rekonstrukcijai Vidzemes šosejas posmā no Garkalnes līdz Inčukalnam. Gandrīz 14 km posmam plānoti 42 miljoni eiro.

Latvijas Okupācijas muzejs ierosināja Rīgas domei bez atlīdzības pārņemt Torņakalna stacijā novietoto 1941. gada deportācijas piemiņas vagonu, lai Rail Baltica stacijas kompleksu attīstītu kā vienotu ansambli.

Svētdien Starptautiskās Ķīmisko ieroču aizlieguma organizācijas (OPCW) inspektori sāka izmeklēšanu par ķīmisko ieroču lietošanu Sīrijas pilsētā Dumā.

Svētdien vairāk nekā 300 tūkstoši cilvēku demonstrācijā Barselonā pieprasīja atbrīvot 16 Katalonijas līderus, kuri pēc neatkarības referenduma atrodas apcietinājumā vai ir emigrējuši.

Piektdien virs Baltijas jūras nakts izmēģinājumu lidojumā avarēja Krievijas kara helikopters. Abi apkalpes locekļi gāja bojā.

86 gadu vecumā miris pasaulslavenais čehu kinorežisors Milošs Formans, sestdien paziņoja ģimene.

Svētdienas skandāli

TV3 raidījums Nekā personīga svētdien stāstīja, ka KNAB kratīšana Latvijas Autoceļu uzturētājā saistīta ar iespējamas krāpšanas izmeklēšanu 9 miljonu vērtā līgumā par šķembu piegādi ceļiem. Raidījums arī vēstīja, ka Daugavpilī jaunos tramvajus piegādās no Tveras ieroču ražošanas uzņēmuma Krievijā. Raidījums atklāja, ka pērn valdība bija slepus piešķīrusi 400 000 eiro naudas mazgāšanas risku novērtēšanai, bet rezultāts bija vājš. Žurnālisti arī stāstīja, ka Zinātņu akadēmijas prezidents Krievijā risinājis sarunas par Latvijas-Krievijas vēsturnieku komisijas atjaunošanu.

LTV raidījums de facto stāstīja, ka Konkurences padome par tirgus varas ļaunprātīgu izmantošanu sodīja Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizāciju ZAAO. Raidījums noskaidroja, ka Seišelu salu ofšors saista Rail Baltica ieviesēju Linužu un Krievijas uzņēmuma Phosagro akcionārus. Viņu vidū ir par “Putina skolotāju” dēvētais rektors Vladimirs Ļitviņenko. Tāpat raidījums informēja, ka Andrejsalā jau 11 gadus ekspluatācijā nenodotā ēkā strādā klubs First MIR.

Šodien

Sanāks ANO Drošības padome, lai apspriestu aicinājumu izdarīt spiedienu uz Krieviju pārtraukt aizstāvēt Asada režīmu Sīrijā.

MK komiteja izskatīs grozījumus likumā “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā“.

Rīgas domes Pilsētas īpašuma komiteja spriedīs par 31 tūkstoša eiro parāda pārrēķināšanu SIA Mono, kuras vadītājs Uļmans ziedojis galvaspilsētā valdošajām partijām.

Viedokļi

Atis Klimovičs, žurnālists. Paši brīvprātīgi un gļēvi cenzējam.

Jānis Grants, DPD Latvija valdes priekšsēdētājs. Kā iesēsties „e-komercijas vilcienā”?

Paplašini apvārsni

Kāds vīrs izvēlējies neparastu hobiju — kolekcionēt lietas ar paaugstinātu radioaktivitāti. Kāpēc?

Arī ASV politiķi nepilda mājas darbus

Kā ASV Kongresā senatori uzdeva jautājumus Facebook vadītājam Zakerbergam.

3 laika prognozes Rīgai:

Vārda dienas svin:

Mintauts, Alfs, Bernadeta

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu