“Rail Baltica” būve apdraudēta; plašs Krievijas raķešu uzbrukums; izbūvēti 46% Latvijas-Krievijas robežas

Aug izmaksas, atpaliek laika grafiks

Baltijas valstu augstākās revīzijas organizācijas secinājušas, ka Rail Baltica projekta virzība ir apdraudēta, jo izmaksas septiņu gadu laikā ir pieaugušas četrkārtīgi. Tas var radīt 10–19 miljardu eiro budžeta deficītu. Turklāt projekta īstenošana no plāna atpaliek par pieciem gadiem. Latvijā lēmumu pieņemšanā un projekta uzraudzībā nepietiekami iesaistīts Ministru kabinets, it īpaši tas attiecas uz Rīgas Centrālās pasažieru stacijas mezgla projektu. Premjerministre Siliņa (JV) par Rail Baltica problēmām solīja runāt ar kaimiņvalstu valdību vadītājiem.

Jaunas ASV sankcijas

Trešdienas naktī Krievija ar raķetēm un droniem veica plašus uzbrukumus Ukrainas teritorijā, tai skaitā galvaspilsētai Kijivai. No notriektas raķetes atlūzām Kijivas apgabalā kādā rūpniecības objektā izcēlies milzīgs ugungrēksKrivijrihā nogalināti 9 un ievainoti 29 cilvēki. Trešdien Ukrainā elektrība bija atslēgta 8 stundas. ASV trešdien Krievijai noteica jaunas sankcijas. Tās attiecas uz vairāk nekā 300 fiziskām personām un firmām, kā arī to struktūrām un partneriem Ķīnā, Turcijā un AAE. NATO ģenerālsekretārs Stoltenbergs trešdien teica, ka Ungārija piekritusi nebloķēt NATO atbalstu Ukrainai. Havanas ostā Kubā ieradušies trīs Krievijas militārie kuģi un atomzemūdene.

130 kilometri

Uz Latvijas–Krievijas robežas kopumā izbūvēti aptuveni 130 km jeb 46% no kopējā robežas apjoma. Būvdarbi vienlaikus norit sešās darbu daļās. Žogu prioritārajos posmos plānots pabeigt līdz 2024.gada beigām.

IR aktuāli

Režisors Gints Zilbalodis (30) radījis animācijas kino šedevru Straume, kura ceļojums pasaulē pēc pirmizrādes Kannu kinofestivālā tikai sācies. Kāpēc finansiālais trūkums ir bijusi arī lielākā radošā iespēja, viņš stāsta Laurai Dumberei.

Nellija Ločmele un Baiba Litvina aptaujāja ievēlētos Eiropas Parlamenta deputātus par vēlēšanu rezultātiem un pašreizējās EK prezidentes Urzulas fon der Leienas izredzēm saglabāt amatu.

Kādus plānus kaļ jaunais LOK prezidents Raimonds Lazdiņš, izvaicā Anda Rozīte.

Vēl

ANO Cilvēktiesību padome jaunākajā ziņojumā apsūdz Izraēlu un palestīniešu teroristu organizāciju Hamās virknē kara noziegumu un cilvēktiesību pārkāpumu Gazas joslā.

Latvijā ēnu ekonomikas īpatsvars pērn samazinājās par 3,6 procentpunktiem – līdz 22,9% no IKP, trešdien informēja Rīgas Ekonomikas augstskolas pārstāvis Arnis Sauka.

Trešdien Rīgas dome lēma par 1,22 miljoniem eiro atjaunot Daugavas sporta nama ēku, peldbaseinu un priekšlaukumu, kur izbūvēs basketbola Slavas aleju.

Trešdien Amsterdamas tiesa par kriminālreportiera Pītera de Vrīsa slepkavību 2021.gadā bargus cietumsodus no 10 līdz 28 gadiem piesprieda sešiem apsūdzētajiem.

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija trešdien virzīja izskatīšanai Manabalss.lv iniciatīvu par Eirovīzijai paredzētā finansējuma novirzīšanu Latvijas sportam.

Saeimas Juridiskā komisija trešdien konceptuāli atbalstīja likuma grozījumus administratīvās atbildības noteikšanai par seksuālo uzmākšanos.

Karstuma dēļ trešdien Grieķijā bija slēgts populārs tūrisma objekts – Atēnu Akropole. Atēnās gaisa temperatūra sasniedza plus 43 grādus.

Šodien

Saeima uzklausīs premjerministres Evikas Siliņas (JV) ikgadējo ziņojumu par valdības paveikto un nākotnes iecerēm.

Izglītības ministrija konferencē par vienotu skolu vērtēs pirmajā gadā paveikto pārejā uz izglītību latviešu valodā.

Latvijas Banka rīkos ekspertu sarunu Procentu likmes krīt. Vai gaisma tuneļa galā?

Viedokļi

Kārlis Purgailis, bankas Citadele meitas uzņēmuma CBL Asset Management valdes priekšsēdētājs. Kāpēc lēmumu par savu pensiju nepieņemt lielveikala gaitenī?

Paplašini apvārsni

Kāpēc Eiropā pieaug iespēja saslimt ar tropu drudzi?

Banānēdāji

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +8 – +19C, neliels mākoņainums, bez nokrišņiem, DR vējš 3 – 4 m/s;

accuweather +10 – +19C, nedaudz saules un palaikam uzlīs, DR vējš 2 – 3 m/s;

yr +10 – +20C, mainīgs mākoņu daudzums, D – DR vējš 2 – 3 m/s.

Vārda dienu svin:

Zigfrīds, Ainārs, Uva