IR Svarīgākais • IR.lv

Pret līdzdalību olimpiskajās spēlēs; meklē atbalstu Āzijā; atbrīvo aizdomās turēto rektora vietnieku

Zelenskis Bahu ielūdz Bahmutā

Krievijas un Baltkrievijas sportistiem nav vietas 2024.gada Parīzes olimpiskajās spēlēs. Ja viņiem ļaus piedalīties, Polija gatava veidot starptautisku koalīciju, lai spēles boikotētu, paziņojis Polijas sporta ministrs Kamils Bortničuks. Arī Igaunijas premjerministre Kallasa un Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Žoržs Tikmers pirmdien teica, ka abu valstu sportistu piedalīšanās vasaras olimpiskajās spēlēs nav pieļaujama, jo tā būtu ņirgāšanās par ukraiņiem. Lietuvas parlamenta priekšsēdētāja Viktorija Čmilīte-Nilsena uzskata, ka spēlēs nedrīkstētu piedalīties abu valstu atlēti arī kā neitrālie sportisti. Ukrainas prezidents Zelenskis aicinājis SOK prezidentu Tomasu Bahu apmeklēt Bahmutu, kurā notiek asiņainas kaujas.

Ukraiņiem palīdzēs Austrālija un Francija

NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs devies vizītē uz Āziju, lai palielinātu militāro atbalstu Ukrainai. Pirmdien Dienvidkorejā viņš lūdzis šo valsti pārskatīt savu politiku neeksportēt ieročus uz konflikta valstīm. Tālāk viņs dosies uz Japānu. Austrālija un Francija vienojušās kopīgi ražot un Ukrainai piegādāt artilērijas lādiņus, pirmdien paziņoja abu valstu ministri. Pirmā 155 milimetru lādiņu partija no rezervēm varētu Ukrainā tikt nogādāta tuvākajos divos mēnešos.

Atlūgumu uzraksta pats

Daugavpils Universitātes Senāts no padomes locekļa amata pēc paša lūguma atbrīvojis par ES fondu naudas izkrāpšanu aizdomās turēto rektores vietnieku Jāni Kudiņu. Izglītības ministrija lūdza arī vērtēt Finanšu un uzskaites daļas vadītājas Ritas Balteres atbilstību padomes locekļa amatam, taču Senāts to nedarīja. Eiropas prokuroru aizdomas par 600 000 eiro izkrāpšanu ir par vairākiem dažādu mācību iepirkumiem universitātes personālam, kuras nodrošināja SIA LR pro.

IR aktuāli

VNĪ valdes locekle Jeļena Gavrilova skaidro, kā atrisināt Jaunā Rīgas teātra rekonstrukcijas kavēšanos un vai teātris varēs sezonu Lāčplēša ielā sākt rudenī.

Vairāki desmiti Kārļa Cerbuļa taisīto krāsniņu Freedom Flame nokļuvušas Ukrainā, un 50 no tām nogādātas Karpatskij Sič bataljonam, kurā cīnās arī latvieši.

Vēl

Polijas premjerministrs Moraveckis pirmdien paziņoja par militārā budžeta palielināšanu šogad līdz 4%.

Valodnieki pirmdien par 2022. gada vārdu atzina “okupeklis”, par nevārdu – “sankcionēt”, spārnoto teicienu – “Lai Krievijai būtu nākotne, to vajag izPutināt”, bet gada savārstījumu – “Laiks piecelties un iztaisnot savas saliektās galvas!”.

No pirmdienas valsts pārvaldes pakalpojumu portāls Latvija.lv pārcelts uz jaunu domēna adresi – Latvija.gov.lv. Darbosies arī saite Latvija.lv, nodrošinot lietotāja automātisku pāradresāciju.

Satversmes tiesa ierosinājusi lietu par valdības pērnvasar pieņemtajiem noteikumiem, kas ļauj cirst jaunākus mežus.

Pirmdien darbu atsāka pildīt VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme. Iepriekšējā finanšu ministra Reira (JV) no amata atstādināto Jaunzemi pašreizējais ministrs Ašeradens (JV) sodījis ar aizrādījumu.

Slovēnijas varas iestādes pirmdien paziņoja, ka decembrī aizdomās par spiegošanu Krievijas labā apcietināti divi vīrieši.

Rīgas apgabaltiesa prokremliskam aktīvistam Jurijam Aleksejevam par naida kurināšanu un bērnu pornogrāfijas apriti pirmdien piesprieda cietumsodu uz vienu gadu un vienu mēnesi.

Vismaz 59 cilvēki gājuši bojā, bet 157 ievainoti pirmdien bumbas sprādzienā mošejā Pakistānas pilsētā Pešāvarā. Mošeja atradās apsargātā teritorijā policijas ēku kompleksā.

Šodien

Ārlietu ministrs Rinkēvičs (JV) tiksies ar Igaunijas, Lietuvas un Polijas ārlietu ministriem.

Sabiedrība par atklātību Delna prezentēs jaunākos Transparency International Korupcijas uztveres indeksa Latvijas rezultātus.

Saeimas ārkārtas sēdē skatīs opozīcijas ierosinājumu par parlamentārās izmeklēšanas komisijas izveidi finanšu sektora izvērtēšanai.

Viedokļi

Krists Mertens, energokompānijas Enefit valdes priekšsēdētājs. Tīkla tarifu sāga – nevēlēšanās vai bailes rast risinājumu?

Uldis Dzintars, AAS BALTA (PZU grupa) valdes loceklis. Ceļā uz ziemeļnieku domāšanu: apdrošināšanas nozares jaunie uzdevumi.

Paplašini apvārsni

Stigmatizējošā slimība lepra joprojām pastāv. Kas to izraisa un kā cīnīties pret slimību?

Papagaiļa patiesās dusmas

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +1 – +2C, mainīgs mākoņu daudzums, bez būtiskiem nokrišņiem, R – DR, D vējš 5 – 7 m/s;

accuweather 0 – +4C, mainīgs mākoņu daudzums, R – DR, D vējš 4 – 6 m/s;

yr 0 – +4C, naktī nokrišņi, mainīgs mākoņu daudzums, R – DR, D vējš 4 – 6 m/s.

Vārda dienu svin:

Tekla, Violeta

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu