Plūdos Vācijā daudz upuru; maksās par vakcinēto skaita pieaugumu; Rīgai sods 500 000 eiro

Merkeli šokē ieraudzītais

Līdz svētdienai stipra lietus radīto plūdu dēļ Vācijā un Beļģijā bija gājuši bojā vismaz 188 cilvēki. Jaunas spēcīgas lietusgāzes svētdien piemeklēja Bavāriju Vācijā, kā arī Zalcburgas apkaimi Austrijā. Plūdos cietusi Šveice, Luksemburga un Nīderlande. Plūdos izpostīto pilsētu un ciemu zaudējumu segšanai Vācijas valdība trešdien lems par 300 miljonu eiro piešķiršanu. Svētdien plūdos visvairāk cietušos reģionus apmeklēja Vācijas kanclere Merkele.

Stimulēs potēties

Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komiteja piektdien nolēma no Rezerves fonda novirzīt 1,725 miljonu eiro Rīgas izglītības iestādēm, kurās vakcinēto personu skaits ir ne mazāks kā 80% no visiem izglītības iestādes darbiniekiem. Naudu skolas varēs izmantot materiālajai stimulēšanai un atbalstam darbiniekiem, mācību vides pilnveidošanai un profesionālai izglītībai. Pēdējā diennaktī Latvijā reģistrēti 33 Covid-19 inficētie, nav ziņu par mirušajiem.

Apstiprina vienošanos

Konkurences padome (KP) piektdien apstiprināja vienošanos ar Rīgas domi, kas uzdod Rīgai par ļaunprātīgu dominējošā stāvokļa izmantošanu atkritumu apsaimniekošanā samaksāt pusmiljonu eiro lielu soda naudu. Rīgas plāns atkritumu apsaimniekošanu uz 20 gadiem nodot uzņēmumam Tīrīga bija viens no iemesliem, kas noveda pie iepriekšējās domes atlaišanas. KP līgumu apturēja.

IR aktuāli

Dzejnieks Marts Pujāts atklāj, kā tapa krājums bērniem Ej nu ej, kas pavasarī saņēma Latvijas literatūras gada balvu, un kā raksta dzeju.

Vēl

Piektdien Inčukalnā pie dzelzceļa aizdegās mežs pie Lorupes netālu no Siguldas. Ugunsgrēku ierobežoja sestdien, bet vēl vairākas dienas likvidēšanas darbi turpināsies, jo mežā atklāts biezs kūdras slānis.

Igaunijas ārlietu ministre Līmetsa sestdien paziņoja, ka Tallina nesūtīs jauno vēstnieku uz Minsku, jo neatzīst Lukašenko par likumīgo Baltkrievijas prezidentu.

Tokijas Olimpiskajā ciematā diviem Dienvidāfrikas futbolistiem konstatēts pozitīvs Covid-19 tests. Viņi ir pirmie olimpieši, kuriem konstatē saslimšanu ar Covid.

Krievijas airēšanas komanda atstādināta no Tokijas olimpiskajām spēlēm, jo diviem sportistiem bija pozitīvas dopinga analīzes. Spēlēs Krievijas komandas vietu ieņems Lietuvas airētāji.

OPEC+, 23 pasaules lielākās naftas ieguves valstis, svētdien vienojās no augusta naftas ieguves apjomu mēreni palielināt.

Saistībā ar šogad aprīlī notikušo futbola aģenta Romāna Bezzubova slepkavību policija šonedēļ meklēšanā izsludinājusi divus cilvēkus. Kopumā lietā ir 12 aizdomās turētie.

Kannu kinofestivāla galvenā balva sestdien piešķirta franču režisorei Džūlijai Dikurno par filmu Titane. Par labāko režisoru atzīts Leoss Karakss par filmu Annette.

IR aktuāli

Kā Andris un Gunta Gavari Virešu pagasta Līves ciemā palīdz atdzimt dabīgajām pļavām.

Šodien

Prezidents Levits tiksies ar iekšlietu ministri Mariju Golubevu (A/P).

Valdības vadītājs Kariņš (JV) dosies atvaļinājumā līdz 1.augustam.

Sāksies deputātu kandidātu sarakstu iesniegšana Varakļānu novada domes un Rēzeknes novada domes vēlēšanām, kas notiks 11.septembrī.

Viedokļi

Tatjana Baranovska, reklāmas aģentūras McCANN Rīga stratēģe. Cik viegli ir (ne)uzķerties uz viltus ziņu?

Lilita TrūpaMeditec Ārsta biroja biznesa centra vadītāja. IT speciālistu trūkums nozarē un pieprasījums turpina augt.

Paplašini apvārsni

Kāpēc leģendām par putniem ir nozīme jeb Ko pēta etnoornitoloģija?

Džezs Kuldīgas ielās

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +14 – +24C, neliels mākoņainums, bez nokrišņiem, Z – ZA vējš 4 – 5 m/s;

accuweather +15 – +23C, saule mīses ar mākoņiem, brīžiem lietus, Z – ZA vējš 3 – 5 m/s;

yr +21 – +26C, lielākoties saulains, Z – ZA vējš 3 – 5 m/s.

Vārda dienu svin:

Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu