Plāno segt pusi apkures izmaksu; Krievija piedraud Lietuvai; Ukraina atmasko divus spiegus

Atbalsts no oktobra līdz aprīlim

Valdība konceptuāli otrdien vienojās, ka nākamajā apkures sezonā valsts plāno segt pusi no siltumapgādes izmaksu sadārdzinājuma gan centrālās apkures saņēmējiem, gan tiem, kas apkurei izmanto elektrību, gāzi un granulas. Atbalstam no šā gada 1.oktobra līdz nākamā gada 30.aprīlim plāno 350,2 miljonus eiro. Cenas kurināmajam varētu pieaugt par 39%, aplēsusi Labklājības ministrija. Plānots arī atbalstīt noteiktas iedzīvotāju grupas, piemēram, pensijas tiks indeksētas jau septembrī.

Kaļiņingradā saspringst

Krievijas Drošības padomes sekretārs Nikolajs Patruševs vizītē Kaļiņingradā otrdien piedraudēja ar atbildes pasākumiem Lietuvai par ES sankcionēto preču tranzīta aizliegumu uz Kaļiņingradu. Lietuva tranzītu ierobežoja no 18.jūnija. Arī Eiropas Komisija pirmdien paziņoja, ka Lietuva rīkojas likumīgi. Neraugoties uz to, Krievijas Ārlietu ministrija otrdien izsauca ES vēstnieku, kuram iesniedza protestu. Kaļiņingrada ar 500 000 iedzīvotāju ir Krievijas Baltijas flotes bāzes vieta un tur atrodas daļa no Krievijas modernākajām raķetēm.

Saņem Vācijas haubices

Ukrainas Drošības dienests atmaskojis divus spiegus valsts amatpersonu vidū, kas nodevuši Krievijai informāciju par Ukrainas aizsardzības spējām un robežas iekārtojumu. Krievija izmanto visas rezerves, lai sagrābtu Severodoneckas un Lisičanskas pilsētas, un pārņemtu pilnīgu kontroli pār Luhanskas apgabalu. Otrdien okupanti sagrāba Toškivkas ciemu šo pilsētu tuvumā. Tikmēr Ukrainas armija otrdien apšaudīja Čūsku salu, bet ugunsgrēks, kas sākās pēc ukraiņu uzbrukuma naftas torņiem Melnajā jūrā pie Krimas, lēnām tuvojoties naftas urbuma vietai. Krievija paziņoja, ka atbildējusi ar Odesas dronu angāru iznīcināšanu. Ukraina no Vācijas saņēmusi pirmās pašgājējhaubices Panzerhaubitze2000.

IR aktuāli

Lielā latgaļu tirgus rīkotāja Līga Kondrāte ar dvīņubrāli Jāni dzimuši Jāņu naktī. Kā viņi, strādājot tūrismā, saglabā latvisko dzīvesveidu un vērtības?

Kā trīs uzņēmīgi, jauni cilvēki nodibināja alus ražotni Brālis.

Vēl

No 1.septembra valsts finansējumu pedagogu darba samaksai aprēķinās un pārskaitīs pašvaldībām. Tās to sadalīs izglītības iestādēm, paredz otrdien valdībā apstiprinātā kārtība.

Lai palielinātu šķeldas ieguvi, valdība otrdien atļāva cirst jaunākus kokus mežā. Pret to iebilda Pasaules Dabas fonds un Latvijas Ornitoloģijas biedrība.

Valdība otrdien nolēma sniegt atļauju Latvenergo un Latvijas valsts meži kopuzņēmuma dibināšanai, lai izveidotu lielas jaudas vēja enerģijas parkus.

Rīgas pašvaldība Svētā Pētera baznīcu otrdien svinīgi nodeva Latvijas Evaņģēliski luteriskajai baznīcai un tās vācu draudzes nodibinājumam. Ceremonijā piedalījās arī Latvijas un Vācijas prezidenti.

Krievijas medija Novaja Gazeta galvenais redaktors Dmitrijs Muratovs pirmdien savu Nobela Miera prēmijas zelta medaļu izsolē pārdeva par 103,5 miljoniem dolāru, lai palīdzētu Ukrainas bērniem.

Tbilisi pirmdienas vakarā 120 000 cilvēku piedalījās gājienā, kurā pauda atbalstu Gruzijas centieniem iestāties ES.

Tiesa otrdien atcēla Latvijas Universitātes lēmumu par prokurora Ulda Cinkmaņa bakalaura darba anulēšanu noilguma dēļ, bet atzina plaģiātu.

Policija izbeigusi administratīvo lietu pret žurnālisti Olgu Dragiļevu, kuru ārsts imunologs Jevgēņijs Ņikiforenko vainoja miesas bojājumu nodarīšanā.

Baltijā un Ziemeļvalstīs

Pāreja uz igauņu valodu bērnudārzos notiks 2025.gadā, pirmdien vienojās Igaunijas valdības jaunā koalīcija. Sagaidāms, ka tāda pat vienošanās būs par pamatizglītības mācību valodu.

No 30.jūnija Somija atcels visus Covid-19 ierobežojumus ieceļotājiem no ārpus Šengenas zonas valstīm.

Zviedrijā elektrības cena pirmdien sasniedza augstāko līmeni pēdējo triju mēnešu laikā. Eksperti prognozē, ka augsta elektrības cena paliks līdz gada beigām.

Krievijas karakuģis 17.jūnijā divas reizes iebrauca Dānijas teritoriālos ūdeņos Baltijas jūrā. Dānijas Ārlietu ministrija Krievijas vēstniekam norādīja, ka tāda rīcība nav pieļaujama.

Šodien

Saeimas Eiropas lietu komisija spriedīs par Latvijas nacionālo pozīciju Eiropadomē, kas notiks 23.-24.jūnijā.

Doma laukumā notiks tradicionālais Zāļu tirgus.

Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komiteja skatīs pašvaldības darbinieku darba samaksas nolikumu.

Viedokļi

Henrijs Kaļķis, LU Ķīmijas fakultātes profesors. Neraugoties uz tehnoloģijām, cilvēkfaktora nozīme darba procesā tikai pieaugs.

Dmitrijs Ņikitins, klientu risinājumu speciālists uzņēmumā HttpoolKā aizsargāt uzņēmumu no maldinoša satura paušanas tiešsaistē?

Paplašini apvārsni

Vai dabiskie produkti vienmēr ir labāki par sintētiskajiem?

(Ne)iespējamā misija

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +11 – +21C, skaidri, bez nokrišņiem, Z – ZA vējš 3 – 5 m/s;

accuweather +12 – +21C, saulains laiks, Z – ZA vējš 2 – 4 m/s;

yr +14 – +23C, pārsvarā saulains, Z – ZA vējš 2 – 4 m/s.

Vārda dienu svin:

Ludmila, Laimdots, Laimiņš

Lustīgu līgošanu!

IR Svarīgākā nākamais apkopojums iznāks 27.jūnijā.

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu