Plāno lokdaunu līdz 15.novembrim; aiztur viltus vakcinētājas; spriež par sankcijām Baltkrievijai

Latvija pirmajā vietā

Krīzes vadības padome pirmdien vienojās, ka Latvijā no 21.oktobra līdz 15.novembrim jāievieš mājsēde. Šajā laikā tiktu noteikta komandantstunda no plkst. 20 līdz 5, varētu strādāt tikai pirmās nepieciešamības preču veikali un pulcēties ne vairāk kā 10 personas no 2 mājsaimniecībām. Skolēnu brīvlaiku pagarinātu par nedēļu, no 1.novembra mācības klātienē atsāktu 1.-3.klašu skolēni, pārējie mācītos attālināti. Par to valdība lems trešdien. Latvija ir pirmajā vietā pasaulē Covid saslimstības ziņā, ziņoja SPKC. Pagājušajā nedēļā saslimušo skaits pieaudzis par 48,8%, bet par 56% – stacionētie pacienti. Pēdējā diennaktī reģistrēti 1253 Covid-19 inficētie, miruši septiņi. Slimnīcās āstējas 1114 cilvēki. Iedzīvotāji ar saslimšanas simptomiem Covid-19 analīzes varēs veikt bez ārsta nosūtījuma.

Cena līdz 300 eiro

Policija pagājušajā nedēļā Cēsīs un Alūksnē aizdomās par viltus sertifikātu par Covid-19 vakcināciju izsniegšanu aizturēja trīs personas, divas no tām ir medicīnas iestādes darbinieces. Izmeklēšanā noskaidrots, ka viena sertifikāta cena bijusi 250 – 300 eiro. Aizturētās atrodas izolatorā, tiks lemts par drošības līdzekli. Sākts kriminālprocess.

Pret "Belavia"

ES ārlietu ministri pirmdien apsprieda jaunas sankcijas pret Baltkrieviju, lai apturētu migrantu plūsmu no šīs valsts. Baltijas valstis un Polija pieprasīja pastiprināt sankcijas pret Baltkrievijas nacionālo lidsabiedrību Belavia un aiz liegt tai iznomāt lidmašīnas. Tam iebilda Īrija, kur atrodas lielākā daļa ES nomas lidmašīnu uzņēmumu.

IR aktuāli

Kā trīs senatnes pētniecības organizācijas apvienojās, lai Aizputes novadā iedzīvinātu seno kuršu zemi Bandavu.

Vēl

Igaunijas Centra partija svētdien notikušajās pašvaldību vēlēšanās pirmoreiz nav guvusi vairākumu Tallinā. Tai būs 38 mandāti no 79 domes vietām.

Krievija no novembra apturēs savu diplomātisko misiju NATO, pirmdien paziņoja ārlietu ministrs Lavrovs. Tas esot atbildes solis uz NATO lēmumu izraidīt 8 Krievijas pārstāvjus NATO, kuri strādājot Krievijas izlūkdienesta labā.

Rīgas satiksme no 25.oktobra varēs sākt e-talonu bloķēšanu tām pilngadīgām un pašvaldības atlaides saņemošām personām, kuras nav vakcinētas, pirmdien paziņoja uzņēmums.

KNAB pirmdien rosināja prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret bijušo Rīgas 1. medicīnas koledžas amatpersonu, kas esot piesavinājusies algu no fiktīvi nodarbinātas personas.

Pirmdien no Covid-19 radītajām komplikācijām miris Kolins Pauels (84), kurš bija ASV valsts sekretārs no 2001. līdz 2005. gadam Džordža Buša prezidentūras laikā.

Facebook pirmdien paziņoja, ka ES tuvāko piecu gadu laikā izveidos 10 000 darba vietas augsti kvalificētiem speciālistiem.

Ceremonijā Grieķijā, senās Olimpijas vietā, pirmdien iededza 2022. gada Pekinas ziemas olimpisko spēļu uguni.

Pirmdienas naktī Valkas novada viensētās sirojošos puspieradinātos lāčus speciālisti iemidzinājuši un pārvietojuši uz nomaļām teritorijām pietiekamā attālumā no apdzīvotām vietām.

IR aktuāli

Par kādiem atklājumiem šogad piešķirtas Nobela prēmijas fizikā, ķīmijā un medicīnā?

Šodien

Valdība uzklausīs aktuālo informāciju par vakcināciju pret Covid-19.

Valdības vadītājs Kariņš un finanšu ministrs Reirs (JV) attālināti piedalīsies Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēdē.

Eiropas Parlaments balsos par rezolūciju, kurā paustas nopietnas bažas par ziņu mediju stāvokli Eiropā.

Viedokļi

Edgars SedolsMicrosoft vecākais programmēšanas inženieris. Parāds var būt brālis.

Andis Kudors, Džordža Vašingtona universitātes viespētnieks. Krievijas–Baltkrievijas Savienības valsts integrācijas gaisotne.

Paplašini apvārsni

Kā Roterdamas pusaudzis sevi pazaudēja hakeru tīmeklī un reālā dzīve vēlāk skarbi viņam atspēlējās.

Ar kailumu pret vides pārmaiņām

Mākslinieks Spensens Tuniks instalācijā pievērš uzmanību izmaiņām Nāves jūras krasta līnijā.

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +5 – +8C, apmācies, bez nokrišņiem, R – ZR, D vējš 1 – 4 m/s;

accuweather +6 – +9C, pārsvarā apmācies, dažbrīd uzlīs, R – ZR, D vējš 2 – 5 m/s;

yr +6 – +9C, apmācies, R – ZR, D vējš 2 – 5 m/s.

Vārda dienu svin:

Elīna, Drosma, Drosmis

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu