fbpx

Pieprasa cietumsodus Zolitūdes traģēdijā; NATO uzrunā Krieviju; cīņa par puķupodiem

Lai labo cietums

Trešdien prokuratūra Zolitūdes traģēdijas krimināllietā apsūdzētajām deviņām personām pieprasīja brīvības atņemšanu no pieciem līdz 7,5 gadiem. Ilgākos cietumsodus apsūdzība prasa būvinženierim Ivaram Sergetam, veikala Maxima projekta būvekspertīzes veicējam Andrim Gulbim, būvuzraugam Mārtiņam Draudiņam, arhitektam Andrim Kalinkam un uzņēmuma Re&Re būvdarbu vadītājam Staņislavam Kumpiņam. Tāpat apsūdzība prasa naudas sodus četrām juridiskajām personām. 2013.gada 21.novembrī Zolitūdē sabruka lielveikals Maxima un dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guva smagus ievainojumus.

Pēdējais brīdinājums

NATO aizsardzības ministru divu dienu tikšanās laikā Briselē trešdien NATO izteica Krievijai pēdējo brīdinājumu un aicināja to iznīcināt tuvās un vidējās darbības rādiusa kodolraķešu sistēmu. NATO uzskata, ka Krievija ir pārkāpusi 1987. gada līgumu par tuvās un vidējās darbības rādiusa kodolieročiem un sākusi ražot un izvietot SC8 raķetes, kas spēj transportēt kodolieroču galviņas.

Slepus aizvāc

Krišjāņa Barona ielā pie Leļļu teātra notiek Barona ielas puķupodu aizstāvēšanas akcija “Glābjam podus”. Foto: Paula Čurkste, LETA

Trešdienas naktī pēc Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta rīkojuma Rīgas meži no K.Barona ielas novāca puķu podus. Rītausmā no 92 podiem bija palikuši deviņi. Vides aktīvisti un Rīgas domes opozīcijas deputāti pulcējās pie Leļļu teātra zibakcijā, lai protestētu par zaļās vides iznīcināšanu. Domes departaments trešdien nolēma, ka daļu puķu podu varēs atgūt tie, kuri vēlēsies par augiem rūpēties.

Vēl

Latvijas Universitāti un Latvijas Mākslas akadēmiju Eiropas Komisija iekļāvusi iniciatīvā Eiropas universitātes, lai veicinātu Eiropas augstākās izglītības kvalitāti un sadarbību starp institūcijām.

ABLV Bank Luxembourg pieņēmusi lēmumu par likvidācijas uzsākšanu, kas vēl jāakceptē tiesai. Vēl janvārī banka bija izplatījusi ziņu, ka tai esot atrasts pircējs.

VUGD otrdien Salacgrīvas novada Liepupes pagastā dzēsa 2,26 hektāru plašu meža ugunsgrēku.

Trešdien EPPA, balsojot 116 parlamentāriešiem par un 62 pret, apstiprināja Krievijas delegācijas pilnvaras EPPA bez jebkādiem ierobežojumiem.

Dānijas jauno mazākuma valdību vadīs Sociāldemokrātiskās partijas līdere Mete Frederiksena (41), kļuva skaidrs otrdienas vakarā.

Šodien

Liepājā sākas triju dienu ilgas svinības simtgadei kopš Kārļa Ulmaņa vadītās Latvijas pagaidu valdības nokāpšanas no tvaikoņa Saratov.

Pie partijām nepiederošie Rīgas domes deputāti Oskars Putniņš, Druvis Kleins un Imants Keišs informēs par jaunas frakcijas izveidi (LETA).

Partija Gods kalpot Rīgai valde plāno lemt par iespējām virzīt Rīgas mēra amata kandidātu (LETA).

Viedokļi

Mortens Hansens, ekonomists. An Eastern European for the Executive Board of the European Central Bank?

Kristīne Balode, privātās vidusskolas Patnis angļu valodas skolotāja. Izplatīts mīts – vispirms apgūt dzimto valodu, tikai tad citas.

Šonedēļ žurnālā IR

OIK – lamuvārds vai sinonīms krāpniecības shēmām. Kā tas tapa?

Latviešu tautas medicīnā minēti vairāk nekā 200 ārstniecisko augu, bet tikai ceturtajai daļai iedarbība ir zinātniski pierādīta.

Kāpēc Nacionālā teātra aktrise Dita Lūriņa pievērsās režijai un ko darīs turpmāk.

Paplašini apvārsni

Tievi balti burkāni. Banāni ar sēklām. Kādi izskatījās augļi un dārzeņi, pirms cilvēki sāka tos pārveidot.

Smadzeņu mūzika

Vašingtonas profesors izgudrojis, kā cilvēka smadzeņu signālus pārvērst mūzikas skaņās.

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog +16 – +25C, no rīta apmācies un lietus, vakarā skaidrosies, Z – ZA, Z – ZR vējš 3 – 10 m/s;

accuweather +15 – +19C, mākoņains un vējains, vakarā lietus, Z – ZA, Z – ZR vējš 5 – 10 m/s;

yr +17 – +18C, pa dienu gaidāms lietus, vakarā skaidrosies, Z – ZA, Z – ZR vējš 5 – 10 m/s.

Vārda dienas svin:

Malvīne, Malvis

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu