Pieņem augstskolu reformu; globāla operācija pret noziedzniekiem; nedarbojas populāras tīmekļa lapas

Dalīs 4 tipos

Saeima otrdien ar 52 balsīm “par” apstiprināja grozījumus Augstskolu likumā, lai ieviestu augstskolu pārvaldības reformu. Augstskolas dalīs četros tipos – zinātnes universitātēs, mākslu un kultūras universitātēs, lietišķo zinātņu universitātēs, kā arī lietišķo zinātņu augstskolās. Būs arī izmaiņas augstskolu pārvaldībā – tiks veidotas augstskolu padomes.

Ar iefiltrēšanos

Eiropas un Austrālijas policijas spēki apvienojumā ar ASV FIB īpašā operācijā Trojas vairogs,  kas vērsta pret organizēto noziedzību, aizturējuši 800 cilvēku 18 valstīs. Globālo operāciju 2018.gadā iecerēja FIB un Austrālijas drošības spēki, un tā bija viena no lielākajām iefiltrēšanās noziedznieku vidē – viņiem tika pārdoti šifrēti telefoni, kurus noklausījās drošībnieki. Operācijā noziedzniekiem tika izņemti 148 miljoni ASV dolāru, 8 tonnas narkotiku, kriptovalūta, ieroči un dārgi auto.

Tehniska problēma?

Interneta datu pārvaldītāja Fastly tehniskas problēmas otrdien uz vairāk nekā stundu pilnībā apturēja internetvietņu RedditTwitchAmazon, mediju CNNThe GuardianThe Financial Times un New York Times darbību, arī britu valdības mājas lapu. Nestrādāja sociālais tīkls Clubhouse, mūzikas straumēšanas serviss Spotify un maksājumu serviss PayPal.

IR aktuāli

Kā Spānijas cietumos rehabilitē par korupciju notiesātas amatpersonas.

Vēl

Valdība otrdien lēma, ka no 16. jūnija plānots pakāpeniski sākt vakcināciju pret Covid-19 lielajos tirdzniecības centros. Interesi izrādījuši desmit tirdzniecības centri Rīgā. Pēdējā diennaktī reģistrēti 256 Covid-19 inficētie, 10 miruši.

Skolēnu dziesmu un deju svētki šogad notiks videoierakstu formātā no 2. jūlija līdz 30. oktobrim, otrdien lēma valdība. Tie izmaksās divus miljonus eiro.

Vidējais patēriņa cenu līmenis Latvijā šā gada maijā salīdzinājumā ar 2020. gada maiju palielinājās par 2,6%.

Otrdien parlaments par Saeimas sekretāra biedru ievēlēja deputāti Inesi Voiku (A/P), kura stājas Marijas Golubevas (A/P) vietā pēc viņas kļūšanas par iekšlietu ministri.

Saeimā otrdien deputāta zvērestu deva četri jauni deputāti – Māris Mičerevskis, Līva Kreituse (JKP), Viesturs Liepkalns (A/P) un Māris Beļaunieks (JKP). Deputātu pilnvaras atjaunotas Ramonai Petravičai (KPV) un Ilgai Šuplinskai.

Policija rosinājusi uzrādīt apsūdzību divām personām par 7,9 miljonu eiro piesavināšanos no kāda uzņēmuma un tā novešanu līdz maksātnespējai.

ANO kara noziegumu tribunāls otrdien noraidīja bijušā Bosnijas serbu ģenerāļa Radko Mladiča apelāciju un atstāja spēkā 2017.gadā piespriesto mūža ieslodzījumu par genocīdu un kara noziegumiem.

Baltijā un ziemeļvalstīs

Igaunijā no 11.jūnija bez darba laika ierobežojuma atsāks strādāt bāri un naktsklubi, pasākumos un sporta sacensībās iekštelpās varēs piedalīties līdz 600, bet ārā – līdz 1000 cilvēkiem.

Baltkrievijas opozīcijas aktīvisti Lietuvā otrdien pie Medininku un Polijas-Baltkrievijas robežpunktiem sarīkoja protesta akciju, lai neļautu transportam doties uz Baltkrieviju. Lietuvas policija spontāno akciju pārtrauca.

Zviedrijā un Somijā policija aizturējusi ap 250 organizētās noziedzības pārstāvju, kurus notvēra globālajā operācijā kopā ar ASV un Austrālijas likumsargiem, bet Norvēģijā – septiņus noziedzniekus.

Dānijas parlaments pagājušajā nedēļā pieņēma likumu, kas ļaus valstij patvēruma meklētājus pārvietot uz valsti ārpus Eiropas, kamēr izvērtēs viņu pieprasījumus.

IR aktuāli

Ievas siers ir zemnieku saimniecības Vecsiljāņi vizītkarte. Kā tas top un ko dod zinātniski pamatota pieeja govju ganāmpulkam?

Šodien

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs informēs par patērētāju (nebanku) kreditēšanas tirgus situāciju.

Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas komitejā spriedīs par pašvaldības policijas darba apstākļu uzlabošanu.

Prezidents Levits Nacionālajā bibliotēkā atklās izstādi, kas veltīta Latvijas vēstniecei Ainai Nagobads-Ābolai viņas 101. dzimšanas dienā.

Viedokļi

Pēteris Strautiņš, bankas Luminor ekonomists. Inflācija augs un kļūs netaisnīgāka.

Agnese Strazda, Zviedrijas tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes locekle. Patiesai ilgtspējas un inovāciju iedzīvināšanai nepieciešama izglītība.

Paplašini apvārsni

Cik ātri zaudēsiet formu, ja pārtrauksiet trenēties?

Bezmaksas koncerts

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +11 – +22C, mainīgs mākoņu daudzums, bez nokrišņiem, Z – ZR vējš 3 – 4 m/s;

accuweather +15 – +21C, saule mīsies ar mākoņiem, var būt negaiss, Z – ZR vējš 6 – 9 m/s;

yr +17 – +24C, vairāk saules, Z – ZR vējš 6 – 9 m/s.

Vārda dienu svin:

Ligita, Gita

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu