Pasaulē inficēto pāri 10 miljoniem; Kariņš uzdod reformas mājasdarbu; seši bojāgājušie uz ceļiem

Covid-19 nerimst

Pasaulē ar Covid-19 inficēto skaits pārsniedzis 10 miljonus cilvēku, miruši ap 500 tūkstošiem, liecina Džona Hopkinsa Universitātes apkopotā statistika. Pēdējā laikā arvien vairāk valstu domā par stingrāku ierobežojumu atjaunošanu. Epidemiologi norāda, ka pēdējā mēneša laikā inficēšanās ātrums ir gandrīz dubultojies un miljons jaunu gadījumu reģistrēti tikai pēdējo sešu dienu laikā. Lielbritānija no 4. jūlija plāno atvērt krogus, restorānus un frizētavas, bet Lesteras pilsētai draud pilnīga karantīnas atjaunošana. Latvijā svētdien reģistrēts viens jauns saslimšanas gadījums. Kopā saslimušas 1116 personas, 30 mirušas.

Grasās tiesāties

Valdības vadītājs Kariņš (JV) pieprasījis visiem ministriem līdz 1. oktobrim iesniegt priekšlikumus par nepieciešamajiem pārkārtojumiem valsts pārvaldē novadu reformas ieviešanai. Gan Rundāles novads, kuru paredzēts iekļaut Bauskas novadā, gan Varakļānu novada dome nolēmusi vērsties Satversmes tiesā. Aptaujāto varakļāniešu vairākuma vēlmi pievienoties Madonas novadam Saeima neņēma vērā.

Melnā statistika

Sestdien un svētdien Latvijā uz ceļiem gāja bojā seši cilvēki – sestdien Jelgavas novadā negadījumā mira divi cilvēki, bet Nīcas pagastā auto sadursmē bojā gāja trīs personas, tai skaitā divi bērni. Svētdien Olaines novadā autovadītājs notrieca velosipēdistu, kurš gāja bojā.

Vēl

Veselības ministrija pagarināja Covid-19 valsts apmaksāto testu veikšanas termiņu līdz vasaras beigām, tikai iepriekš noteikti ir jāpierakstās.

ES tiešsaistes donoru konferencē sestdien savāca 6,15 miljardus eiro Covid-19 ārstēšanas metožu un vakcīnu izstrādei, paziņoja EK prezidente fon der Leiena.

Svētdien Polijā notika prezidenta vēlēšanas. Starp 11 kandidātiem galvenie sāncenši bija pašreizējais prezidents Andžejs Duda un liberālais Varšavas mērs Rafals Tšaskovskis, kuri, iespējams, sacentīsies vēlēšanu otrajā kārtā.

Piektdien Maskavas tiesa atzina par vainīgu krāpšanā un piesprieda trīs gadu nosacītu sodu režisoram Kirilam Serebreņņikovam, kā arī vēl diviem apsūdzētajiem.

ASV mediji, atsaucoties uz izlūkdienesta informāciju, raksta, ka Krievija maksājusi talibiem par amerikāņu karavīru nogalināšanu. Gan Baltais nams, gan Krievija un talibi to noliedz.

Sestdien Islandes prezidenta vēlēšanās pārliecinoši uzvarēja pašreizējais valsts galva Gudni Johannesons, kas ieguva 92,2% balsu.

Piektdien Skotijas galvaspilsētā Glāzgovā sešus cilvēkus sadūra Sudānas patvēruma meklētājs. Uzbrucēju policija nošāva.

Svētdienas skandāli

TV3 raidījums Nekā personīga stāstīja par aizdomīgiem Latvijas Valsts mežu darījumiem, kurus pārbauda policija un KNAB. Tāpat raidījums skaidroja, kā meklē vadītājus Valsts policijai un Konkurences padomei. Raidījums pētīja, kāpēc Latvijas dzelzceļš ceļ nomas maksu tam piederošajos īpašumos. Žurnālisti apkopoja partiju jaunāko piedāvājumu Rīgas domes vēlēšanām.

Šodien

Pie Baltkrievijas vēstniecības Rīgā notiks protesta akcija ar aicinājumu sarīkot brīvas prezidenta vēlēšanas un atbrīvot politieslodzītos.

Iepazīstinās ar Globālo miera indeksu 2020.

Atjaunos tramvaja kustību pār Brasas tiltu.

Viedokļi

Oļegs Krasnopjorovs, Latvijas Bankas ekonomists. Vai Covid-19 krīze palielinās emigrāciju no Latvijas?

Maksims Jekimovs, SIA Ewart Woods dibinātājs. Laiks sākt tirgot internetā!

Paplašini apvārsni

Uzņēmējs Džons Akermans iztērējis miljonus, iegādājoties pazīstamākās alas Minesotā, ASV, kuras viņš vēlas saglabāt. Vai visi atbalsta viņa alu saglabāšanas metodes?

Brīnumainie viesi

Pupuķis Tūjā izved bērnus zemesvēžu medībās.

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +17 – +27C, negaisa mākoņi, lietus, D – DA, R vējš 1 – 3 m/s;

accuweather +16 – +26C, pārsvarā apmācies, būs lietus, D – DA, R vējš 1 – 3 m/s;

yr +21 – +28C, pārsvarā mākoņains, D – DA, R vējš 1 – 3 m/s.

Vārda dienu svin:

Pēteris, Pāvils, Pauls, Paulis

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu