Pārdala 500 milj. ES naudas; Tramps uzbrūk PVO; palielinās Covid-19 mirušo skaits

Uz rezultātu

Valdība otrdien apstiprināja finanšu ministra Reira (JV) vadītās darba grupas izstrādātos priekšlikumus ES fondu finansējuma pārdalei, lai mazinātu Covid-19 krīzes sekas. ES fondu pārdalē primārie virzieni ir veselības aprūpes nozares kapacitātes stiprināšana, atbalsts uzņēmējiem un sociālekonomisko seku mazināšana. Priekšlikumi paredz gandrīz 500 miljonus eiro novirzīt ātri ieviešamiem projektiem, kas tiks īstenoti šāgada otrajā pusē un 2021. gadā.

Sadursme augstā līmenī

Pasaules Veselības organizācijas (PVO) dalībvalstis otrdien vienojās veikt neatkarīgu izmeklēšanu par PVO reakciju uz koronavīrusa Covid-19 izplatīšanos pasaulē. Pirms tam ASV prezidents Tramps paziņoja, ka PVO reakciju uz Covid-19 pandēmiju uzskata par novēlotu, un vēstulē piedraudēja pārtraukt ASV finansējumu organizācijai. Tramps deva organizācijai 30 dienu laiku “būtiskiem uzlabojumiem”. PVO dalībvalstis otrdien pauda atbalstu organizācijai. ES diplomāti aicināja valstis būt solidārām, jo uzbrukumi PVO Trampam kļuvuši par priekšvēlēšanu kampaņas sastāvdaļu. Covid-19 pandēmija ASV vēršas plašumā, un Tramps jau aprīlī PVO vainoja Ķīnas atbalstīšanā un informācijas slēpšanā.

Vēl divi

Latvijā otrdien konstatēti trīs jauni koronavīrusa infekcijas Covid-19 gadījumi. Divi pacienti miruši. Kopumā valstī saslimušas 1012 personas un 694 izveseļojušās, miris 21.

Vēl

Ģenerālprokuratūra nodeva tiesai krimināllietu par komandējuma dokumentu viltošanu. Apsūdzēts ir Jūrmalas mērs Truksnis (ZZS) un viņa biroja vadītāja Ingrīda Vilkārse.

Pēc Valsts kontroles revīzijā atklātajiem pārkāpumiem uz disciplinārlietas izmeklēšanas laiku atstādināta Policijas koledžas direktore pulkvede Dina Tarāne.

Saeima otrdien uz ārkārtējās situācijas laiku no valsts atbalsta saņēmēju loka izslēdza ārzonās reģistrētus uzņēmumus un noraidīja samazinātu PVN likmi tūrismam un ēdināšanas nozarei.

Valdība otrdien apstiprināja grozījumus Muzeju likumā, kas paredz piecu gadu ilgu pilnvaru termiņu valsts muzeju direktoriem, bet neierobežo termiņu skaitu.

Saeimas Juridiskā komisija otrdien atbalstīja Aigara Strupiša kandidatūru Augstākās tiesas priekšsēdētāja amatam. Par Strupišu Saeima varētu balsot ceturtdien.

Francijas prezidenta Makrona centriskā partija Uz priekšu, republika! otrdien zaudēja vairākumu parlamentā, jo no partijas atšķēlās grupa deputātu, lai veidotu savu partiju.

Baltijā un ziemeļvalstīs

Igaunija kopš pagājušās nedēļas nav ļāvusi valstī iebraukt 54 somiem, kuri nav spējuši norādīt konkrētu ieceļošanas mērķi.

Somijas valdība izstrādājusi noteikumus bāriem un restorāniem, kas klientus uzņems no 1.jūnija. Pēdējo alkohola glāzi varēs pasūtīt plkst. 22 – stundu pirms slēgšanas.

Vairākums Zviedrijas parlamenta partiju vēlas stingrākus sodus par seksa pirkšanu. Pagājušajā nedēļā par šo noziegumu tika arestēti 28 cilvēki, tai skaitā pazīstams TV raidījumu vadītājs.

Dānija pirmdien paziņoja, ka Covid-19 testus varēs veikt ikviens pieaugušais iedzīvotājs, arī tie, kuriem nav infekcijas simptomu.

No 1.jūnija Norvēģijas tūristi varēs ieceļot arktiskajā Svalbāras arhipelāgā.

Šodien

Notiks Baltijas Mediju izcilības centra rīkota tiešsaistes diskusija Vai mediji izdzīvos COVID-19 krīzē?

Rīgā sāks darboties jauna atkritumu izvešanas kārtība.

Notiks tiešsaistes ekspertu diskusija platformā ZOOM par bišu izmiršanu Latvijā.

Viedokļi

Lolita Čigāne, bijusī Saeimas deputāte, starptautiska konsultante. Dzīve pēc Covid-19 ir jau sākusies.

Kaupo Karba, Igaunijas depozīta sistēmas vadītājs. Mazumtirgotāju zvaigžņu stunda – efektīva depozīta sistēma apmierinātam pircējam.

Paplašini apvārsni

Kā franču zinātnieks Didjē Rauls ar ierosinājumu zāles pret malāriju lietot arī pret Covid-19 ieguva starptautisku atpazīstamību un kļuva par Trampa mīluli.

Peldošais velosipēds

Latvietis Aigars Lauzis izgudrojis savdabīgu konstrukciju, kas ripo, peld un var būt pat par nelielu patvērumu.

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +4 – +11C, skaidrs laiks, bez nokrišņiem, Z – ZR vējš 5 – 8 m/s;

accuweather +5 – +11C, vēss laiks, mainīgs mākoņu daudzums, Z – ZR vējš 4 – 8 m/s;

yr +6 – +10C, saule mīsies ar mākoņiem, Z – ZR vējš 1 – 8 m/s.

Vārda dienas svin:

Venta, Salvis, Selva

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu