IR Svarīgākais • IR.lv

Par Saeimas priekšsēdētāju ievēlēta Mieriņa; sabiedrotajiem konflikts ar Ukrainu par graudiem; Rīgā anulēs 139 azartspēļu atļaujas

Saeimai jauna galva. 

Saeima trešdien par priekšsēdētāju ievēlēja Daigu Mieriņu  (ZZS). Par viņas ievēlēšanu bija vienojušās valdības koalīcijas frakcijas un balsoja 55 deputāti, pret bija 34. Pirms tam Saeima atsauca no amata Edvardu Smitlēnu (AS). Par to balsoja 52 deputāti, pret bija 25, bet 15 balsojumā nepiedalījās. ZZS sākotnēji amatam virzītais Gunārs Kūtris trīs balsojuma kārtās nesaņēma vairākuma deputātu atbalstu, jo Jaunā Vienotība un Progresīvie par viņu nebalsoja. Par Kūtri trešajā kārtā balsoja tikai 18 deputāti. Darbā parlamentā atgriezās vairāki līdzšinējie ministri, bet Saeimas deputāta mandātu zaudēja politiķi, kuri bija apstiprināti viņu vietā.

Draugi un graudi. 

Ukraina ir gatava piemērot embargo Polijas, Ungārijas un Slovākijas ekonomiski svarīgo preču importam, trešdien paziņoja Ukrainas Agrārās padomes priekšsēdētāja vietnieks Deniss Marčuks. Ukraina pirmdien iesniedza prasību  Pasaules Tirdzniecības organizācijā pret Poliju, Slovākiju un Ungāriju, jo šīs ES valstis nolēmušas pagarināt Ukrainas graudu importa aizliegumu, kaut gan Eiropas Komisija piektdien nolēma to atcelt. Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis trešdien uzrunā ANO Ģenerālajā asamblejā teica, ka “daži mūsu draugi Eiropā spēlējas ar mūsu solidaritāti politiskā teātrī” un tā “palīdz sagatavot skatuvi” Maskavai. Polijas prezidents Andžejs Duda trešdien salīdzināja Ukrainu ar slīcēju, kurš “var noslīcināt glābēju”.

Slēgs spēļu elles. 

Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komiteja trešdien atbalstīja 139 azartspēļu atļauju anulēšanu astoņu uzņēmumu uzturētajās vairāk nekā 80 azartspēļu vietās. 2019. gadā dome pieņēma konceptuālu lēmumu par spēļu zāļu slēgšanu visā pilsētas administratīvajā teritorijā. Šāda iespēja paredzēta Rīgas teritorijas plānojuma, ko VARAM pagājušā gada martā bija uz laiku apturējusi. Satversmes tiesa 2019. gadā atzina, ka Rīgas domes ierobežojumi ierīkot spēļu zāles Rīgas vēsturiskajā centrā atbilst Satversmei. Septembrī slēgta pēdējā azartspēļu zāle Rīgas centrā ārpus četru un piecu zvaigžņu viesnīcām.

Lasi žurnālā IR

Vēl

Armēnija un Azerbaidžāna trešdien noslēdza pamieru  Kalnu Karabahā, kur Azerbaidžānas karaspēks otrdien sāka plaša mēroga militāro operāciju.

Līdz novembra beigām Latviju var nākties pamest 3541 Krievijas pilsonim, trešdien informēja Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde.

Latvijā nenodrošina agrīnu onkoloģisko slimību atklāšanu un pacientiem nepieciešamo zāļu kompensāciju, secināts Valsts kontroles revīzijā.

Krievijas vēstniecība noliedz Maskavas vainu pensiju izmaksāšanas aizkavēšanā Latvijā dzīvojošiem Krievijas pilsoņiem pensionāriem.

Valsts drošības dienests trešdien informēja, ka vērtē bijušā Eiropas Parlamenta deputāta Andreja Mamikina publiskās aktivitātes.

Pēdējās nedēļas laikā ievērojami aktivizējušies krāpnieki, kuri izmanto dažādas shēmas sūtījumu piegādes uzņēmuma Omniva klientu datu un finanšu informācijas izkrāpšanai, trešdien brīdināja uzņēmums.

Vakcinācijas kabinetos ir pieejamas pielāgotās vakcīnas pret Covid-19, trešdien informēja Nacionālajā veselības dienests.

Reklāma

Karš pret pasauli. Kādas ir Krievijas iebrukuma Ukrainā ekoloģiskās sekas? Par to 21.septembrī plkst.18.00 festivālā Survival Kit 14 sarunāsies ukraiņu rakstniece Oksana Zabužko un cilvēktiesību aktīviste, vides pētniece Madara Meļņika.

Šodien

Kara muzejs un Latvijas Universitāte rīko starptautisku konferenci Neatkarības anatomija: drošība un tās apdraudējums Baltijas reģionā gadsimtu gaitā.

Satversmes tiesa un Augstākā tiesa organizē starptautisku konferenci Tiesu varas loma Eiropas Cilvēktiesību tiesas spriedumu izpildē.

Pasākumu centrā Fantadroms notiek Ziemeļeiropas drošības tehnoloģiju konference Nordic Sectech Summit.

Viedokļi

Juris Alberts Ulmanis, zemessargs, profesors, alpīnists. Upura tēlošana – sena krievu tautas tradīcija

Latvijas Jauno zinātnieku apvienība. Zinātne var palīdzēt ar ekonomisko transformāciju

Paplašini apvārsni

Mēris bija Melnā Nāve, kovida paveidu sauca Krakens, viesuļvētras ir Lī un Margo. Kāpēc dodam vārdus lietām, kuras mūs apdraud?

Kā atvērt 18. gadsimta seifu

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +14 – +21C, neliels mākoņainums, bez nokrišņiem, D vējš 4 – 5 m/s;

accuweather +14 – +23C, lielākoties saulains, D – DA vējš 5 m/s;

yr +17 – +24C, saulains, D – DA vējš 3 – 4 m/s.

Vārda dienu svin:

Mariss, Matīss, Modris

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu