Pacientiem domāts fonds neefektīvs; tiesībsargs kandidēs uz prezidenta amatu; Irāna daļēji izstājas

Nezināms un neefektīvs

Valsts kontrole trešdien revīzijā par Ārstniecības riska fondu secināja, ka tas pēc 5 gadu pastāvēšanas pacientiem ir nepieejams un darbība neefektīva. Tikai 9% aptaujāto iedzīvotāju zināja par fonda esamību, bet ierosinātās lietas par ārstu kļūdām fonds izskata nesamērīgi ilgi. Pacienti arī nesaprot, pēc kādiem kritērijiem fonds aprēķina izmaksājamās atlīdzības summas par nesekmīgo ārstniecību.

Vēl viens pretendents

Latvijas Zemnieku savienības valde nolēma Valsts prezidenta amatam virzīt tiesībsarga Jura Jansona kandidatūru, trešdien informēja LZS un ZZS valdes priekšsēdētājs Armands Krauze. Jansons piekritis kandidēt. Koalīcijas kandidāts būs ES Tiesas tiesnesis Egils Levits. Valsts prezidenta amata kandidātu pieteikšana sāksies 9. maijā.

Kodoldarījums

Irāna trešdien paziņoja, ka daļēji izstājas no 2015. gada kodolvienošanās un pārējām darījuma pusēm deva 60 dienas, lai tās izpildītu savas saistības. Tad Irāna atsāks urāna bagātināšanu. Francija, Vācija un Lielbritānija izteica nožēlu par Irānas soli, bet Lielbritānija un Francija brīdināja par jaunām sankcijām pret Irānu.

Vēl

Vēlēšanu iecirkni pirms EP vēlēšanām internetā nomainījuši 17 tūkstoši cilvēku, kas ir par 10 tūkstošiem vairāk nekā pirms vēlēšanām 2014. gadā, trešdien informēja PMLP.

Trešdien pie Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pret administratīvi teritoriālo reformu protestēja aptuveni 60 Ikšķiles novada iedzīvotāju.

Pēc LŽA iesnieguma tiesībsargs vērtēs iespējamu labas pārvaldības principu pārkāpumu NEPLP rīkotajā konkursā uz LTV valdi.

ASV prezidents Tramps izmantoja savas privilēģijas un trešdien apturēja īpašā prokurora Millera pilnā ziņojuma par Krievijas iejaukšanos ASV vēlēšanās nodošanu Kongresam.

Donbasa iedzīvotājiem izsniegtās Krievijas pases Ukraina uzskatīs par nelikumīgām, trešdien paziņoja Ukrainas premjerministrs Volodimirs Groismans.

Lietuva Krievijai izteica protestu par nepatiesiem izteikumiem par nacionālo partizānu komandieri Ramanausku-Vanagu, kuram ASV atklāja pieminekli.

Princis Harijs ar sievu Meganu trešdien pirmo reizi publiski parādīja pirmdien dzimušo dēlu, kuram dots vārds Ārčijs Harisons Mauntbatens-Vindzors.

Šodien

Saeima galīgajā lasījumā skatīs grozījumus likumā, kas paredz eID karti noteikt kā obligātu personu apliecinošu dokumentu, un lems par VDK aģentūras uzskaites papildu kartotēkas u.c. dokumentu publiskošanu.

Notiks 7. Baltijas jūras reģiona NVO forums.

Uzvaras parkā visu dienu notiks biedrības 9maijs.lv rīkots pasākums (LETA).

Viedokļi

Pauls Bankovskis, rakstnieks. Pāķa monologs.

Jana Simanovska, vides inženierzinātņu doktore. Depozīta sistēma vai uzdzīve uz citu rēķina?

Paplašini apvārsni

Šonedēļ žurnālā IR

Publiskotie čekas maisi ir ar caurumiem, atklāja Ir pēc VDK aģentu kartīšu sarakstīšanas Excel. Kā tas var būt?

Kādā stāvoklī ir Rīgas tilti un pārvadi?

Prāta vētras mūziķis Kaspars Roga debitē kino ar filmu Meklējot Mr. Kauliņu.

Mēs un… mēs

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog +3 – +17C, mainīgs mākoņu daudzums, bez nokrišņiem, A – DA vējš, 2 – 6 m/s;

accuweather +8 – +18C, brīžiem atspīdēs saule, A – DA vējš 3 – 7 m/s;

yr +5 – +17C, pa dienu skaidrs laiks, A – DA vējš 3 – 7 m/s.

Vārda dienas svin:

Klāvs, Einārs, Ervīns

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu