Omikrons arī Latvijā; atlikta pilsētu apvienošana ar novadiem; Kucina apstiprināta ST

Tagad arī oficiāli

Ceturtdien Latvijā oficiāli apstiprināti pirmie divi Covid-19 omikrona varianta gadījumi. SPKC ir informācija no laboratorijas par līdz šim pieciem paraugiem, kuros konstatētas vīrusa daudz lipīgākajam omikrona paveidam raksturīgas mutācijas. Taču lielāko apdraudējumu cilvēku veselībai joprojām radot Covid-19 delta variants, ceturtdien paziņoja Eiropas Zāļu aģentūra un mudināja Eiropas valstis vislielāko uzmanību pievērst vakcinēšanai. Administratīvā rajona tiesa ceturtdien noraidīja piecu tiesnešu sūdzību par pienākumu vakcinēties pret Covid-19. Latvijā aizvadītajā diennaktī reģistrēti 793 jauni inficēšanās gadījumi, 24 slimnieki miruši.

Apvienosies vēlāk

Saeima ceturtdien pieņēma grozījumus Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā, kuri nosaka, ka Daugavpils, Jelgavas, Liepājas, Rēzeknes un Ventspils valstspilsētu apvienošana ar kaimiņu novadiem notiks līdz 2029. gadam, nevis līdz 2025. gadam, kā bija iepriekš noteikts. Likuma grozījumus atbalstīja 68 deputāti, pret bija seši. Satversmes tiesa šogad atcēla vairākus Saeimas lēmumus par jaunu novadu veidošanu.

Tiesa ir pilnā sastāvā

Saeima ceturtdien apstiprināja Irēnu Kucinu Satversmes tiesas tiesneša amatā. Par Kucinas apstiprināšanu balsoja 71 deputāts, pret bija viens. Jauns ST tiesnesis bija jāapstiprina tāpēc, ka tiesnesei un ST priekšsēdētājai Sanitai Osipovai augustā beidzās 10 gadu amata pilnvaru termiņš. Pērn decembrī Saeimas vairākuma atbalstu neguva neviens no pieciem amatam virzītajiem kandidātiem un šogad augustā Ministru kabinets šim amatam izvirzīja Valsts prezidenta padomnieci Kucinu.

IR aktuāli

“Mēs atbalstām brīvu Ukrainu,” intervijā žurnālam Ir uzsver Lielbritānijas ārlietu ministre Elizabete Trasa un brīdina Krieviju, ka tai būs jāmaksā augsta cena par atkārtotu iebrukumu Ukrainā.

Vēl

Saeima ceturtdien izdeva kriminālvajāšanai Saeimas deputātu Jāni Ādamsonu, kuru Valsts drošības dienests jūnijā aizturēja aizdomās par spiegošanu Krievijas labā.

Saeima ceturtdien pieņēma grozījums Veselības aprūpes finansēšanas likumā, kuri paredz, ka pakalpojumi obligātās veselības apdrošināšanas ietvaros līdz 2023.gadam būs pieejami tāpat kā līdz šim – neatkarīgi no veiktajām iemaksām.

ASV prezidents Džo Baidens ceturtdien Vašingtonā atklāja pirmo virtuālo Demokrātijas samitu, kura mērķis ir stiprināt demokrātiju pret autokrātisku režīmu apdraudējumu.

ASV Valsts departaments trešdien godināja virsprokuroru Juri Jurisu, kuru atzinis par vienu no 12 “pretkorupcijas čempioniem” pasaulē.

Jaunā Vācijas ārlietu ministre Annalēna Bērboka savas pirmās ārvalstu vizītes laikā Francijā ceturtdien brīdināja Krieviju, ka tā maksās augstu cenu, ja atkal iebruks Ukrainā.

Reitingu aģentūra Fitch ceturtdien pasludināja Ķīnas trešā lielākā nekustamo īpašumu attīstītāja Evergrade “ierobežotu maksātnespēju”.

Vācijas vakcinācijas dienests ceturtdien provizoriski atļāva pret Covid-19 vakcinēt piecus līdz 11 gadus vecus bērnus.

IR aktuāli

Tā bija misija, nevis darbs. Leģendārā žurnāla Avots galvenais redaktors Aivars Kļavis stāsta par savu grāmatu Avota laiks un par Atmodas laiku.

Šodien

Tiesībsarga birojas rīko tiešsaites diskusiju Māksla – brīvība vai tiesības šokēt? par mākslas vietu publiskajā telpā un par mākslinieciskās brīvības robežām.

Saeimas Eiropas lietu komisija rīko tiešsaistes diskusiju Konference par Eiropas nākotni – domapmaiņa.

Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāte organizē tiešsaistes konferenci Kur tu esi, skolotāj?.

Viedokļi

Mārtiņš Āboliņš, bankas Citadele ekonomists. Cenu kāpums pēdējos mēnešos – viens no straujākiem 20 gadu laikā

Baiba Strupiša, juriste investīciju darījumos. Kāpēc ieguldīt brīvos līdzekļus privātā un riska kapitāla fondos?

Šonedēļ "Šķiltavā"

Ārstu par uzmākšanos nesoda. Baidena-Putina sarunas rezultāti. Merkeles sasniegumi. Spriež Sanita Jemberga, Aivars Ozoliņš un Pauls Raudseps. Klausieties šeit.

Kultūra

10. decembrī VEF Kultūras pilī notiks latviešu oriģināloperetes Trīs zvaigznes. Zigfrīds ekranizētās versijas pasaules pirmizrāde.

10. un 11. decembrī Cēsīs un Rēzeknē notiks koncerti Egils Siliņš un Aļeko.

11. decembrī tiešsaistē notiks Vizmas Belševicas deviņdesmitgadei veltīts koncerts Esība. Esamība.

12. decembrī ar balvas pasniegšanu noslēgs festivālu Prozas lasījumi 2021.

Paplašini apvārsni

Skotijā uzspridzina pēdējo ogļu spēkstacijas dūmeni

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog – 5 – +2C, apmācies, neliels lietus, DA vējš 6 – 7 m/s;

accuweather +2C, apmācies, brīžiem sniegs, A – DA vējš 4 – 7 m/s;

yr – 6 – 0C, vakarpusē lietus, DA vējš 5 – 8 m/s.

Vārda dienu svin:

Guna, Judīte

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu