Nopludina baltkrievu datus Latvijā; jauni pārkāpumi IeM iepirkumos; meklē par Bezzubova slepkavību

Grib ietekmēt bēgļus

Baltkrievijā populārā sociālā tīklā nopludināts saraksts ar 18 uzņēmējiem un citām personām, kuri ir sarunu procesā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIIA) par sava biznesa vai tā daļas pārcelšanu uz Latviju. LIIA apgalvo, ka datu noplūde no aģentūras nav notikusi, bet publiskošanas mērķis esot diskreditēt LIAA un iebiedēt baltkrievu uzņēmējus, kuri vēlas pārcelties uz Rietumiem.

Ministre ierosina disciplinārlietu

Par pārkāpumiem iepirkumos iekšlietu ministre Golubeva (A/P) ierosinājusi disciplinārlietu pret ministrijas Informācijas centra priekšnieci Līgu Lapiņu par iespējamu amata pienākumu nepildīšanu. Pārkāpumi konstatēti divās Lapiņas vadītā centra rīkotajās iepirkumu procedūrās par videokameru iegādi un drošu tehnoloģisko rīku un risinājumu izveidi.

Aicina ziņot

Policija publiskojusi aizdomās par futbola aģenta Bezzubova slepkavību meklējamo vārdus. Tie ir 1967. gadā dzimušais Ivans Agapitovs un 1975. gadā dzimušais Deniss Koņaškins. Agapitovs ir sporta kluba Wrestling Spirit līdzdibinātājs, bet kolēģi viņu neesot redzējuši vairākus mēnešus. Par Koņaškinu plašākas publiskas informācijas nav.

IR aktuāli

Kāpēc uzvara pār Angliju Eiropas futbola čempionātā itāļiem nozīmē vairāk nekā tikai sportisku triumfu?

Vēl

Eiropas Komisija otrdien nāca klajā ar visu ES dalībvalstu izvērtējumu tiesiskuma jomā. Visvairāk kritiku saņēmušas Ungārija un Polija.

Amerikāņu miljardieris un uzņēmuma Amazon dibinātājs Džefs Bezoss otrdien kopā ar brāli Marku un vēl diviem astronautiem veica lidojumu izplatījumā ar kosmosa kuģi New Shepard. Lidojums ilga 10 minūtes un 10 sekundes.

Starptautiskā Olimpiskā komiteja apstiprinājusi jaunu olimpisko spēļu devīzi – “Ātrāk, augstāk, spēcīgāk – kopā” jeb latīniski “Citius, altius, fortius – communis”. Spēles sāksies 23.jūlijā.

Baltkrievijas opozīcijas līdere Cihanouska pirmdien vizītē ASV tikās ar valsts sekretāru Entoniju Blinkenu un aicināja palīdzēt neatkarīgiem medijiem un pilsoniskajai sabiedrībai, kā arī pastiprināt sankcijas pret Lukašenko režīmu.

Eiropas Zāļu aģentūra sākusi Sanofi Pasteur izstrādātās vakcīnas pret Covid-19 Vidprevtyn paātrināto vērtēšanu.

airBaltic lidmašīnai 11. jūlija lidojumā maršrutā Rīga – Kopenhāgena piezemēšanās laikā izslēgušies abi dzinēji.

Neparasti stiprs lietus skāris Henaņas provinci Ķīnā un izraisījis plūdus. Lietus sāka līt 17.jūlijā. Otrdien Čendžou provincē lietus appludināja metro, iesprostojot pasažierus. Ir bojāgājušie.

Baltijā un ziemeļvalstīs

Lietuvas pilsētas Kauņas uzņēmums Run Engineerinpārkāpis ES sankcijas, jo piegādājis Krievijas anektētajai Krimai iekārtas elektrostacijas celtniecībai, atklājuši pētnieciskie žurnālisti.

Ja Igaunija nepārtrauks mežu izciršanu aizsargājamās dabas zonās, tai draud soda nauda līdz 100 000 eiro dienā kā Polijai. Eiropas Komisija jūlijā sākusi lietu pret Igauniju par gadiem ilgu mežu izciršanu Natura 2000 teritorijās.

Somu režisors Juho Kuosmanens par filmu Compartment No.6 Kannu kinofestivālā sestdien saņēma festivāla Grand Prix. Kuosmanens ir otrais somu režisors pēc Aki Kaurismeki, kas saņem balvu Kannās.

Time Magazine nosaucis Zviedrijas pilsētu Gēteborgu par vienu no lieliskākajām vietām pasaulē. Gēteborga pirmoreiz iekļuvusi šajā žurnāla veidotajā sarakstā.

Norvēģijas pludmales rokasbumbas sieviešu komanda saņēmusi 1500 eiro lielu sodu, jo svētdien par bronzas medaļu Eiropas čempionātā ar Spāniju cīnījās šortos nevis bikini biksītēs.

IR aktuāli

Kāpēc Jānis Razminovičs Piebalgā nodibināja kooperatīvu un kā tas palīdz paša bioloģiskajā saimniecībā Lejas Jēci?

Šodien

Rīgas dome spriedīs par Rīgas vides aizsardzības fonda līdzekļu izlietojumu un Īres valdes nolikumu.

Iepazīstinās ar pētījumu par Latvijas iedzīvotāju veselības tendencēm.

Anniņmuižas parkā interneta žurnāls Satori rīko kultūras dienu “Kur jums te ir kultūra?”.

Viedokļi

Baiba Ziemele, Latvijas Reto slimību alianses valdes priekšsēdētāja. Politiķi izslēguši reto slimību pacientus no iespējas saņemt inovatīvu ārstēšanu.

Māris Rīmenis, LTV žurnālists. Olimpiskās spēles ārkārtas situācijā ar daudz nezināmā.

Paplašini apvārsni

Kā nakts apgaismojums ietekmē dzīvniekus un putnus un kāpēc mums jādomā, kā samazināt pašu radīto gaismas piesārņojumu?

Dzīvais un sanošais stabs

Kamēr citur ūdensstabi, Kamčatkā odu virpuļviesuļi.

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +14 – +22C, no rīta neliels lietus, vēlāk saulains, Z – ZR, R vējš 4 – 6 m/s;

accuweather +16 – +22C, vējains no rīta, Z – ZR, R vējš 4 – 7 m/s;

yr +19 – +24C, lielākoties saulains, Z – ZR, R vējš 4 – 7 m/s.

Vārda dienu svin:

Melisa, Meldra, Meldris

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu