Nogaida ar izmaiņām valdībā; sāk vakcinēt jauniešus; Izraēla nepārtrauc bombardēt Gazu

Pauze līdz vēlēšanām

Sarunas par izmaiņām koalīcijā un iespējamo ministru amatu pārdali sāksies pēc 5. jūnijā gaidāmām pašvaldību vēlēšanām, pirmdien paziņoja valdības vadītājs Kariņš (JV). Trīs partijas nosaukušas savus kandidātus uz ekonomikas ministra amatu. JKP pirmdien izvirzīja Saeimas deputātu Gati Eglīti, savukārt KPV LV iepriekš izvirzīja bezpartijisko Pēteri Šmidri, bet Nacionālā apvienība atbalsta bijušo ministru Vitenbergu. Koalīcijas partneri vienojās atvērt sarunas par iespējamām sadarbības līguma izmaiņām un darbu plāna atsvaidzināšanu.

Pieaug stacionēto skaits

Latvijā jaunatklāto Covid-19 saslimšanas gadījumu skaits pagājušajā nedēļā salīdzinājumā ar nedēļu iepriekš ir samazinājies par 6,2%, bet par 2,2% pieaudzis stacionēto pacientu skaits, vēsta SPKC. No pirmdienas Latvijā sākta 16 un 17 gadus vecu jauniešu vakcinācija ar Pfizer-BioNTech vakcīnu pret Covid-19. Pēdējā diennaktī reģistrēti 147 Covid-19 inficētie, miruši trīs cilvēki.

Nogalināti 200 palestīnieši

Pirmdien Izraēlas aviācija spēcīgi bombardēja Gazas pilsētu un paziņoja par 110 mērķu satriekšanu blīvi apdzīvotā vietā. Nedēļu ilgušajās bombardēšanās nogalināti ap 200 palestīniešu, tai skaitā 59 bērni. Izraēlas armija paziņoja par grupējuma Hamas tuneļu iznīcināšanu 15 km garumā. Izraēlas premjerministrs Netanjahu nav gatavs pārtraukt Gazas bombardēšanu, kamēr palestīnieši nepārtrauks šaut raķetes uz Izraēlu. ANO Drošības padomes kopīgam aicinājumam apturēt asinsizliešanu pirmdien veto uzlika ASV.

IR aktuāli

Simtgadnieku skaits pasaulē strauji pieaug. Cik ilgs var būt cilvēka mūžs?

Vēl

Latvijas Mediju ētikas padome konstatēja godprātības pārkāpumus LTV raidījumā Aizliegtais paņēmiens, kas bija veltīts Covid-19 vakcīnu antivielām.

49 Eiropas valstu vidū Latvija LGBTI tiesību aizsardzības jomā piekto gadu pēc kārtas ieņem zemo 41.vietu, liecina pirmdien publiskots pētījums.

Valsts kontrole sākusi procesu par zaudējumu atlīdzināšanu no amatpersonām par nepamatoti izmaksātām kompensācijām Latvijas Universitātē par nepilniem 20 000 eiro.

Liepājas bērnudārzā Stārķis kopš 10. maija konstatēti 60 saslimšanas gadījumi ar pagaidām nezināma avota izraisītu zarnu infekciju.

Par aicinājumiem likvidēt Latvijas neatkarību nacionālboļševikam Benesam Aijo tiesa pirmdien piesprieda cietumsodu uz diviem gadiem un sešiem mēnešiem. Aijo atrodas Krievijā. Spriedumu var pārsūdzēt.

Polijā aizturēts kāds 43 gadus vecs vīrietis, kurš gadiem ilgi spiegojis Maskavas labā. Aizturēšana notikusi 5.maijā.

Baltkrievijas diktators Lukašenko pirmdien atļāva spēka struktūrām masu pasākumos kārtību uzturēt ar kaujas un speciālo tehniku.

IR aktuāli

LU Cietvielu fizikas institūta Plāno kārtiņu laboratorijā darbojas Edgars Butanovs, kurš sintezē jeb «audzē» un pēta nanovadus.

Šodien

Valdība lems par Veselības ministrijas rosinātajiem atvieglojumiem Covid-19 vakcīnas saņēmējiem un slimību izslimojušajiem.

Valsts kontrole publiskos finanšu revīziju par 2020. gada pārskatiem ministrijās un centrālajās iestādēs.

Godinās izcilo latviešu dzejnieku un atdzejotāju Uldi Bērziņu (1944–2021).

Viedokļi

Latvijas Ornitoloģijas biedrībaZaļmaldināšana – būtiski jāuzlabo valsts mežu apsaimniekošanas plāns.

Ksavjē Lands, Sergejs KruksLabie, sliktie, dažādie.

IR izdevīgi

Tikai Ir Svarīgākais lasītājiem! Abonē Ir digitālo versiju uz 6 vai 12 mēnešiem ar 50% atlaidi, izmantojot kodu — LASUIR. Piedāvājums spēkā līdz 31.05.2021.

Paplašini apvārsni

100 gadus ilguši pētījumi parāda, ka nabadzība un diskriminācija veicina saslimšanas. Vai Covid-19 pandēmija piespiedīs ķerties pie problēmas risināšanas?

Vai kaulainā tiesās?

Kamēr citi sacenšas zāles pļaušanā, Krievijā – kurš ātrāk izraks kapu.

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +8 – +15C, apmācies, bez nokrišņiem, Z – ZR vējš 2 – 5 m/s;

accuweather +8 – +12C, apmācies, auksts, Z – ZR vējš 6 – 10 m/s;

yr +8 – +10C, apmācies, gaidāms lietus, Z – ZR vējš 6 – 10 m/s.

Vārda dienu svin:

Inese, Inesis, Ēriks

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu