Neizlemj par Covid ierobežojumu mazināšanu; Blinkens brīdina par Ķīnu; miris dzejnieks Uldis Bērziņš

Gaidīs ekspertu slēdzienu

Valdība līdz piektdienai atlika Operatīvās vadības grupas izstrādāto 4 soļu plānu pakāpeniskai Covid-19 ierobežojumu mazināšanai pēc ārkārtējās situācijas, kas beigsies 7.aprīlī. Katrs solis ar ierobežojumu mazināšanu plānots trīs nedēļas, ja Covid-19 saslimstības līmenis nepārsniegs konkrētu slieksni. Valdības vadītājs Kariņš (JV) par plānu vēlas saņemt ekspertu atzinumu. Tie uzskata, ka kumulatīvo rādītāju – 200 inficēto uz 100 000 iedzīvotāju – līdz 1. jūnijam var sasniegt ar pašlaik spēkā esošajiem ierobežojumiem, bet ne ar 4 soļu plānu, teica Valsts kancelejas vadītājs Citskovskis. Veselības ministrs Pavļuts (A/P) valdības sēdē iebilda pret plāna priekšlikumu atcelt ierobežojumus tirdzniecībā, jo tas veicinātu pulcēšanos. Trešdien reģistrēti 776 Covid-19 inficētie, miruši 11.

NATO var paļauties uz ASV.

ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens trešdien Briselē aicināja NATO sabiedrotos apvienoties pret Ķīnas ekonomisko ekspansiju un būt stingriem savās pozīcijās pret Krieviju. Blinkens apliecināja ASV atbalstu NATO un apstiprināja, ka jaunā ASV administrācija stiprinās savas saistības ar sabiedrotajiem. Blinkens Briselē arī tikās ar Baltijas valstu ārlietu ministriem un apliecināja ASV atbalstu Baltijas valstīm.

Kultūras kanonā

77 gadu vecumā miris dzejnieks, atdzejotājs un tulkotājs Uldis Bērziņš. Viņš ir vairāk nekā 20 dzejas grāmatu autors, Bērziņa dzeja iekļauta Latvijas kultūras kanonā. Bērziņš ir tulkojis Korānu, Bībeli, senislandiešu mitoloģisko un poētisko tekstu Eddas dziesma, atdzejojis no ģermāņu, turku, slāvu, semītu, irāņu, skandināvu, senebreju u. c. valodām.

IR aktuāli

Īres tirgus Latvijā ir nīkulīgs, tāpēc Saeima būtiski pārveidojusi Dzīvojamo telpu īres likumu. Ko likums īsti mainīs, un vai pastāv kādi riski?

Vēl

Rīgas apgabaltiesa trešdien noraidīja Latvijas Bankas bijušā prezidenta Rimšēviča prasību pret centrālo banku par darba algas piedziņu vairāk nekā 151 000 eiro apmērā. Aizliegums ieņemt amatu Rimšēvičam bija noteikts uz laiku saistībā ar KNAB izmeklēto korupcijas lietu. Spriedumu var pārsūdzēt.

Valdība trešdien Nacionālajam veselības dienestam piešķīra 1,18 miljonus eiro, lai līdz gada beigām darbotos Covid-19 vakcinācijas pieteikšanās un informatīvais tālrunis 8989.

Valdība nolēma no 2022. gada palielināt ģimenes valsts pabalstu un mainīt tā piešķiršanas kārtību.

Trešdien valdība atcēla eksāmenus 9. klases skolēniem, tā vietā būs divi obligāti diagnosticējoši darbi – latviešu valodā un matemātikā.

Rīgas dome trešdien atļāva pašvaldības SIA Rīgas ūdens likvidēt tās meitasuzņēmumu Aqua Riga, kas kopš 2012. gada nodarbojās ar fasētā dzeramā ūdens ražošanu.

Dienu pēc paziņojuma par stingrākiem ierobežojumiem Lieldienu laikā, Vācijas kanclere Merkele trešdien atsauca stingros ierobežojumus un valdības vienošanos Lieldienas pagarināt par 2 dienām. Merkele atvainojās un aicināja iedzīvotājus svētkos palikt mājās.

Krievijas Valsts dome trešdien apstiprināja likumu, kas ļauj pašreizējam prezidentam Putinam pretendēt uz varas saglabāšanu vēl līdz 2036.gadam.

Uz sēkļa uzskrējis milzīgs konteinerkuģis trešdien bloķēja Suecas kanālu Ēģiptē, vienu no noslogotākajiem tirdzniecības ceļiem pasaulē. Šis notikums izraisīja naftas cenu celšanos.

IR aktuāli

Ūga repot sāka pirms pieciem gadiemNu viņa saņēmusi Zelta mikrofona balvu. Kā Ūga tapa par Latgales repa lielāko zvaigzni?

Šodien

Latvijas Okupācijas muzejs atvērs Benitas Plezeres un Andas Līces grāmatu Ar bērna acīm un pieminēs 1949. gada marta deportācijās cietušos.

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera biedru sapulcē vēlēs prezidentu un padomi.

Pie Nacionālās operas un baleta ēkas notiks brīvdabas izstāde par godu Baltkrievijas tautas cīņai par brīvību un demokrātiju.

Viedokļi

Pēteris Strautiņš, bankas Luminor ekonomists. Vai Latvijas ekonomika piedzīvos “lielisko septiņgadi”?

Zanda ŠmateMars Multisales vecākā personālvadības eksperte. Uzņēmumos jāievieš labbūtības vēstneši.

IR aktuāli

Tulkotāja Silvija Brice stāsta, kā iejušanās autorā palīdz viņai tulkot pasaules literatūras nozīmīgākos darbus un kāpēc viņa apkopoja savus pierakstus grāmatā Baigās piezīmes.

Paplašini apvārsni

1897.gada pavasarī uz Eiropu britu karavīri un jūrnieki atveda Rietumāfrikas mazas karalistes Benīnas bronzas skulptūras, kuras tur bija salaupījuši. Rudenī izstādītas Britu muzejā, tās izraisīja sensāciju.

Delfīni Venēcijā

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +3… +9C, apmācies, bez būtiskiem nokrišņiem, DR vējš 4 – 5 m/s;

accuweather +1… +9C, saule mīsies ar mākoņiem, DR vējš 4 – 7 m/s;

yr +4 – +8C, apmācies, DR vējš 4 – 8 m/s.

Vārda dienu svin:

Māra, Mārīte, Mare, Marita, Ģedimins

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu