Nedēļā vakcinēti 27 777; Covid ūdeļu fermā; Blinkens brīdina Krieviju un Ķīnu

Izmēģina “dzīvo rindu”

Sestdien divos Rīgas lielajos vakcinācijas centros izmēģināja “dzīvās rindas” principu vakcinācijā. Veselības ministrs Pavļuts (A/P) to novērtēja kā izdevušos. Sestdien pirmo poti pret Covid-19 Latvijā saņēma 1137 cilvēki, bet otro – 38, kopumā vakcinētas 1175 personas. Kopumā pagājušajā nedēļā vakcinēti 27 777 cilvēki. Svētdien reģistrēti 368 Covid-19 inficētie, mirušo nav. Tomēr svētdien bija augsts inficēto skaits no testētajiem – 6,8%.

Lems, ko darīt

SIA Baltic Devon Mink kažokzvēru audzētavā Iecavas novadā deviņām mirušām ūdelēm konstatēta Covid-19 infekcija, sestdien informēja PVD. Kopumā fermā ir ap 60 000 dzīvnieku. PVD vēl lems par tālāko rīcību. Fermā pirms kāda laika ar Covid-19 bija saslimis kāds darbinieks, ūdeles varot saslimt no cilvēka.

Bez sekām nepaliks

ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens svētdien brīdināja Krieviju – ja tā pret Ukrainu rīkosies agresīvi, tas nepaliks bez sekām. Viņš izteica bažas par Krievijas karaspēka savilkšanu pie Ukrainas robežas valsts austrumos. Blinkens arī paziņoja, ka būtu liela kļūda, ja Ķīna uzbruktu Taivānai. Svētdien tika ziņots par vienu kritušo un vienu ievainoto Ukrainas karavīru artilērijas pašaudē, kuru atbalstīja Krievijas karaspēks.

IR aktuāli

Pandēmiju daudzi izlemj pārlaist Latvijā. Edgars Naudiņš atgriezies pēc desmit gadu prombūtnes. Amerikas latviete Aleksa Krolls uz vecvecāku dzimteni līdz šim brauca tikai viesos.

Vēl

Piektdien miris Lielbritānijas karalienes Elizabetes II dzīvesbiedrs princis Filips. 10. jūnijā viņš būtu svinējis 100 gadu jubileju. Lielbritānijā izsludinātas sēras. Bēres paredzētas 17.aprīlī.

Satversmes tiesa piektdien atzina, ka nodeva par mantotu īpašumu viendzimuma ģimenēm neatbilst Satversmei. Tā ir 60 reižu lielāka nekā laulātajiem. Norma spēku zaudēs no 2022.gada 1.jūnija.

Rīgas mērs Staķis (A/P) par Mājokļu un vides departamenta direktora pienākumu izpildītāju piektdien iecēla līdzšinējo Ziemeļu izpilddirekcijas vadītāju Ediju Pelšu. 8.aprīlī Finanšu komiteja atbalstīja lēmumprojektu par departamenta vadītāja Alekseja Aļeksejenko atbrīvošanu. Par to vēl jālemj domei.

Policija lūgusi apsūdzēt septiņas personas par krāpniecību, prettiesiski iegūstot ES fonda līdzfinansējumu vairāk nekā 4 miljonu eiro apmērā.

Svētdien, dienu pēc jaunu urāna bagātināšanas iekārtu iedarbināšanas Irānas atomstacijā, tai radušās problēmas ar elektrības padevi. Irānas amatpersonas to nosaukušas par teroraktu.

Grieķijas galvaspilsētā Atēnās piektdien pie savas mājas nošauts krimināllietu žurnālists Giorgoss Karaivazs.

IR aktuāli

Lai risinātu klimata krīzi, nepieciešama pilnīga transporta elektrifikācija. Tehnoloģiju attīstība elektrisko spēkratu lietošanu padarījusi pieejamu un izdevīgu jau tagad.

Svētdienas skandāli

TV3 raidījums Nekā personīga stāstīja, ka Izglītības un zinātnes ministrija organizēs skolēnu dziesmu svētkus, neraugoties uz epidemiologu bažām. Raidījums informēja, ka arī gripas vakcīnas iepirktas novēloti un haotiski. Raidījums vēstīja, ka Ekonomisko lietu tiesas tiesnese Katarīna Sniedze vērsusies tiesā par aizliegumu viņai savienot amatu ar maksātnespējas administratores pienākumiem. Žurnālisti vēstīja par Latvijas iedzīvotāja Ivara Kellija tiesu – viņš apsūdzēts par dalību bruņotā konfliktā Austrumukrainā. Tāpat raidījuma kļuvis zināms, ka Liepājas ostā uzturas Krievijas Nord Stream 2 būvniecības darbu kuģis, kura īpašnieks iekļauts ASV sankciju sarakstā.

LTV raidījums de facto stāstīja, ka Latvijā skolēnu mācības klātienē nav notikušas daudz ilgāk nekā vidēji Eiropā. Raidījums arī skaidroja, kā Covid-19 krīzē cieš bērnu psihiskā veselība. Žurnālisti pētīja, kāpēc Saeimas deputāta Gata Eglīša (JKP) ierosinātie likumgrozījumi sadusmojuši Finanšu izlūkošanas dienestu. Raidījums sāk stāstīt, kā pašvaldības gatavojas vēlēšanām. Pirmais stāsts par Valmieras novadu – otru lielāko pēc iedzīvotāju skaita.

Šodien

Sāks pret Covid-19 vakcinēt klātienē strādājošo bērnudārzu un skolu pedagogus.

Administratīvā rajona tiesa skatīs VID ģenerāldirektores Ievas Jaunzemes sūdzību pret Finanšu ministriju par rājiena izteikšanu (LETA).

Notiks vīriešu basketblola valstsvienības galvenā trenera Lukas Banki preses konference.

Viedokļi

Sintija Helviga-Eihvalde, KNAB galvenā inspektore. Spēles noteikumi ārpus robežām.

Andis Kudors, politologs. Krievijas vakcīndiplomātija.

Paplašini apvārsni

Vai roboti nākotnē darbosies tā, kā to grib cilvēks?

Pilnu muti

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +6 – +15C, apmācies, bez nokrišņiem, D – DA vējš 5 – 7 m/s;

accuweather +4 – +15C, apmācies, vakarā īslaicīgs lietus, D – DA vējš 7 – 9 m/s;

yr +8 – +17C, apmācies, D – DA vējš 7 – 10 m/s.

Vārda dienu svin:

Jūlijs, Ainis

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu