NATO paplašināsies; Ukrainā apmaina gūstekņus; meklē finansējumu bēgļu centram

Pret lielāko apdraudējumu Krieviju. 

NATO valstu un valdību vadītāji trešdien sanāksmē Madridē nolēma uzaicināt Zviedriju un Somiju sākt iestāšanās sarunas. NATO atzina Krieviju par “lielāko un tiešāko draudu un nolēma izveidot armijas brigādi katrā no Baltijas valstīm, kā arī palielināt kopējo paaugstinātas gatavības spēku apjomu līdz vairāk nekā 300 000 karavīru. NATO valstu līderi apstiprināja jaunu Stratēģisko koncepciju turpmākajiem 10 gadiem. ASV apņēmās pastiprināt NATO spēkus Eiropā, arī Baltijas valstīs. Latvijas un Kanādas aizsardzības ministri parakstīja deklarāciju par NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas stiprināšanu.

Zelenskis uzrunā NATO.

Krievijas karaspēks trešdien turpināja uzbrukumu Lisičanskas pilsētai. Gūstekņu apmaiņas rezultātā Ukrainā atgriezušies 144 karavīri, to skaitā vairāki desmiti Mariupoles rūpnīcas Azovstaļ aizstāvju, trešdien paziņoja Ukrainas Aizsardzības ministrija. Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis trešdien aicināja NATO piegādāt Ukrainai modernus ieročus un ierosināja izslēgt Krieviju no ANO Drošības padomes un apturēt tās dalību ANO Ģenerālajā asamblejā. NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs apliecināja, ka alianse turpinās atbalstīt Ukrainu un sniegt tai palīdzību pāriešanā no padomju militārās tehnikas uz NATO standartu ekipējumu. Sīrija trešdien paziņoja par pašpasludināto Doneckas un Luhanskas “tautas republiku” neatkarības atzīšanu.

Meklē naudu bēgļiem.

Ministrijas izstrādās grozījumus valdības rīkojumā par Rīgas bēgļu centra izdevumu kompensēšanu. Rīgas mērs Mārtiņš Staķis otrdien brīdināja, ka bez papildu finansējuma Rīgas dome nevarēs uzturēt atbalsts centru. Ministru prezidents ir uzdevis Vides ministrijai sadarbībā ar Finanšu ministriju iesniegt valdībā lēmumprojektu par nepieciešamā finansējuma piešķiršanu, un VARAM sola pāris nedēļu laikā atrast finansējumu.

Lasi žurnālā Ir

Vēl

Latvija kopš maija ir Krievijas hakeru Killnet primārais mērķis, trešdien paziņoja Cert.lv.

Visu centralizēto eksāmenu rezultāti šogad ir nedaudz labāki nekā 2021.gadā; kā ierasts, vissliktāk nokārtots matemātikas centralizētais eksāmens.

Latvijā aizvadītās diennakts laikā reģistrēti 617 jauni inficēšanās ar Covid-19 gadījumi. 14 dienu kumulatīvais saslimušo skaits uz 100 000 iedzīvotājiem pieaudzis līdz 208,1, kas ir augstākais rādītājs kopš 11.maija.

Otrdien Valsts policija ar drona palīdzību Rīgā stundas laikā pieķēra desmit agresīvus autovadītājus.

ES valstu vides ministri trešdien vienojās līdz 2035.gadam izbeigt jaunu automobiļu ar iekšdedzes dzinējiem tirdzniecību ES.

Latvijas un Krievijas vienošanos par ekonomisko sadarbību plānots apturēt 1.augustā.

Latvijas Mūzikas akadēmijas rektora amatā trešdien pārvēlēts Guntars Prānis.

Šodien

SSE Riga un tiešraidē notiek 4. Nacionālais kontrabandas problemātikas forums Cīņa ar kontrabandu – izaicinājumi un panākumi.

Rīgas atbalsta centrā Ukrainas iedzīvotājiem notiek ceturtā darba birža.

Latvijas Zinātņu akadēmijā notiek 5. starptautiskais ekonomikas forums Krīze kā stimuls izmaiņām. Cilvēks. Daba. Uzņēmējdarbība.

Viedokļi

Lolita Čigāne, Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) velēšanu misiju vadītāja. Parlamenta vēlēšanas – pārmaiņu process Francijā

Krišjānis Znotiņš, jaunuzņēmuma Renti plus vadītājs. Cilvēkresursi – no trūkuma par izaugsmes priekšnoteikumu

Paplašini apvārsni

Korgijs aprej visu

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog 19 – +27C, apmācies, brīžiem lietus, D – DA vējš 2– 4 m/s

accuweather +21 – +29C, daļēji saulains, paretam pērkona negaiss, A – DA vējš 2 – 5 m/s

yr +21 – +29C, lielākoties apmācies, A – DA vējš 2 – 5 m/s

Vārda dienu svin: 

Mareks, Tālivaldis

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu