Muižnieks atgriežas; NVD vadītāju pazemina amatā; noraida divus komisāru kandidātus

Aptur valdības lēmumu

Latvijas Universitātes (LU) rektora vietas izpildītājs Indriķis Muižnieks. Foto: Edijs Pālens, LETA

Administratīvā rajona tiesa pirmdien apturēja Ministru kabineta rīkojumu neapstiprināt Latvijas Universitātes rektora amatā Indriķi Muižnieku. Viņš kļuvis par rektora pienākumu izpildītāju, nomainot šajā amatā Gvido Straubi. Tiesas lēmums būs spēkā līdz brīdim, kad Muižnieka sūdzība pret valdību tiks izskatīta pēc būtības. Šobrīd nav zināms, kad tas notiks. Izglītības ministre Šuplinska (JKP) tiesai nepiekrīt, bet premjerministrs Kariņš (JV) gaida no viņas priekšlikumus par tālāko rīcību. Tiesas lēmumu var pārsūdzēt divu nedēļu laikā.

Soda vadītāju

Amats jāatstāj līdzšinējai Nacionālā veselības dienesta (NVD) direktorei Ingai Milaševičai, kļuva zināms pirmdien. Milaševiča par pārkāpumiem pazemināta amatā un viņai samazināta mēnešalga. Jūnijā Veselības ministrija ierosināja disciplinārlietu par dārgu un nevajadzīgu datu nesēju iegādi.

Iegāž interešu konflikti

Pirmdien Eiroparlamenta deputāti noraidīja divus no 27 jaunās EK prezidentes Urzulas fon der Leienas komisāru kandidātiem. EP juridiskai komisijai bija nepieņemami Rumānijas pārstāves Rovanas Plumbas un Ungārijas pārstāvja Lāslo Tročāņi interešu konflikti. Abām valstīm jāizvirza jauni kandidāti komisāru amatiem.

Vēl

Pirmdien Latvijas Televīzijas darbinieku kopsapulcē NEPLP vadītāja Dace Ķezbere paziņoja, ka amatu atstās 15. decembrī. Viņa jau uzrakstījusi atlūgumu.

Latvijas delegācija EPPA un līdzīgi domājošo valstu pārstāvji pirmdien atkārtoti protestēja pret Krievijas balsstiesību atjaunošanu un prasīja Krievijai stingri ievērot EP principus un standartus.

Saeimas parlamentārās izmeklēšanas komisija OIK izpētē pirmdien iztaujāja premjerministru Kariņu (JV) par OIK sistēmas izveidi, kad viņš bija ekonomikas ministrs un Saeima pieņēma likumu par elektrības obligāto iepirkumu.

Mazumtirdzniecības apgrozījums augustā pieauga par 3,1%, salīdzinot ar pērnā gada to pašu periodu.

Pirmdien Ķekavas novada domes deputāti nobalsoja par KNAB aizturētā domes priekšsēdētājas pirmā vietnieka Aigara Vītola (LZP) atstādināšanu no amata. Viņa vietā ievēlēts deputāts Andris Ceļmalnieks.

Maskavas tiesa pirmdien atcēla trīsarpus gadu cietumsodu aktierim Pāvelam Ustinovam par piedalīšanos protesta akcijā 3.augustā un piesprieda vienu gadu nosacīti.

Krievija pirmdien veica raķetes Topoļ-M izmēģinājumu. Tā veikusi ap 5500 km attālumu, kas bija Vidēja un tuva darbības rādiusa raķešu līguma noteiktā maksimālā robeža.

Pirmdien Vāclava Havela prēmiju saņēma Ķīnas mazākumtautības uiguru zinātnieks Ilhams Tohti, kurš izcieš mūža ieslodzījumu par separātismu.

Pirmdien Francijā bija nacionālā sēru diena – valsts pēdējā gaitā izvadīja bijušo prezidentu Žaku Širaku. Prezidenta amatu viņš ieņēma no 1995.gada līdz 2007.gadam.

Šodien

Valdības sēdē izskatīs grozījumus Azartspēļu un izložu likumā, kā arī grozījumus likumā par nodokļiem un nodevām.

Visā Eiropā sākas Kiberdrošības mēnesis #CyberSecMonth #EUprotects.

Valsts kontrole publiskos pārskatu par valsts budžeta izpildi un par pašvaldību budžetiem.

Viedokļi

Paplašini apvārsni

Problēmas Lielbritānijas augstskolās – gadu no gada pastāvīgi pieaug studentu psihiskās saslimšanas. Kas vainojams?

Tā dziedāja japāņi

Tokijas jauktais koris dzied latviešu Dziesmusvētku dziesmu.

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +7 – +13C, apmācies, brīžiem skaidrosies, neliels lietus, R – DR vējš 7 – 10 m/s;

accuweather +7 – +14C, pārsvarā apmācies, vējains, R – DR vējš 8 – 9 m/s;

yr +10 – +12C, skaidrs laiks, R – DR vējš 8 – 9 m/s.

Vārda dienas svin:

Zanda, Zandis, Lāsma

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu