Mudinās vakcinēties; inficēto skaits aug uz ballīšu rēķina; FIB brīdina no Trampa atbalstītājiem

Veidos vakcinācijas biroju

Valdība otrdien konceptuāli atbalstīja vakcinācijas pret Covid-19 biroja izveidi. Tā uzdevums būs ikdienā organizēt plaša mēroga brīvprātīgu iedzīvotāju pašpieteikšanos vakcinācijai un to vadīt. Valdība ceturtdien lems par biroja izveidi. Ministru kabinets arī lēma palielināt sociālās aprūpes centru darbinieku testēšanu pret Covid. Latvija otrdien saņēma pirmās 1200 ražotāja Moderna vakcīnas pret Covid-19. Nākamās Moderna 2000 devas plānots saņemt 25.janvārī.

Skarba mirušo statistika

Pagājušajā nedēļā Latvijā reģistrēts lielākais ar Covid-19 saslimušo skaits kopš epidēmijas sākuma – 7071 gadījums. Tas ir vairāk nekā vidēji 1000 gadījumi katru dienu jeb pieaugums par gandrīz 15%, otrdien teica SPKC epidemilogs Perevoščikovs. Liela daļa inficējušies svētku pasākumos. Otrdien reģistrēti vēl 878 inficētie, 18 cilvēki miruši, stacionāros ārstējas 1187 pacienti. Pērn decembrī salīdzinājumā ar novembri mirušo skaits pieauga par 26,1%, bet salīdzinājumā ar 2019.gada decembri par 26,9%.

Paaugstinātā gatavībā

ASV varas iestādes atrodas paaugstinātā gatavībā, jo Federālais drošības dienests brīdinājis par vardarbīgiem protestiem un bruņotiem uzbrukumiem visās 50 štatu galvaspilsētās prezidenta Džo Baidena inaugurācijas priekšvakarā. Trampa atbalstītāju protesti varētu sākties jau nedēļas nogalē un ilgt līdz inaugurācijas dienai – 20.janvārim. Pēc Trampa atbalstītāju iebrukumu Kapitolijā pagājušajā nedēļā ēka tiek stingri apsargāta.

Vēl

Valdība otrdien atbalstīja dīkstāves pabalsta palielināšanu no 330 līdz 500 eiro. Līdz 30.jūnijam pagarinās arī dīkstāves atbalsta un daļēji nodarbināto algas subsīdijas atbalsta programmu.

Pagājušā gada decembrī Latvijā patēriņa cenas saruka par 0,5% salīdzinājumā ar 2019.gada decembri. Precēm cenas samazinājās par 1,4%, pakalpojumiem palielinājās par 1,6%.

Ģenerālprokuratūra tiesai nodeva krimināllietu, kurā par kukuļošanu apsūdzēta bijusī politiķe un Latvijas Universitātes rektora vietniece Baiba Broka un būvuzņēmēji Ivars Millers un Guntis Rāvis.

Vācijas drošības iestādes apturējušas lielāko darkneta tirdzniecības vietu, kur notika narkotiku, zagtu kredītkaršu informācijas un kaitīgu programmatūru tirdzniecība. Aizturēts vietnes turētājs – kāds Austrālijas pilsonis.

Maltas valdība publiskojusi vairāk nekā 3000 cilvēku vārdus, kuri 2019.gadā saņēma Maltas pilsonību pret investīcijām.

Pirmdien 83 gadu vecumā mirusi dzejniece Kornēlija Apškrūma.

Baltijā un ziemeļvalstīs

Lietuva otrdien sāka vakcināciju pret Covid-19 veco ļaužu mītnēs, kur ir ap 13 000 iemītnieku. Otrdien valstī reģistrēti vēl 902 inficētie, 27 cilvēki miruši.

Igaunijā otrdien fiksēti vēl 335 ar Covid-19 inficētie, pieci miruši.

Somijas kažokzvēru audzētāji sadarbībā ar Helsinku Universitātes zinātniekiem izstrādā vakcīnu pret koronavīrusu ūdelēm un jenotsuņiem.

Dānijā otrdien reģistrēti 1076 ar Covid-19 inficētie, kas ir zemākais inficēto skaits diennaktī kopš pērnā novembra.

Zviedrijā līdz 10.janvārim pret Covid-19 bija vakcinēti gandrīz 80 000 iedzīvotāju.

Zviedrijas tiesa pirmdien piesprieda cietumsodu diviem Krievijas pilsoņiem par čečenu blogera Tumso Abdurahmanova slepkavības mēģinājumu. Viņš ir Čečenijas autoritārā līdera Ramzana Kadirova kritiķis. Uzbrukums notika 2020.gada februārī Jēvlē.

Viedokļi

Andris Šuvajevs, ekonomikas antropologs. Politiskās atbildības nozīme Latvijā.

Artūrs Kokars, Latvijas Aviācijas asociācijas valdes loceklis. 2021. gads aviācijā – vai varēsim atjaunoties?

Paplašini apvārsni

Mūsu dvēseles ir mirušas. Uiguru sievietes stāsts par piedzīvoto spīdzināšanu un pazemošanu ķīniešu pāraudzināšanas nometnē.

Seko fotoliecībām!

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog –3…–1C, apmācies, neliels sniegs, A – DA vējš 6 – 7 m/s;

accuweather –6…0C, snigšana un puteņošana, A – DA vējš 5 – 9 m/s;

yr – 2…0C, apmācies, snigs un puteņos, A – DA vējš 5 – 9 m/s.

Vārda dienu svin:

Harijs, Ārijs, Āris, Aira

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu