Moraveckis brīdina baltiešus; vakcināciju pabeiguši 60%; valsts svētkos izgaismo Brīvības pieminekli

Polija gatava apmaksāt migrantu atgriešanos

Polijas premjerministrs Moraveckis svētdien vizītē Rīgā paziņoja, ka Baltkrievijas autoritārais režīms migrantus no Polijas robežas transportējis uz sadales centru, lai tālāk viņus nosūtītu uz Baltijas valstu robežām. Polija esot gatava stingrākām sankcijām pret Baltkrieviju, robežpāreju slēgšanai un arī apmaksāt migrantiem atgriešanos savā dzimtenē. Latvijas valdības vadītājs Kariņš (JV) apliecināja solidaritāti Polijai migrācijas krīzē un teica, ka Latvija uz Poliju varētu nosūtīt robežsargus un apmācītus policistus. Svētdien Polijā no Baltkrievijas mēģinājuši iekļūt aptuveni 100 robežšķērsotāju. Moraveckis svētdien vizītē apmeklēja visas Baltijas valstis. G7 valstu ārlietu ministri ceturtdien Baltkrievijai pieprasīja izbeigt migrantu krīzi uz robežas ar Poliju.

Augsta mirstība no Covid

Latvijā no 1. līdz 14. novembrim mirstības līmenis ar diagnosticētu Covid-19 nedaudz samazinājies līdz 268,6 gadījumiem uz miljonu iedzīvotāju, tomēr Latvija jau otro nedēļu pēc kārtas bija trešajā vietā 30 ES/EEZ valstu vidū ar augstāko mirstību. Pēdējā diennaktī reģistrēti 493 Covid-19 inficētie, miruši 10 cilvēki. Slimnīcās ārstējās 1091 pacients. Līdz 18.novembrim vakcinācijas kursu Latvijā bija pabeiguši 60% iedzīvotāju.

Parādes nav, bet lido lidmašīnas

Latvija 18.novembrī atzīmēja valsts 103.dzimšanas dienu. Valsts prezidents Levits uzrunā aicināja iedzīvotājus būt vienotiem. Rīgas centrā uz Brīvības pieminekļa izgaismošanas atklāšanu pulcējās vairāki tūkstoši cilvēku. Notika Saeimas svinīgā sēdē un valsts augstākās amatpersonas nolika ziedus pe Brīvības pieminekļa. Šogad Covid pandēmijas dēļ nenotika militārā parāde, bet skatītāji varēja vērot militāro lidmašīnu pārlidojumu.

IR aktuāli

Kāpēc pieci jauni literāti izveidoja žurnālu Žoklis.

Vēl

Par viltus Covid sertifikāta izsniegšanu 15.novembī policija aizturēja kādu Siguldas medicīnas iestādes darbinieci un divas veselības iestādē strādājošās, kurām izsniegts viltus sertifikāts.

Austrija no pirmdienas uz 10 dienām ievieš stingrus Covid-19 ierobežojumus, bet no nākamā gada 1.februāra vakcinēšanās pret Covid-19 būs obligāta, piektdien paziņoja Austrijas kaclers Šallenbergs. Svētdien Vīnē protestā pret ierobežojumiem pulcējās ap 35 000 dalībnieku.

Protesti pret pandēmijas ierobežojumiem svētdien notika Briselē, sestdien vardarbīgi protesti notika Nīderlandes pilsētās Hāgā un Roterdamā.

Igaunija sestdien sāka pagaidu nožogojuma būvi pie valsts robežas ar Krieviju.

Rīgas dome Gada rīdzinieka titulu šogad piešķīrusi profesoram Jānim Kloviņam par izciliem panākumiem zinātnē, lai pasargātu cilvēku veselību un dzīvību Covid-19 pandēmijas apstākļos.

Sestdien partijas Gods kalpot Rīgai kongresā par partijas vadītāju ievēlēts Rīgas domnieks Oļegs Burovs. Kopš 2012. gada partiju vadīja Andris Ameriks.

18. novembrī Francijas Senāts pieņēma likumu, kas aizliedz audzēt savvaļas sugu dzīvniekus kažokādu ieguvei.

Vētra sestdienas naktī Rigas Rītabuļļu pludmalē izskalojusi sena kuģa vraku.

Svētdienas skandāli

TV3 raidījums Nekā personīga skaidroja, kāpēc puse no jaunās Latvijas Valsts mežu padomes ir zemkopības ministra Gerharda bijušie padotie. Raidījums atklāja, ka VID uzlicis gandrīz 14 tūkstošus eiro lielu sodu Rīgas satiksmei par fiktīviem darījumiem. Raidījumā Baltkrievijas opozicionārs Cepkalo analizēja Lukašenko rīcību. Žurnālisti skaidroja, vai pandēmijas ietekmē sarukusi demokrātija un tiesiskums.

LTV raidījums de facto stāstīja, kā Latvijas dienesti gatavojas lielākai migrantu plūsmai no Baltkrievijas. Raidījums arī skaidroja, kā meklēs jauno SAB direktoru. Žurnālisti vaicāja, kāpēc Latgales politiķi laikus neaicināja savus vēlētājus vakcinēties. Raidījums arī noskaidroja, ka liels skaits cilvēku, kam vajadzētu papildus poti pēc Janssen vakcīnas, to vēl nav saņēmuši.

IR aktuāli

Rīnūžu vidusskolas ceturtās klases skolniece Darja Skripkina ar savu darbu Mirdzoši putekļi uzvarēja starptautiskā konkursā. Par ko vēsta viņas darbs?

Šodien

Saeima turpinās skatīt 2022.gada valsts budžeta likumprojektu.

Slimnīcās paplašinās plānveida un dienas stacionāra veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu.

Ādažu poligonā sāksies ikgadējās starptautiskās militārās mācības Winter Shield 2021.

Viedokļi

Līva ZorgenfreijaSwedbank galvenā ekonomiste Latvijā. Ekonomikas izaugsme un inflācija: kurš kuru?

Juris Antužs, Latvijas Vēja enerģijas asociācijas padomes loceklis. Ceļā uz enerģētisko neatkarību nepieciešami drosmīgi lēmumi.

Paplašini apvārsni

Kā cilvēka ķermenī dzīvojošie mikroorganismi spēj uzlabot veselību.

Vakcinē ar dziesmu

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog -1 – +2C, apmācies, brīžiem skaidrosies, bez nokrišņiem, A, D – DR vējš 1 – 4 m/s;

accuweather -1 – +2C, brīžiem skaidrosies, A, D – DR vējš 2 – 4 m/s;

yr -1 – +2C, saule atspīdēs aiz mākoņiem, A, D – DR vējš 1 – 4 m/s.

Vārda dienu svin:

Aldis, Alfons, Aldris

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu